ebook Histeria
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 125)

Histeria
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
Audiobook - najniższa cena: 25.83
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
22.33 zł Lub 20.10 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
31.90 zł 10 zł na konto
17.55 zł
-34% 20.90 zł
24.16 zł
25.52 zł
26.10 zł
27.12 zł
27.12 zł
31.90 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowego „Wrzasku”, jednego z najgłośniejszych debiutów kryminalnych 2020 roku. Największy obłęd bierze się z niemocy… „Fenomenalny kryminał z ważnym przesłaniem. Janiszewska z wirtuozerią łączy wartką akcję z wciągającą kryminalną intrygą i aktualnymi problemami społecznymi. Musicie to przeczytać! ” – Marcel Moss

„Intensywny i intrygujący jak jego bohaterka. Nie daje spokoju jak jego bohater. Precyzyjna kryminalna układanka. W taką histerię mogę wpadać jak najczęściej” – Wojciech Chmielarz

Komisarz Bruno Wilczyński popada w obsesję – nie może pogodzić się z tym, że wciąż nie udało mu się wsadzić za kratki psychopatycznego mordercy. Musi jednak wyruszyć w nowy pościg, gdy na warszawskim Ursynowie kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Zwyrodnialec z przeszłości mimo wszystko nie daje o sobie zapomnieć.
Tymczasem reporterka Larysa Luboń wpada na trop zagadkowego mężczyzny w masce, który prześladuje mieszkańców Warszawy. Czy naprawdę jest on potworem, jak sugerują media? A może prawda jest bardziej złożona?
Czy wszystkie czyny muszą mieć swoje konsekwencje? Jakie bestie kryją się w zwyczajnych ludziach? I czy można uciec przed przeszłością?

Histeria od Izabela Janiszewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Będę z Wami szczera. Mocno obawiałam się kontynuacji Wrzasku, bałam się, że autorkę dotknie tak zwna klątwa drugiego tomu. No i wiecie - Wrzask postawił poprzeczkę bardzo wysoko, zatem już na dzień dobry moje oczekiwania były bardzo wysokie.
Na szczęście z czystym sumieniem mogę Wam napisać, że Histeria to bardzo udana kontynuacja. Historia wbija w fotel i przeraża jednocześnie bardziej, niż sceny z najstraszniejszego horroru...

Mój ulubiony duet Larysa i Bruno wraca - Larysa pisze artykuł o pewnym intrygującym człowieku, a Bruno musi rozwikłać zagadkę śmierci pewnej kobiety. W tym wszystkim rozgrywa się wątek ich znajomości, który mnie chyba najbardziej z tego wszystkiego interesował

Autorka wzięła na warsztat bardzo trudny temat, można by wręcz rzec, że tabu. Mało się o tym mówi, gdyż oczy wszystkich skierowane są głównie na inny aspekt przemocy, niż poruszony w książce. Uważam, że wybrnęła z tego świetnie, niestety nadzwyczaj realnie, co naprawdę boli mnie jako człowieka. Wątki z Wrzasku zostały świetnie pociągnięte, wszystko zostało ułożone w zgrabną całość, która wręcz pochłaniała i nie pozwalała się oderwać od lektury. Bohaterowie nic nie stracili na charakterze, a wątek gloównych bohaterów mnie usatysfakcjonował. A zakończenie... Wbija w fotel, a przynajmniej mnie wbiło. Mam nadzieję, że tym razem nie będziemy musieli czekać pół roku na kolejny tom, bo moje biedne czytelnicze serce tego nie zniesie.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Wrzask ma godnego następcę. Histeria nokautuje, sprawia, że wszystkie emocje buzują. Komisarz Bruno Wilczyński i reporterka Larysa Luboń to duet doskonały, który zaskarbił moje czytelnicze serce. I myślę, że wielu czytelników zgodzi się z moją opinią. Bo jak nie lubić tak wyrazistych postaci.

Bardzo dobrze się stało, że polski czytelnik nie musiał długo czekać na drugi kryminał autorki. Kryminał, który ponownie sprawi, że pisarka zdobywać będzie kolejne zasłużone laury. Pani Izabela w niebywały sposób scala czytelnika z wykreowaną historią. Czyni to tak doskonale, że owa historia nie odrywa się od nas zaraz po odłożeniu książki. Nie da się ukryć, że myślami powracać będziemy do fabuły kryminału, który tak jak „Wrzask” umiejscowić możemy w ścisłej topce. Jak dla mnie Wrzask i Histeria to pierwsza piątka książek przeczytanych w tym roku. A to wielki sukces, gdy w natłoku propozycji wydawniczych, jedna autorka uplasowała się tak wysoko ze swoją twórczością.

Szybkie tempo, mocno zarysowana zbrodnia, doskonale skonstruowana intryga oraz przekaz fabularny, to wielki atut Histerii. Bruno Wilczyński przeżywa fakt, że nie zdołał dorwać psychopatycznego mordercy, który przywraca w nim traumatyczne wspomnienia z przeszłości. Jednak kolejna sprawa wymusza na nim pełnię koncentracji, gdyż jak się okazuje na warszawskim Ursynowie dochodzi do morderstwa kobiety. Czy to morderstwo to kolejne uderzenie psychopaty z przeszłości? Czy Wilczyński zdoła go schwytać zanim morderca ponownie da o sobie znać?

W czasie gdy komisarz prowadzi sprawę morderstwa z Ursynowa, Larysa Luboń wpada na trop tajemniczego mężczyzny w masce, który sieje strach wśród mieszkańców Warszawy. A znając reporterkę z wcześniejszej książki, możemy być pewni, że bezkompromisowa, gotowa zapłacić wysoką cenę za poznanie prawdy nie spocznie, dopóki nie pozna jego personaliów. Pytanie tylko, czy media mają rację mianując go potworem? Czy ponownie te dwie sprawy połączą Wilczyńskiego i Luboń? Czy tworzą one jedną historię?

Możecie być pewni, że Histeria to doskonale utkany kryminał, którego fabuła niczym puzzle w finałowej rozgrywce układają obraz w jedną całość. Całość, która wstrząśnie niczym wstrząśnięte niemieszane martini, choć Pani Izabela nieźle namieszała. I o to właśnie chodzi, by czytelnik nie tylko poznawał mrożącą krew w żyłach historię, lecz analizował powoli odkrywane karty i sam wpadł na trop. Jednak nie tak szybko będzie nam to dane. To kolejny plus tej książki. Lecz nie tylko zbrodnia i zawiła intryga decydują o jej doskonałości. To również przekaz psychologiczno-społeczny, który zmusza nas do przemyśleń o motywach postępowania mordercy. Nie chcę go usprawiedliwiać, lecz warto czasem spojrzeć w jego umysł i dowiedzieć się, co nim kierowało.

A jedyny kierunek, który zalecam miłośnikom kryminałów, to twórczość Izabeli Janiszewskiej. Autorka wyrasta na czołową „kryminalistkę” w polskiej literaturze, w której poczujemy solidny powiem skandynawskich klimatów. I choć Wilczyńskiego i Luboń porównać można do Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander, to proszę mi wierzyć nie są oni ich kopią, lecz mocno zarysowanymi postaciami wykreowanymi w umyśle pisarki. Jednym słowem takich duetów nam trzeba!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć