ebook Kamyk
3.16 / 5.00 (liczba ocen: 459)

Kamyk

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Nowy thriller Joanny Jodełki, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału 2009 roku.

Na poznańskiej ulicy padają strzały. Na miejscu ginie prezes dobrze prosperującej firmy, ranna zostaje jego pracownica, Ewa Kochanowska. Jedynym świadkiem zabójstwa jest niewidoma dwunastoletnia córka Ewy, Kamila, zwana Kamykiem. Wprawdzie nie widziała mordercy, ale to nie znaczy, że nie potrafi go rozpoznać. Rozpoczyna się mrożąca krew w żyłach walka o życie dziewczynki. Czy niewidome dziecko ma szanse w starciu ze zdeterminowanym mordercą?

 

Joanna Jodełka (ur. 1973) ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zadebiutowała powieścią Polichromia, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału 2009 roku; książka jest obecnie tłumaczona na język angielski. W 2011 została wydana jej kolejna powieść Grzechotka. Pisarka uzyskała stypendium literackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stypendium Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Aktualnie pisze kolejną powieść kryminalną i fantasy o smokach.

 

Joanna Jodełka dała się poznać jako autorka nie tylko niezwykle sprawna językowo i pomysłowa, ale również ciekawie łącząca powikłane intrygi kryminalne z pogłębionymi psychologicznie portretami bohaterów.
Robert Ostaszewski, „Polityka”

Wszyscy entuzjaści powieści z dreszczykiem powinni zainteresować się tą autorką.
Damian Gajda, „Onet Kultura”

Kamyk od Joanna Jodełka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Podbudowany kilkoma bardzo dobrymi powieściami polskich autorów, które ostatnio udało mi się przeczytać, sięgnąłem po książkę zatytułowaną Kamyk, autorstwa Joanny Jodełki. Sporo sobie obiecywałem po tej książce i troszkę moje nadzieje zostały zawiedzione. Nie powiem, żeby mi się nie podobało, jednak znalazłem coś, do czego czepiać się mogę.
  No to się czepiam. Wątek kryminalny, a kryminałem książka nazwać należy, został potraktowany przez autorkę tak trochę po macoszemu. Odniosłem wrażenie, że Pani Jodełka bardziej skupiła się na wątku obyczajowym, czyniąc akcję kryminalną trochę nudnawą i przewidywalną.
  A co, jeśli chodzi o samych bohaterów? Za najbardziej dopracowanego bohatera tej powieści uważam oczywiście Daniela Kocha, choć i do jego poczynań nieraz miałem pewne obiekcje. Irytowało mnie też często postępowanie Kamili, która będąc w wieku jedenastu lub dwunastu lat (sama autorka chyba nie do końca to wiedziała), często egzekwowała swoje zachcianki, wrzaskiem i płaczem. Wydaje mi się, że młoda osoba w tym wieku, postępuje troszkę rozsądniej i mniej inwazyjnie.
  Na początku lektury nie mogłem przyzwyczaić się do tego, że narrator wszystkowiedzący, wplata w opowieść szczegóły związane z późniejszymi aspektami fabuły. Wcale nie chciałem wiedzieć od razu tego, że jeśli ktoś coś powiedział lub tego nie mówił na początku, to później bardzo tego żałował. Takie wtrącenia autorka stosowała bardzo często i mocno mnie one irytowały.
  Jednak, kiedy zacząłem docierać do końca powieści akacja przyspieszała, wtedy na moje lico wystąpiły rumieńce a oddech troszkę przyspieszył. Zakończenie powieści, choć może nie zaskoczyło, było bardzo przyjemne.
  Moje spotkanie z Joanną Jodełką uważam za pozytywne. Może nie będę poszukiwał jej wcześniejszych powieści, ale z chęcią poczekam na kolejną, aby sprawdzić czy autorka weźmie sobie do serca sugestie czytelników, których oddźwięki zapewne do Niej dotrą.

Warto zerknąć