ebook Powiem tylko raz
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 19893)

Powiem tylko raz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 31.73
Audiobook - najniższa cena: 25.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.73 zł Lub 28.56 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
31.78 zł
31.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców. Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy w pewnym domu zostają znalezione zwłoki, i rodzinny sekret, skryty głęboko pod warstwami półprawd i kłamstw. Przed nami kolejna świetnie skontrowana fabuła autorki słynącej z mrocznych thrillerów i powieści kryminalnych, które podnoszą słupek adrenaliny.

Przed szesnastoma laty Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją nad ciałem męża. Z pistoletem w dłoni. I zadaje pytanie, czy podobny wypadek może zdarzyć się tej samej osobie dwa razy…
Zdjęcie zastrzelonego męża Evie obiega media. Wtedy rozpoznaje go pewna kobieta, Flora – ale nie widzi w nim ofiary, lecz jednego z oprawców, którzy bezpowrotnie zniszczyli jej życie. Aby odkryć prawdę, musi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły swojego porwania, wszystko, o czym przez lata chciała zapomnieć. Wraz z policjantką D.D. Warren i agentką FBI Kimberly Quincy będą musiały odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami…

Rekomendacje: 

Niemal od pierwszych stron dałam się ponieść emocjom, które wywołuje. Bardzo przypadło mi do gustu również tempo tej powieści. Lisa Gardner stworzyła niezwykle złożoną, wartką i intrygującą powieść, która czytało mi się z ogromną przyjemnością. Powiem tylko raz to pozycja dla wielbicieli intrygujących thrillerów z duszą. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie 

Warto przeczytać tę powieść nie tylko ze względu na wartką akcję i świetnie wykorzystany czynnik suspensu. To bardzo ciekawa książka również dlatego, że wszystkie te żywe i pełnokrwiste postaci w powieści to kobiety. Każda z nich jest wyrazistą osobą i ma w powieści do odegrania odpowiednio istotną rolę. Na dodatek autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu prawie do końca. - Autorski przewodnik kulturalny

Powiem tylko raz od Lisa Gardner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Małżeństwo to mozaika tysięcy momentów, setek wspomnień.
Wszyscy nosimy jakieś maski. A im więcej mamy do ukrycia, tym fasada jest grubsza.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Powiem tylko raz to historia traumatycznych wydarzeń skupionych wokół Evie Cartner. Kobieta zostaje znaleziona, przez zaalarmowanych przez jej sąsiadów policjantów w swoim domu, tuż nad zwłokami męża, z dymiącym pistoletem w dłoni. Evie przyznaje się do tego, że oddała dwanaście strzałów, z tym, że jej ofiarą był laptop męża a nie on sam. Sprawę komplikuje jednak fakt, że przed szesnastoma laty Evie przyznała się już do nieumyślnego postrzelenia własnego ojca. Czy więc możliwe, że ten sam nieszczęśliwy wypadek mógł zdarzyć się jednej osobie dwa razy? Jaką tajemnicę skrywa rodzinna historia Evie? Kim tak naprawdę jest jej mąż? Na to pytanie próbują odpowiedzieć śledczy. Gdy bowiem do mediów przedostaje się zdjęcie Cartera, mężczyzna zostaje rozpoznany przez Florę – kobietę, która w zabitym poznaje jednego z członków grupy gwałcicieli, którzy przed laty porywali młode kobiety.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Powiem tylko raz to moje pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Gardner i muszę się Wam przyznać, że początkowo nawet się nie zorientowałam, że jest to już dziesiąty tom serii. Tak więc już na wstępie powiem Wam, że zdecydowanie możecie po tę powieść sięgnąć bez znajomości poprzednich tomów.

Na mnie najnowsza książka tej jak się okazało bardzo poczytnej amerykańskiej autorki, zrobiła ogromne wrażenie. Niemal od jej pierwszych stron dałam się ponieść emocjom, które wywołuje. Bardzo przypadło mi do gustu również tempo tej powieści. Z jednej strony w czasie rzeczywistym niewiele się w tej historii dzieje, choć aktualne wydarzenia mają ogromne znaczenie. Z drugiej jednak ta lektura jest niesamowicie dynamiczna i bogata w wątki. Lisa Gardner stworzyła niezwykle złożoną, wartką i intrygującą powieść, która czytało mi się z ogromną przyjemnością. Bardzo odpowiadał mi także styl narracji podzielony na bohaterki i poprowadzony w niewymuszony, lekki sposób. Myślę, że nie bez powodu popularność autorki nie maleje. Z przyjemnością sięgnę w przyszłości również po inne powieści Lisy Gardner.

W trakcie lektury tego nie zauważyłam, gdy jednak zdałam sobie sprawę, że jest to już dziesiąty tom serii opowiadającej o detektyw D. D. Warren, mam poczucie, że tej bohaterki w książce jest zdecydowanie zbyt mało. A może po prostu najwięcej w jej życiu już się wydarzyło? Niemniej muszę przyznać, że bardzo podobało mi się wykreowanie przez autorkę oraz skupienie fabuły wokół trzech silnych, pełnych charakteru kobiet. Z ciekawością obserwowałam wydarzenia, w które zostały wplątane.

Komu polecam?

Powiem tylko raz to pozycja dla wielbicieli intrygujących thrillerów z duszą. Jeśli szukacie powieści z mocnym problemem, rodzinnymi sekretami, ciekawymi bohaterami i przede wszystkim intrygującą fabułą, to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. Fanów autorki do tego zachęcać pewnie nie muszę, jeżeli jednak tak jak ja nie mieliście wcześniej przyjemności poznać twórczości Lisy Garder, moim zdaniem śmiało możecie tę czytelniczą przygodę rozpocząć właśnie od tej pozycji.

Ocena: 4+/6

©Kocham Cię, moje życie
Czy może się człowiekowi w życiu przytrafić bardzo podobne zdarzenie? Może, ale jeśli to jest podejrzenie o morderstwo, to już wydaje się nieprawdopodobne. Powiem tylko raz to świetny i napisany z wielką dbałością o prawdopodobieństwo psychologiczne, kryminał. Bohaterka Evie Carter jest młodą mężatką, która spodziewa się dziecka. Niestety już jedna z pierwszych scen książki przekonuje nas, że sielanka rodzinna to nie będzie. Gdy, wezwana przez sąsiadów, policja wkracza do domu, Eve Carter stoi z pistoletem w dłoni.

Morderstwo, czy wypadek? Na razie nie wiemy. Jednak szybko dowiadujemy się, że Evie Carter jako nastolatka przypadkowo postrzeliła ojca. A na dodatek obecne śledztwo będzie prowadziła ta sama policjantka. Dwa dziwne zbiegi okoliczności? Bohaterka widzi, ze nie ma innego wyjścia i zaczyna mówić prawdę wbrew radom adwokata. Jednocześnie niespodziewanie w sprawie pojawia się jeszcze druga ważna postać. To Flora, która niegdyś spędziła lata więziona przez szaleńca i gwałciciela. Flora rozpoznaje na zdjęciu zabitego męża Evie. Kryje się za tym jakaś makabryczna tajemnica.

Powiem tylko raz. Tak zdecydowała kiedyś Flora, gdy FBI uwolniło ja z rąk porywacza. Jednak teraz musi ponownie przeżyć te historię i wydobyć na jaw zapomniane szczegóły. To pasjonująca historia i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książki. Czasem trzeba przewartościować swe oceny. I jeszcze raz zdecydować, co jest dobre, a co złe.

Warto przeczytać tę powieść nie tylko ze względu na wartką akcję i świetnie wykorzystany czynnik suspensu. To bardzo ciekawa książka również dlatego, że wszystkie te żywe i pełnokrwiste postaci w powieści to kobiety. Każda z nich jest wyrazistą osobą i ma w powieści do odegrania odpowiednio istotną rolę. Na dodatek autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu prawie do końca. Może główne przesłanie powieści nie jest zbyt odkrywcze, ale na pewno bardzo słuszne i mocno zaakcentowane. Kłamstwa i tajemnice zawsze są złe, choćby były nawet stosowane w dobrej wierze.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć