ebook Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci - audiobook
3.67 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 366)

Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Audiobook - najniższa cena: 32.31
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
32.31 zł Lub 29.08 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.31 zł
32.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bestseller na liście tygodnika „Spiegel”! Odważna, bezkompromisowa książka o tym, jak cyfrowe media zakłócają nasz umysłowy i emocjonalny rozwój.

Życie bez komputera, smartfona czy internetu obecnie jest już niemożliwe. Dzieci i młodzież spędzają w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami tego są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej.
„Cyfrowa demencja” to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog Manfred Spitzer daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Naukowiec z całą stanowczością wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na rozrywkę tego typu, aby uchronić je przed popadnięciem w cyfrową demencję.

„Przesłanie autora «Cyfrowej demencji» jest dla wielu czytelników niewygodne i stawia ich przed koniecznością zadania sobie kilku ważnych pytań, np. o to, jak konsola do gier, którą właśnie obdarowali dziecko, wpłynie na sposób, w jaki spędza ono czas. Wiele z tych pytań dotyczy spraw zdawałoby się oczywistych, a te zazwyczaj należą do najtrudniejszych. Bo czy łatwo wątpić w to, że wyposażenie pierwszoklasistów w tablety jest przejawem postępu i zwiększa efektywność nauczania, a zakup laptopów dla przedszkolaków jest gwarancją ich edukacyjnego sukcesu?” – fragment wstępu dr Marzeny Żylińskiej

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Marcina Popczyńskiego.

Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci - audiobook od Manfred Spitzer możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć