ebook W cieniu zła
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 17933)

W cieniu zła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.74
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
Ebookpoint#Urodziny 9
Ebookpoint#Urodziny 9
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
20.74 zł
20.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Ta historia wciąga, trzyma w napięciu, hipnotyzuje złowieszczą scenerią i przyprawia o gęsią skórkę. „Jeżeli podobał wam się «Szeptacz», ta książka was zachwyci” – Alex Michaelides

Elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestellerowego „Szeptacza”, który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020.

Niepozorne miasteczko Gritten Wood ma mroczną przeszłość. Dwadzieścia pięć lat temu doszło tu do bestialskiego morderstwa o podłożu rytualnym, w którym uczestniczyło kilku nastolatków. Policji udało się zatrzymać jednego ze sprawców, drugi, Charlie, zniknął w tajemniczych okolicznościach.
Paul Adams doskonale pamięta, co się wtedy stało. Dobrze znał Charliego i jego ofiarę, a tamte wydarzenia położyły się cieniem na jego dorosłym życiu. Ćwierć wieku później pełen obaw wraca do rodzinnej miejscowości.
Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że historia się powtarza. W okolicy dochodzi do serii morderstw zainspirowanych zbrodnią sprzed ćwierć wieku. Duchy przeszłości, te prawdziwe i te tylko wymyślone, wciąż go prześladują.

„W mrocznym świecie stworzonym przez Northa ciężko odróżnić to, co dzieje się naprawdę od tego, co tylko się przyśniło… W pewnym momencie wszystko wydaje się koszmarem. Druga powieść autora trzyma w napięciu równie mocno jak debiut, a do tego jest jeszcze bardziej przerażająca” – Alex Michaelides

„Zanim ta pokręcona historia dotrze do końca, czeka was mnóstwo niespodzianek. Genialny, niesamowicie przerażający thriller. Jeśli jesteście fanami Stephena Kinga, prawdopodobnie pokochacie też Alexa Northa” – „Library Journal”

„Spodziewajcie się, że powieść Northa was zelektryzuje. Autor po mistrzowsku myli tropy, co krok dając czytelnikowi prztyczka w nos. Ten oszałamiający thriller stawia Alexa Northa w gronie najwybitniejszych autorów powieści z dreszczykiem” – Booklist

W cieniu zła od Alex North możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy zobaczyłam zapowiedź drugiej powieści Alexa Northa, autora zbierającego bardzo zróżnicowane opinie, od zachwytów po wiadra hejtu, Szeptacza, postanowiłam sprawdzić, czy ta historia mi się spodoba. Muszę zaznaczyć, że Szeptacz w mojej opinii był całkiem spoko, bo wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od lektury. Możliwe, że opinię trochę popsuła mu... dość agresywna promocja, podczas której został zaprezentowany co najmniej jak powieść grozy, od której jeżą się włosy na głowie. Tymczasem w powieści nacisk położono na mroczny klimat i gęstą atmosferę, które to dwa czynniki zrobiły świetną robotę, a autor stworzył na ich bazie porządny thriller. A teraz czas na moją opinię o W cieniu zła.

Czy w życiu należy zawsze robić to, co w danym momencie uważamy za najlepsze, bez względu na konsekwencje?

Paul Adams wraca po latach do rodzinnego miasteczka Gritten Wood, z którego wyjechał, by rozpocząć nowe życie po strasznych przejściach związanych z popełnionym w okolicy morderstwem i zniknięciem jednego ze sprawców tego mordu. Chłopcy fascynowali się świadomymi snami i zapisywali swoje sny w specjalnych dziennikach.

Z przyjazdem Paula do Gritten Wood zbiegają się morderstwa w Featherbank. Śledztwo prowadzi oficer śledcza Amanda Beck. Policja nie przykłada się szczególnie do rozwiązania tej sprawy, jednak Amanda nie odpuszcza, szczególnie kiedy zauważa podobieństwa do innej zbrodni. Czy aktualne zbrodnie mają powiązania z morderstwem w Gritten Wood sprzed lat? Jaki związek ze sprawą ma Paul? Co symbolizują czerwone ręce? I gdzie zniknął Charlie Crabtree po zabiciu jednego z kolegów?

Autor znów wciąga czytelnika w gęstą atmosferę niepewności i domysłów. Mamy tu narrację dwóch rodzajów. W rozdziałach, których bohaterką jest Amanda, narracja jest trzecioosobowa. W rozdziałach pozostałych narratorem jest sam Paul. Dzięki temu obserwujemy działania śledcze Amandy, a także towarzyszymy Paulowi, kiedy cofa się w czasie, wspominając nastoletnie lata w Gritten Wood. Płynne powiązanie wydarzeń aktualnych z tymi sprzed lat sprawia, że po raz kolejny otrzymujemy dopracowaną całość o zabawieniu rasowego thrillera. W tym tomie intrygujące jest to, jak bardzo jedno wydarzenie z przeszłości może wpłynąć na czyjeś życie.

Miejsca są jak ludzie: muszą widzieć, skąd się wzięły i gdzie się teraz znajdują, bo inaczej nie wiadomo, dokąd zmierzają.

Ocena: 5/6
©Bibliotecznie
Jeżeli Szeptacz was zachwycił, to W cieniu zła zrobi na was jeszcze większe wrażenie!

Doszukuję się oniryzmu w thrillerach. Okazuje się, że te, których do końca nie potrafię połączyć ani z rzeczywistością, ani ze snem, stają się moimi ulubionymi. Pierwszy raz trafiłam na taki klimat w Nocnym filmie, później znalazłam go trochę w powieściach Bartosza Szczygielskiego, Outsider Kinga też go trochę miał, chociaż tam główne skrzypce grały też elementy mocno nadprzyrodzone. Ale teraz przyszedł czas na W cieniu zła

Mam wrażenie, że te mocno senne thrillery często wydają się być takie niepewne, a co za tym idzie – często są dość powolne, monotonne w dążeniu do sedna sprawy i ostatecznego rozwiązania. I nie zrozumcie mnie źle – w tym przypadku to ogromna zaleta tej książki! A przynajmniej ja to tak odbieram, bo nie zawsze muszę trafić na książkę, w której od początku do samego końca jest akcja, akcja i jeszcze więcej akcji. W cieniu zła jakby trochę się na początku wlekło, North powoli wprowadza czytelników w historię, pozwala na swój sposób i w swoim tempie wejść w tę niepewność. Dzięki tej nastrojowości ostatecznie nie skupiamy się tylko i wyłącznie na wątku kryminalnym, a odczuwamy mnóstwo bodźców z różnych stron, które ostatecznie wpływają na to, że czytając tę powieść w nocy można nabawić się co najmniej gęsiej skórki. Ci bardziej wrażliwi, albo podatni na mroczne historie, pewnie mogą nie przespać nocy.

Chociaż ostatnio chwalę masę książek za ich rzeczywistość, to każda jest zupełnie inna i co innego wpływa na tę jej namacalność. North tutaj połączył takie niepewne stąpanie po glebie z elementami nadprzyrodzonymi, które są, ale jakby ich nie było. Wszystko jest rzeczywiste, ale no tak jakby nie do końca. Dużo w tej powieści takich sprzecznych doznań, które totalnie podbijają czytelnicze emocje. Nie chcę za dużo zdradzać, żeby nikomu ostatecznie nie popsuć przygody z książką, ale jeżeli lubicie takie niepewne klimaty, a nie zawsze thrillery muszą pędzić z akcją od samego początku, to przeczytajcie W cieniu zła.

Tym razem North zapewnił czytelnikom balans na krawędzi jawy i snu, ale też przeszłości i teraźniejszości. Dzieje się dużo, jest intensywniej niż w Szeptaczu, a przy tym mroczniej i z nutą tego niepowtarzalnego oniryzmu. Uważaj, bo śniąc możesz doświadczać wszystkiego, jeżeli tylko potrafisz odpowiednio kontrolować i wpływać na swoje sny... Jestem bardzo ciekawa, czy po takiej lekturze spokojnie zaśniesz.

Ocena: 5+/6
©Rude recenzuje
Czerwone ręce, czerwone ręce, wszędzie czerwone ręce...

Jedną z lepszych książek, jakie było mi dane czytać w ubiegłym roku był Szeptacz autorstwa Alex North. Książka, która miała bardzo potężną reklamę na jednych czytelnikach zrobiła ogromne wrażenie, inni zaś uznali ją za przereklamowaną. Mnie kupiła ona od pierwszych stron. Kiedy dotarła do mnie wiadomość, że pod koniec października swoją premierę będzie miała kolejna powieść autora zatytułowana W cieniu zła nie posiadałam się z radości. Czy aby moja radość nie była jednak przedwczesna?

Tym razem North zabiera nas w podróż do małego miasteczka Gritten Wood. To właśnie tam dwadzieścia pięć lat wcześniej doszło do morderstwa o podłożu rytualnym. Szokiem dla miejscowej ludności stał się dodatkowo fakt, że udział w nim brało kilku nastolatków. Lokalna policja zatrzymała wówczas jednego ze sprawców. Drugi zapadł się pod ziemię. Po latach do rodzinnej miejscowości wraca Paul Adams. Doskonale pamięta co wydarzyło się w jego młodości. Znał sprawców oraz ich ofiarę. Podejrzanym zbiegiem okoliczności okazuje się, że w okolicy dochodzi do serii morderstw, które łudząco przypominają tamte sprzed dwudziestu pięciu lat.. Czyżby przeszłość chciała Adamsowi o sobie przypomnieć?

Cóż... po raz kolejny jestem pod wrażeniem twórczości Northa. Powiem więcej - śmiem twierdzić, że W cieniu zła jest nieco lepszą pozycją od swojej poprzedniczki. Autor niewątpliwie potrafi stworzyć niesamowity, oniryczny klimat. Tym razem fabułę swojej powieści oparł na tajemniczym Panu Czerwone Ręce, a także na iście ciekawym zjawisku, jakim jest inkubacja snów. To właśnie te dwie rzeczy sprawiły, że książka owiana jest mgiełką tajemnicy, która działa na czytelnika niczym narkotyk. W moim odczuciu ciężko się od niej najzwyczajniej w świecie oderwać.
Akcja toczy się tu dwutorowo - w przeszłości i współcześnie. Retrospekcje sprzed ćwierć wieku wypadają moim zdaniem znacznie ciekawiej. To właśnie tu Alex North przedstawia fascynacje nastolatków zjawiskiem świadomego śnienia i prowadzenia przez nich tzw. Dziennika Snów. W rozdziałach, które dotyczą czasów teraźniejszych poznajemy natomiast relacje Adamsa z matką, a także próbę zmierzenia się z demonami przeszłości.

Powieść śmiało można by nazwać thrillerem, gdyby nie fakt, że są tu wątki kryminalne związane ze śledztwem prowadzonym w Gritten. Takie połączenie gatunków uważam za świetny zabieg, gdyż w moim odczuciu książka zyskała tylko na wartości. Dodatkowo uważam, że dużym atutem autora jest umiejętne wodzenia czytelnika za nos, sprawiając że ten gubi tropy, na które zdawać by się mogło wcześniej wpadł.

Stwierdzam, że zdecydowanie jestem fanką twórczość Northa, którego powieści z czystym sumieniem mogę polecić innym. Pamiętajcie jednak o jednym... po lekturze W cieniu zła już zawsze będziecie bali się śnić.

Ocena: 6/6
©Kasia i Książki
Chciałbym mieć pisarski talent Alexa Northa, lecz nie chciałbym być w skórze Paula Adamsa. W cieniu zła to mocny hipnotyzujący thriller, który nie pozwoli zmrużyć oczu. Sprawi, że przecierać będziemy je z każdym szczegółem poznawanej historii. Ta książka to bez wątpienia jedna z najlepszych tej jesieni.

Autor zaprasza nas do Gritten Wood mrocznej dzielnicy położonej na skraju gęstego lasu. Tu również atmosfera jest gęsta, a poczucie grozy i mrocznej tajemnicy przeszywa nas na wskroś. Wspomniany bohater Paul Adams będąc nastolatkiem wraz z kolegami uczestniczyli w lesie w zabawach, które doprowadziły do tragedii. Dwadzieścia pięć lat temu na placu zabaw doszło do brutalnego morderstwa. Paul doskonale znał ofiarę jak i również mordercę. Charlie Crabtree po zamordowaniu kolegi z klasy, pozostawił na miejscu zbrodni odciśnięte krwawe ślady swych dłoni. Wkrótce zniknął bez śladu. Paul nie potrafiąc otrząsnąć się z tych wydarzeń, postanowił opuścić miasteczko. Jednak po latach wraca, by opiekować się umierającą matką. Niestety powracają nie tylko wspomnienia, lecz ktoś zaczyna go prześladować, pozostawiając na drzwiach jego domu krwawe ślady dłoni. Kim jest czerwonoręki? Przed czym próbuje ostrzec go matka? Jaką cenę Paul zapłaci za wydarzenia sprzed ćwierć wieku?

Poznawanie tej tajemniczej historii nabiera na sile, gdy w okolicy dochodzi do serii morderstw, będących odwzorowaniem morderstwa sprzed lat. W pobliskim Featherbank zamordowany zostaje nastoletni chłopiec. Czy Paul zdoła powstrzymać szaleńca? Czy będzie w stanie pomóc detektyw Amandzie Beck? Mieliśmy okazję poznać ją w Szeptaczu, więc możemy być pewni, że nie spocznie, dopóki nie doprowadzi do schwytania mordercy.

Zapewniam Was, że emocje szaleć będą w wirze mrocznej atmosfery, którą zgotował Alex North. Jeśli „Szeptacz” Was zachwycił to W cieniu zła wstrząśnie Wami ogromną siłą rażenia. Poczucie grozy i wszechogarniająca mroczna atmosfera to mocny punkt tej historii. Dzięki tej książce autor nie pozostaje w cieniu innych twórców gatunku, lecz zasłużenie wbija się na szczyt przedstawicieli literatury grozy oraz thrillerów psychologicznych.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć