ebook Koniec świata, umyj okna
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 379)

Koniec świata, umyj okna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 14.80
Audiobook - najniższa cena: 17.93
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
14.80 zł Lub 13.32 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
14.90 zł
14.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Alicję zaczynają dręczyć ataki paniki. Wkrótce lęk całkowicie opanowuje jej życie. Nie rozumie, co się z nią dzieje; ma niepijącego męża, wystarczająco dobrą pracę i wspierającą rodzinę. Skąd zatem biorą się te stany? Alicja ukrywa swój koszmar, próbując żyć „normalnie”, w końcu jednak traci grunt pod nogami, a kto nie ma kontroli nad życiem, ten przestaje widzieć w nim sens. Szukając przyczyn zaburzeń, Alicja zaczyna dostrzegać to, co wcześniej umykało niezauważone.

Alicja ma napady paniki. Skondensowanego lęku uderzającego znikąd, w różnych okolicznościach, tak potężnego, że człowiek wymiotuje, dostaje biegunki, nawiedzają go na przemian fale gorąca i przeraźliwego zimna. Reszta czasu upływa na lęku przed następnym atakiem, więc skutek jest taki, że człowiek boi się bez przerwy. Własna psychika może być izbą tortur w wewnętrznym więzieniu. W tej opowieści lękowcy odnajdą siebie, a ci, którzy miewają lęki w zwykłym człowieczym rozmiarze, poczują ulgę, że to nie na nich padło. Świetna, do głębi poruszająca proza.
Michał Cichy

„Jesteś z tym sama”, mówi Agnieszka Jelonek. „Strach to twój problem”. I w jakiś przedziwnie pozytywny sposób pokazuje, że dla dorosłej kobiety bycie samą wobec pewnych wyzwań to najkorzystniejsza pozycja, z jakiej może się z tym wyzwaniem zmierzyć. Wąż, któremu tylko my same możemy zdeptać głowę: dziękuję autorce, że jej piękna książka przypomina mi, że to możliwe i że nikt za mnie tego zadania nie wykona. - Justyna Bargielska

Koniec świata, umyj okna od Agnieszka Jelonek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Doceniam różne gatunki i różne style. Mam jednak prywatnego Graala, takie specyficzne połączenie prostoty, wrażliwości i świeżości. Ze szczyptą humoru. Gdzie zdania są zaledwie szkicem, a jednak oddają emocje czytelniej niż niejeden obszerny tekst. I właśnie to wszystko dał mi "Koniec świata, umyj okna".
    To była najczystsza przyjemność. Trzymam kciuki za autorkę i liczę na więcej.

Warto zerknąć