ebook Tajemnica rodzinna z Żydami w tle
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 18)

Tajemnica rodzinna z Żydami w tle
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.30
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
22.32 zł Lub 20.09 zł
22.32 zł Lub 20.09 zł
27.90 zł
27.90 zł 10 zł na konto
17.30 zł
20.93 zł
22.31 zł
22.32 zł
23.72 zł
24.85 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
Inne proponowane

Wiele rodzin ma tajemnicę: coś, o czym się nie mówi, co uważa się za wstydliwe, o czym chciałoby się zapomnieć, wymazać z kart historii i świadomości. Waga tego wypartego wydarzenia potrafi wpłynąć na losy następnych pokoleń. Tak się dzieje również w przypadku przemocy, której ktoś z przodków dopuścił się wobec Żydów, przyczyniając się tym samym do Zagłady. Wydał Żyda do gestapo, wziął udział w pogromie, zgwałcił ukrywającą się Żydówkę.
Irena Wiszniewska przez dwa lata szukała ludzi, którzy zechcieliby opowiedzieć, jak taką tajemnicę rodzinną odkryli i jak sobie z tym poradzili. Przedstawia przejmujący opis poszukiwań, odmów, które otrzymała, i powodów niechęci do grzebania się w przeszłości. Wstyd i poczucie winy za żydowską krzywdę zostały stabuizowane.
W „Tajemnicy rodzinnej z Żydami w tle” autorka rozmawia z ludźmi, którzy odważają się to tabu naruszyć. Ich odwaga w obalaniu rodzinnych mitów zasługuje na najwyższy szacunek.
Książkę zamyka śledztwo dziennikarskie, które pokazuje dalsze losy rodziny Zofii Chominowej, najsłynniejszej polskiej donosicielki, sportretowanej przez poetkę Zuzannę Ginczankę w wierszu „Non omnis moriar”.

O Autorce:
IRENA WISZNIEWSKA – dziennikarka, pisarka, we Francji wydała reportaże o Litwie „Paroles Dégelées”, w Polsce zbiór wywiadów „My, Żydzi z Polski” oraz książkę „Nie ma rzeczy niemożliwych, rozmowy z Michaelem Schudrichem, naczelnym rabinem Polski”. Uprawia street art, opowiadając historie na podlaskich jarmarkach, na ulicach miast Prowansji, na Madagaskarze i w Odessie. Pisze wiersze, bo to jej dialog ze światem.

Tajemnica rodzinna z Żydami w tle od Irena Wiszniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć