ebook Wirus. Jak przewidziano pandemię
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Wirus. Jak przewidziano pandemię
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
29.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
25.49 zł Lub 22.94 zł
28.49 zł Lub 25.64 zł
29.99 zł
20.90 zł
-5% 25.48 zł
25.49 zł
26.71 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Prawdziwa historia jednego z najwybitniejszych epidemiologów, który przewidział pandemię. „Jeżeli tę książkę przeczyta odpowiednia liczba osób, zwłaszcza tych mających wpływ na podejmowanie ważnych decyzji, to będzie ona miała moc ratowania ludzkiego życia” – John M. Barry

Trzy lata temu jeden z najlepszych epidemiologów na świecie przewidział pandemię koronawirusa. Co więcej, powiedział, jak jej uniknąć i jak się na nią przygotować. Jednak nikt nie chciał go słuchać. Jak mówią twórcy tej książki – nie chcieli mieć racji, ale niestety ją mieli.
Analizując poprzednie epidemie, które już miały miejsce na świecie, udało im się przewidzieć tę, z którą zmagamy się obecnie, a nawet źródło jej wybuchu. I to trzy lata przed tym, jak koronawirus ogarnął świat. To dużo czasu, abyśmy mogli się przygotować. Te wszystkie epidemie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak wszystkie są zaskoczeniem, a nie powinny nim być. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych z zakresu medycyny, Michael Osterholm i Mark Olshaker opisali szczegółowe plany i programy, które należy opracować, oraz wymienili zasoby, jakie muszą być dostępne, jeśli chcemy się uchronić przed chorobami zakaźnymi.
Przeczytanie tej książki jest niezwykle ważne i to nie tylko dlatego, że napisali ją ludzie, którzy jak prawdziwi prorocy przewidzieli przyszłość, ale dlatego, że przewidują – i są tego niezwykle pewni – pandemię znacznie poważniejszą niż koronawirusa. Pandemię, która może pochłonąć miliony ludzkich istnień. Ta książka wywołała szok i zdumienie w USA!

„Michael Osterholm to jeden z najlepszych epidemiologów – łowców chorób zakaźnych – żyjących w naszych czasach. Gdy mówi nam, że ewentualność globalnej pandemii jest sprawą życia lub śmierci dla każdej osoby na tej planecie, należy go posłuchać. To mocna i potrzebna książka, w której autorzy jasno i realistycznie opisują zagrożenia związane z chorobami zakaźnymi, prezentując przy tym nie tylko obawy, ale też plan działania” – Richard Preston, autor „Strefy skażenia” i „The Demon in the Freezer”

„Od dłuższego czasu słowa Michaela Osterholma pozostawały głosem kontrowersyjnym i zatroskanym, bijącym na alarm w kwestii coraz większego ryzyka epidemii i pandemii. W tej książce Osterholm wyciąga ze swojego kołczana wszystkie strzały i bierze na cel kondycję instytucji służby zdrowia” – Laurie Garrett, pisarka, laureatka Nagrody Pulitzera, autorka „The Coming Plague i Betrayal of Trust”

„Ta książka zmieni wasz sposób myślenia. Jest przejrzysta i dobrze napisana, znajdziemy w niej narrację godną Stephena Kinga” – John M. Barry, autor „The Great Influenza: The Story of the Deadliest Pandemic in History i Rising Tide: The Great Mississippi Flood of 1927 and How It Changed America”

„Osterholm i Olshaker udowadniają, że Matka Natura jest największym bioterrorystą na Ziemi” – Kai Bird, zdobywca Nagrody Pulitzera, historyk i współautor Amerykańskiego Prometeusza

Wirus. Jak przewidziano pandemię od Mark Olshaker, Michael T. Osterholm możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dzisiaj przychodzę do Was z lekturą trudną, literaturą faktu, z książką o tematyce, która w obecnym czasie dotyczy każdego z nas. Szczerze mówiąc, nie jest to gatunek, po który sięgam często, ale z całą pewnością ta pozycja poszerzyła moją wiedzę i pozwoliła mi uzyskać szerszą perspektywę w związku z trwającą pandemią. Mam nadzieję, że uda mi się choć trochę Wam ją przybliżyć i wzbudzić wasze zainteresowanie. Zapraszam na krótką recenzję.

Wirus. Jak przewidziano pandemię nie jest książką, w której autorzy koncentrują się tylko na Covid-19, chociaż tytuł mógłby tak sugerować. Koronawirus jest tu swoistym wprowadzeniem. Pamiętajmy, że przed groźną ”koroną”, na przełomie tysiącleci ludzkość dziesiątkowały przeróżne mikroby chorobotwórcze, priony, wirusy, riketsje, bakterie, grzyby czy pasożyty. W przeszłości poziom medycyny nie pozwalał na szybkie rozpoznanie czy nawet uniemożliwiał wyleczenie. Na szczęście wraz ze wzrostem technologii i ogólnym rozwojem cywilizacji, medycyna również weszła na wyższy poziom. Niestety mimo ogólnego rozwoju, dla nas najgroźniejsze pozostały wszelakie mutacji istniejących wirusów i ich nowe szczepy. Dlatego też medycyna nie może spocząć na laurach i ciągle musi się rozwijać. Autorzy w swojej książce wspomnieli, że w latach 1980-81 zauważono u kliku młodych mężczyzn (homoseksualistów) brak odporności, uznano to za AIDS. A już w 2015r na wirusa HIV zmarło 1,2 mln ludzi. Leku niestety nie ma do dziś, ciągle trwają próby i badania, można ją trochę „zaleczyć”, ale zwalczyć niestety jeszcze nie można. Duża część społeczeństwa bagatelizuje samą prawdopodobną możliwość zakażenia, mimo iż świadomość ludzka na wirusa HIV jest coraz większa. Autorzy przytoczyli także przykład źle spreparowanych podpasek, które wytwarzały bakterie S. Bakteria ta wytwarzała toksyny, które dostawały się do krwiobiegu kobiet, powodując chorobę, a w niektórych przypadkach także śmierć. W książce znajdziemy liczne przykłady chorób i innych ważnych dla naszego zdrowia problemów. Wraz z każdą kolejną przeczytana stroną mamy możliwość przyglądać się różnym epidemią nie tylko AIDS czy Covid-19. Bacznie śledzimy przypadki ospy, eboli czy SARS. Analizujemy drogi zakażenia, sposoby przenoszenia czy drogę do wyleczenia i zapobiegania.

Wirus to książka, która daje do myślenia. Udowadnia, że całe nasze życie jest pełne wirusów i bakterii, o których nawet nie wiemy. Cały świat niejednokrotnie przechodził i w przyszłości będzie przechodzić różne pandemie. Autorzy, podając suche fakty, zachowują całkowity obiektywizm. Dużą wagę przywiązują do „wynalazku” Jennera, który dzięki szczepieniom zwalczał ospę. W następstwie czego zaczęto stosować różne szczepionki na różnorodne choroby, być może już niedługo pojawi się również nowa szczepionka, która pomoże w obecnej sytuacji. Żeby zmierzyć się jednak z chorobami zakaźnymi, musimy mieć więcej ludzi w dziedzinie zdrowia, jak również zwiększyć nakłady finansowe na profilaktykę i na same badania w tym także epidemiologiczne. Niemniej jednak samą książkę polecam do przeczytania i do wyrobienia swojego zdania na jej temat.

Ocena: 5/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć