ebook Banksterzy
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 31) Ilość stron (szacowana): 304

Banksterzy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
14.90 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
-50% 14.95 zł
22.43 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o wstrząsającym świecie bankierów bez zasad i dramacie polskich frankowiczów. Na podstawie książki Adama Guza powstał także scenariusz filmu Banksterzy (2020).

HISTORIA, KTÓREJ BOJĄ SIĘ BANKI.

W siedzibie GoBanku zapada decyzja o wprowadzeniu do oferty nowego produktu. Prezes Adam „Siekiera” stawia wyłącznie na bezdusznych, głodnych sukcesu młodych bankierów, którzy potrafią przekonać nawet najbardziej opornych klientów. Takich jak Artur i Mateusz, którzy rozkręcają wspólny biznes. Mają plany, rodziny i mnóstwo energii. Potrzebują jeszcze tylko pieniędzy. Atrakcyjna oferta GoBanku przyciąga i wydaje się idealnym rozwiązaniem. Nieświadomi konsekwencji kredytobiorcy wpadają w brutalny mechanizm manipulacji, w którym ludzkie dobro nie ma żadnego znaczenia. Kto za tym wszystkim stoi?
Na podstawie książki Adama Guza powstał także scenariusz filmu „Banksterzy” (2020). W produkcji reżyserowanej przez Marcina Ziębińskiego występują m.in.: Katarzyna Zawadzka, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Antoni Królikowski, Rafał Zawierucha, Jan Frycz, Magdalena Lamparska, Marcin Bosak i Maciej Nawrocki.

Banksterzy od Adam Guz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Chciwość i bezmyślność są mieszanką wybuchową.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Historia, której boją się banki...

Banksterzy to zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia o realiach bankowego świata i dramacie polskich frankowiczów.

Zarząd GoBanku postanawia wprowadzić na rynek nowy produkt. Ich oferta, głównie za sprawą młodych i rządnych sukcesu bankierów umiejących ją sprzedać nawet najbardziej niepewnym klientom rozchodzi się jak świeże bułeczki. W magię łatwo dostępnego pieniądza wierzą Artur i Mateusz, którzy właśnie rozkręcają swój biznes. Jak wiemy jednak, nie ma łatwych pieniędzy a w bankowości nic nie jest tak atrakcyjne jak mogłoby na pierwszy rzut oka się wydawać. Nieświadomi katastrofy kredytobiorcy stają się jedynie pionkami w brutalnej grze o wielkie pieniądze. Grze, w której ludzie na samym dole nie mają szans wygrać.

Adam Guz, doradca finansowy w swojej powieści ukazał genezę tego, co doprowadziło do finansowego kryzysu, którego skutki wielu będzie odczuwać jeszcze bardzo długo.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Banksterzy to jedna z tych pozycji, której byłam szalenie ciekawa. Co prawda świat bankowości jest mi totalnie nieznany, jednak chyba każdy z nas ma w swoim bliskim otoczeniu kogoś, kto uwikłał się w kredyt we frankach. Powiem Wam jednak, że totalnie nie spodziewałam się, że ta książka wywoła we mnie aż tyle emocji.

Przede wszystkim czyta się ją rewelacyjnie. Pomimo mojej totalnej nieznajomości tego świata, nie miałam najmniejszego problemu w zrozumieniu tego, o czym autor opowiada. Uważam, to za ogromną zasługę Adama Guza, bo jako doradca finansowy, pochylił się nad „zwykłym” czytelnikiem i oddał w jego ręce nie tylko ciekawą historię kryminalną ale także historię, która pokazuje scenariusz tego, co się faktycznie wydarzyło i to w totalnie zrozumiałym języku. Do tego książka rozpoczyna się słownikiem podstawowych pojęć związanych z bankowością, dzięki czemu czytelnik nie gubi się w używanej przez autora terminologii. Powiem Wam, że czym dłużej myślałam na tą książkę, tym mocniejsze wywierała na mnie wrażenie. Szczególnie, że nie jest to przyjemna lektura. Opisane w niej ludzkie dramaty, były udziałem wielu naszych rodaków.

Bardzo przypadły mi do gustu kreacje bohaterów tej książki. Oczywiście nie wszyscy wzbudzają sympatię. Nie można jednak odmówić autorowi tego, że ukazał w nich realne intencje a także zarówno mroczne jak i te jaśniejsze strony.

Komu polecam?

Banksterzy to powieść dla wielbicieli thrillerów bankowych ale także dla tych, których temat kredytów i świata bankowego trochę interesuje. Jeśli natomiast jest to dla Was tak samo obcy świat jak dla mnie, odnajdziecie w tej powieści po prostu ciekawą historię od której naprawdę ciężko się oderwać.

Polecam Waszej uwadze.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka lekka, przyjemna w czytaniu o nieskomplikowanej fabule. Pisana w konwencji "filmowej".

Warto zerknąć