ebook Inni ludzie
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 11685)

Inni ludzie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 25.19
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
34.99 zł
26.92 zł
28.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Autorka „Kredziarza” i „Zniknięcia Anne Thorne” wciąga nas w kolejną pasjonującą intrygę. Gabe, wracając pewnej nocy do domu, tkwi w korku za pordzewiałym starym samochodem. Nagle w tylnej szybie widzi twarz dziewczynki. Z jej ust wydobywa się tylko jedno słowo: „Tatusiu”. To jego pięcioletnia córka, Izzy. Nigdy więcej już jej nie zobaczy…

Trzy lata po zaginięciu córki Gabe spędza dni i noce podróżując po autostradzie, szukając samochodu, w którym widział Izzy, i nie tracąc nadziei, choć większość ludzi uważa, że dziewczynka nie żyje.
Fran i jej córka Alice również przejechały wiele kilometrów autostradą. Ale nie poszukując. Uciekając. Starając się wyprzedzić ludzi, którzy chcą ich skrzywdzić. Ponieważ Fran zna prawdę. Wie, co naprawdę stało się z córką Gabe’a. Wie, kto jest odpowiedzialny. I wie, co zrobią, jeśli kiedykolwiek dogonią ją i Alice…

Rekomendacje: 

C.J. Tudor umiejętnie połączyła wszystkie elementy fabuły, tak, by czytelnik sięgając po Innych ludzi , otrzymał mocną dawkę adrenaliny. Po Kredziarzu i Zniknięciu Annie Thorneto kolejny thriller autorki, który zasługuje na uznanie miłośników gatunku. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Przyznam szczerze, że największe wrażenie zrobiła na mnie fabuła. Nie spotkałam się w książkach dotąd z takim pomysłem, mimo, że przeczytałam ich sporo. Żeby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów powiem tylko, że autorka delikatnie zagłębia się w czeluści darknetu. - Katarzyna Nowak - Kasia i książki 

Inni ludzie od C. J. Tudor możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
C.J. Tudor ponownie zaserwowała mi emocjonalną ostrą jazdę. Inni ludzie to niezwykle mroczny i przerażający thriller psychologiczny, który doprowadził moje emocje do temperatury wrzenia.

Historia stworzona przez autorkę rozpoczyna się 11 kwietnia 2016 roku. Wówczas nocą, autostradą M1 z Londynu do Leeds, Gabe wraca z domu z pracy. Stojąc w długim korku irytuje się, że spóźni się do domu. Jednak zdenerwowanie z tego powodu jest niczym, w porównaniu do tego, co zaraz przeżyje. W pewnym momencie mężczyzna w tylnej szybie starego samochodu dostrzega wystraszoną twarz swojej pięcioletniej córeczki. Widok przerażonej Izzy, z której ust wydobywa się bezdźwięczne słowo „Tatusiu” paraliżuje Gabe’a. Próbując skontaktować się z żoną, doznaje kolejnego ciosu. Policjant, który odebrał telefon, poinformował go o morderstwie jego żony i córeczki. Jak to możliwe? Przecież chwilę temu widział Izzy w szybie pordzewiałego samochodu. Mężczyzna odchodzi od zmysłów. Nie ustępuje w poszukiwaniach córeczki. Przez lata jeździ po autostradzie, by natrafić na ślad samochodu, w którym po raz ostatni widział córeczkę.

Poznajemy również historię Fran i jej córki Alice. Historię, która również związana jest z tą samą autostradą. Jednak oni uciekają nią, przed ludźmi, którzy chcą ich skrzywdzić. Tymi samymi, którzy stoją za tragedią Gabe’a i Izzy. Emocje podgrzewa fakt, że Fran wie, co stało się z córką Gabe’a.

Jak zakończy się ta historia? Pewne jest to, że nie prędko wpadniemy na trop w poszukiwaniu zaginionej córeczki. C.J. Tudor umiejętnie połączyła wszystkie elementy fabuły, tak, by czytelnik sięgając po Innych ludzi, otrzymał mocną dawkę adrenaliny. Po Kredziarzu i Zniknięciu Annie Thorne to kolejny thriller autorki, który zasługuje na uznanie miłośników gatunku. Na uwagę zasługuje również postawa głównego bohatera, którego determinacja w poszukiwaniu córeczki podkreśla sens słów, że „nadzieja umiera ostatnia”. A ja mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejną książkę autorstwa C.J. Tudor.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Bardzo lubię czytać książki nieoczywiste - takie, które swoją treścią od pierwszych stron intrygują. Sięgając pamięcią jakieś dwa lata wstecz do jednych z takich pozycji zaliczał się Kredziarz autorstwa C. J. Tudor. Od tamtej pory autorka wydała jeszcze dwie książki, natomiast mi dane było czytać ostatnio tę najnowszą, zatytułowaną Inni ludzie.

Wspomniana powieść opisuje losy Gabe'a, mężczyzny który wracając pewnej nocy do domu zauważa w obcym samochodzie swoją małą córeczkę. Okazuje się, że jest to ostatni raz kiedy dane było mu zobaczyć ukochaną Izzy. Gabe nie mogąc pogodzić się z zaginięciem córki przez lata próbuje odnaleźć dziewczynkę oraz auto, którym podróżowała. W międzyczasie tą sama autostradą, którą dzień w dzień przemierza zrozpaczony ojciec ucieka Fran i Alcie. Kobieta wraz z córką nieustannie ukrywają się przed ludźmi, którzy chcą je skrzywdzić. Okazuje się, że Fran poszukiwana przez tajemniczych Innych. Jest także w posiadaniu wiedzy na temat córki Gabe'a...

Inni ludzie to ciekawy thriller psychologiczny, który opiera się na piekielnie ciężkim wątku, jakim jest zaginięcie dziecka. Autorka świetnie wykreowała postać zrozpaczonego rodzica, który gotów jest poświecić wszystko, tylko po to by dotrzeć do prawdy. Na przykładzie Gabe'a pokazuje jak cienka jest granica między racjonalnym myśleniem, a obsesją w która niemal wpada główny bohater.

Przyznam szczerze, że największe wrażenie zrobiła na mnie fabuła. Nie spotkałam się w książkach dotąd z takim pomysłem, mimo, że przeczytałam ich sporo. Żeby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów powiem tylko, że autorka delikatnie zagłębia się w czeluści darknetu.

Osobiście uważam, że powieść należy do tych które wciągają do pierwszego rozdziału. Każdy kolejny otwiera przed czytelnikiem nowe wątki, które pod koniec książki łączą się w spójną całość. Mimo, że finalnie powieść mi się podobała, był pod koniec jeden moment, który mi nie pasował do ogółu. Jeśli autorka postanowiła go koniecznie zawrzeć w fabule, mogła nieco szerzej rozwinąć ten wątek.

Inni ludzie są w zasadzie mieszanką gatunków. Mimo, że wcześniej określiłam tę książkę jako thriller psychologiczny, to oprócz niego znajdziecie tu także elementy obyczajowe, a momentami nadprzyrodzone. Wszystko ze sobą jednak dobrze współgra, sprawia że lektura staje się ciekawsza w odbiorze. Niewątpliwie jest to zasługa wszystkich wymienionych przeze mnie czynników, ale warto pamiętać o tym, jak wielką robotę robi także tłumacz.

Czas spędzony z tą książką uważam za dobrze wykorzystany, dlatego z czystym sumieniem mogę ją polecić. Jeśli lubicie niebanalne historie, to śmiało sięgnijcie po najnowszą powieść C. J. Tudor.

Ocena: 5/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć