ebook Zaginiona kronika
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Zaginiona kronika
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 30.95
wciąż za drogo?
37.90 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
30.95 zł Lub 27.86 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
39.90 zł
31.00 zł
31.52 zł 10 zł na konto
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Dziennikarz Jacek Krawczyk wchodzi w posiadanie tajemniczego sztyletu, co uruchamia lawinę coraz bardziej mrocznych wydarzeń, które mogą naruszyć posady jednej z najstarszych instytucji świata… Jacek Ostrowski – laureat Nagrody Czarnego Kapelusza na Festiwalu GRANDA 2019 – udowadnia, że każda jego kolejna książka jest jeszcze lepsza!

Niektóre tajemnice nigdy nie powinny zostać odkryte…

W Watykanie kardynałowie wpadają w panikę. Przeprowadzają dochodzenie i okazuje się, że zaginione dawno temu dokumenty są tak ważne, że w razie ich ujawnienia mogą zachwiać pozycją Kościoła.
Jaki związek z poszukiwanymi dokumentami ma sztylet? Z kim przyjdzie zmierzyć się Jackowi w walce o prawdę oraz własne życie?

Zaginiona kronika od Jacek Ostrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bardzo lubię powieści przygodowe, z wątkami historycznymi, tajemnicami, zabytkami, dreszczykiem emocji i nieoczywistymi rozwiązaniami.

Tym razem taką powieść sprezentował nam Jacek Ostrowski, dotychczas znany z serii kryminałów osadzonych w realiach PRL-u, opowiadających o perypetiach adwokatki Zuzy Lewandowskiej.

Bohaterem nowej książki, pod tytułem Zaginiona Kronika, jest Jacek Krawczyk. Gwiazda dziennikarskich śledztw, tropiciel zagadek, miłośnik historii i zabytków.

Na internetowej aukcji kupił okazyjnie sztylet, który jego wyrobiony „nos” słusznie osądził jako zabytkowy.

Nabycie sztyletu rozpoczyna niezwykły kołowrót zdarzeń. Zdemolowane mieszkanie, zamordowany złodziejaszek, przerażający napastnik i tajemniczy starzec nakazujący szukanie pomocy w … Płocku.

Wraz z dziewczyną sprzed lat, Jacek udaje się do Płocka, który jest rodzinnym miastem Moniki. I który okazuje się być miejscem pełnym średniowiecznych zabytków, tajemniczych krypt, przejść i wskazówek. Dziwne przedmioty ukryte w trumnach, rozpadające się pergaminy i tajne bractwo o średniowiecznych korzeniach.

W tropieniu śladów i rozwiązywaniu kolejnych zagadek, przeszkadzają lub pomagają na przemian Mossad i wysłannicy Watykanu. Celem wszystkich poszukiwaczy, sił ziemskich i nie tylko, są ukryte i dawno zapomniane kroniki Galla Anonima. Gdzieś w nich są informacje, których upublicznienie może zachwiać fundamentami Kościoła Rzymskokatolickiego. Czego obawiają się jedni, a z satysfakcją powitali by drudzy. Posiadanie tych dokumentów, to zatem olbrzymia władza!

I zgodnie z wymogami gatunku, wędrujemy z bohaterami po kościołach, włamujemy się do krypt i zwiedzamy tajemnicze lochy, ledwo uchodząc z życiem! Poznajemy historię Płocka, grobu Bolesława Krzywoustego, krzyżowców Henryka Sandomierskiego, ale i zarys historii Mariawitów i wspomnienie o przedchrześcijańskich bóstwach czczonych na Mazowszu. Akcja pędzi, pułapki zastawiają wysłannicy watykańskiej mafii, zamachy na bohaterów preparuje Mossad. Wszystko to dzieje się teraz, dziś, bohaterom oddychanie utrudniają maseczki, a watykańscy hierarchowie rozgrywają swoje wojenki o władzę wielkimi pieniędzmi i wewnętrznymi szantażami, opartymi o dowody ich ohydnych czynów, których opisy codziennie widzimy w nagłówkach wiadomości.

Zagadki, emocje, pęd akcji odrobina niesamowitości oraz znakomicie ulokowany produkt turystyczny Płock! Chcę zobaczyć Stary Rynek, Bazylikę, ogród Książnicy, niezwykły architektonicznie kościół Mariawitów czy secesyjne zbiory w Muzeum Mazowieckim! Obrazowe opisy, żywy język, szczypta ironii i humoru! To lubię!

Przeczytałam tę książkę w dwa wieczory i przyznam Wam – mało mi! Mało! Bo uwielbiam tego typu pozycje!

To co? Kiedy, z kim jadę zwiedzać Płock?

A gdzie następnym razem zabierze nas Autor? Bo mam nadzieję, że jeszcze spotkamy Jacka (i Monikę!) na tropach historycznych zagadek!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć