ebook Życie codziennie i niecodzienne
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Życie codziennie i niecodzienne
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.99
wciąż za drogo?
15.99 zł Lub 14.39 zł
Inne proponowane

„Czym był PRL? Utopią o szczytnych założeniach, w której jednak wielu Polaków się odnajdywało i czuło bezpiecznie?

Czy nienaprawialną patologią – państwem brutalnym, zniewolonym, biednym i bez perspektyw? Ci, którzy budowali III RP, nigdy nie zgodzą się ze stwierdzeniem, że „za komuny było lepiej”, bo przecież gdyby tak naprawdę było, to by z takim hukiem tamten ustrój nie upadł. Dla nich PRL był koszmarem. Natomiast wielu z tych, którzy wspominają go z nostalgią, więcej złego mają do powiedzenia o popeerelowskiej rzeczywistości.
W tej książce opisujemy zjawiska i wydarzenia, które dotyczyły życia codziennego zwykłych Polaków. Jak im się pracowało (w fabrykach i na roli), jak mieszkali, robili zakupy i spędzali wolny czas. Ale też jaki wpływ na ich życie miały nieudolne rządy PRL-owskiej władzy i jak sobie z tymi absurdami radzili. Mamy nadzieję, że lektura nie tylko wywoła nostalgię, ale też refleksję, a może nawet ułatwi odpowiedzi na wyżej postawione pytania” – Mirosław Maciorowski, redaktor naczelny magazynu „Ale Historia”

Życie codziennie i niecodzienne od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć