ebook Zaginiona kronika
2.75 / 5.00 (liczba ocen: 78)

Zaginiona kronika
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 15.91
wciąż za drogo?
-34% 15.91 zł
-11% 15.96 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
32.56 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dziennikarz Jacek Krawczyk wchodzi w posiadanie tajemniczego sztyletu, co uruchamia lawinę coraz bardziej mrocznych wydarzeń, które mogą naruszyć posady jednej z najstarszych instytucji świata… Jacek Ostrowski – laureat Nagrody Czarnego Kapelusza na Festiwalu GRANDA 2019 – udowadnia, że każda jego kolejna książka jest jeszcze lepsza!

Niektóre tajemnice nigdy nie powinny zostać odkryte…

W Watykanie kardynałowie wpadają w panikę. Przeprowadzają dochodzenie i okazuje się, że zaginione dawno temu dokumenty są tak ważne, że w razie ich ujawnienia mogą zachwiać pozycją Kościoła.
Jaki związek z poszukiwanymi dokumentami ma sztylet? Z kim przyjdzie zmierzyć się Jackowi w walce o prawdę oraz własne życie?

Zaginiona kronika od Jacek Ostrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bardzo lubię powieści przygodowe, z wątkami historycznymi, tajemnicami, zabytkami, dreszczykiem emocji i nieoczywistymi rozwiązaniami.

Tym razem taką powieść sprezentował nam Jacek Ostrowski, dotychczas znany z serii kryminałów osadzonych w realiach PRL-u, opowiadających o perypetiach adwokatki Zuzy Lewandowskiej.

Bohaterem nowej książki, pod tytułem Zaginiona Kronika, jest Jacek Krawczyk. Gwiazda dziennikarskich śledztw, tropiciel zagadek, miłośnik historii i zabytków.

Na internetowej aukcji kupił okazyjnie sztylet, który jego wyrobiony „nos” słusznie osądził jako zabytkowy.

Nabycie sztyletu rozpoczyna niezwykły kołowrót zdarzeń. Zdemolowane mieszkanie, zamordowany złodziejaszek, przerażający napastnik i tajemniczy starzec nakazujący szukanie pomocy w … Płocku.

Wraz z dziewczyną sprzed lat, Jacek udaje się do Płocka, który jest rodzinnym miastem Moniki. I który okazuje się być miejscem pełnym średniowiecznych zabytków, tajemniczych krypt, przejść i wskazówek. Dziwne przedmioty ukryte w trumnach, rozpadające się pergaminy i tajne bractwo o średniowiecznych korzeniach.

W tropieniu śladów i rozwiązywaniu kolejnych zagadek, przeszkadzają lub pomagają na przemian Mossad i wysłannicy Watykanu. Celem wszystkich poszukiwaczy, sił ziemskich i nie tylko, są ukryte i dawno zapomniane kroniki Galla Anonima. Gdzieś w nich są informacje, których upublicznienie może zachwiać fundamentami Kościoła Rzymskokatolickiego. Czego obawiają się jedni, a z satysfakcją powitali by drudzy. Posiadanie tych dokumentów, to zatem olbrzymia władza!

I zgodnie z wymogami gatunku, wędrujemy z bohaterami po kościołach, włamujemy się do krypt i zwiedzamy tajemnicze lochy, ledwo uchodząc z życiem! Poznajemy historię Płocka, grobu Bolesława Krzywoustego, krzyżowców Henryka Sandomierskiego, ale i zarys historii Mariawitów i wspomnienie o przedchrześcijańskich bóstwach czczonych na Mazowszu. Akcja pędzi, pułapki zastawiają wysłannicy watykańskiej mafii, zamachy na bohaterów preparuje Mossad. Wszystko to dzieje się teraz, dziś, bohaterom oddychanie utrudniają maseczki, a watykańscy hierarchowie rozgrywają swoje wojenki o władzę wielkimi pieniędzmi i wewnętrznymi szantażami, opartymi o dowody ich ohydnych czynów, których opisy codziennie widzimy w nagłówkach wiadomości.

Zagadki, emocje, pęd akcji odrobina niesamowitości oraz znakomicie ulokowany produkt turystyczny Płock! Chcę zobaczyć Stary Rynek, Bazylikę, ogród Książnicy, niezwykły architektonicznie kościół Mariawitów czy secesyjne zbiory w Muzeum Mazowieckim! Obrazowe opisy, żywy język, szczypta ironii i humoru! To lubię!

Przeczytałam tę książkę w dwa wieczory i przyznam Wam – mało mi! Mało! Bo uwielbiam tego typu pozycje!

To co? Kiedy, z kim jadę zwiedzać Płock?

A gdzie następnym razem zabierze nas Autor? Bo mam nadzieję, że jeszcze spotkamy Jacka (i Monikę!) na tropach historycznych zagadek!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć