ebook Spotkajmy się po wojnie
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 230)

Spotkajmy się po wojnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.93
Audiobook - najniższa cena: 21.00
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 14.95 zł Lub 14.95 zł
22.00 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł
20.93 zł
22.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

TRZY POKOLENIA, DWIE HISTORIE, JEDEN WSPÓLNY LOS. PIĘKNA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I WOJNIE.

Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak, że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej, podczas wojny, kiedy los połączył ich dziadków.

W tej opowieści jest wszystko: szaleńcza miłość, zazdrość, tajemnice, kłamstwa, przemilczenia, lęki i nadzieje. I najtrudniejsze – przebaczenie.

BO PRAWDZIWA MIŁOŚĆ TO DOBRO. I PRAWDA.

Spotkajmy się po wojnie od Agnieszka Jeż możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość i wojna.

Dwie historie,

które rozdzielił czas.


O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Spotkajmy się po wojnie to drugi tom cudownej serii Agnieszki Jeż pod tytułem Miłość warta wszystkiego. Głównymi bohaterami tego tomu jak i całego cyklu są Anna Matkowska i Marcin Zieliński. Na ich zaręczynowym przyjęciu, które miało być idealne, para dowiaduje się, że losy ich rodziny były za sprawą ich dziadków połączone już od czasów wojny. Czy przyszli małżonkowie są gotowi stawić czoła traumatycznej historii swoich przodków? Czy można po latach scalić utracone więzi? Czy można wybaczyć krzywdy?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Spotkajmy się po wojnie, tak jak i jej poprzedniczka to powieść obok której nie da się przejść obojętnie, nie sposób się też przy niej nudzić. Przede wszystkim jednak nie sposób podczas jej lektury nie mieć chociaż raz złamanego serca. Moje dosłownie rozbiło się na kawałki przynajmniej trzy razy. Miejscami wręcz emocje, które towarzyszyły mi przy poznawaniu tej historii były tak silne, ze aż bolało.

Jestem pod ogromnym wrażeniem kreacji bohaterów tego cyklu. Nie są oni kryształowi, mają większe lub mniejsze rysy na swoich obliczach ale są wręcz do bólu prawdziwi, pełni emocji a jednocześnie nie poddający się im. Mam taką zasadę, że staram się nie oceniać ludzkich postaw w czasie wojny (choć w ogóle staram się tego unikać), jakie by te postawy nie były. Uważam, że zwyczajnie do tych ocen nie mam prawa. Bardzo się cieszę, że autorka również w tej powieści stara się tego nie robić. Dzięki tej neutralności wydźwięk tej historii moim zdaniem jest jeszcze mocniejszy.

Opowiadałam Wam już kilka razy, że nie do końca odnajduję się w powieściach, które łączą w sobie teraźniejszość z przeszłością. To stwierdzenie absolutnie nie dotyczy twórczości Agnieszki Jeż. Pani Agnieszka robi to moim zdaniem wręcz doskonale. Ani razu nie wybiłam się z rytmu. Choć muszę przyznać, że w tym tomie retrospekcje są tylko niestety niewielkimi wstawkami i nawet trochę mi ich zabrakło.

To co jeszcze nasuwa mi się na myśl, jeżeli chodzi o styl pisania autorki, to fakt, że Pani Agnieszka potrafi wycisnąć z wymyślonej przez siebie historii to co najlepsze. Wszystkie emocje, wzruszenia, szybsze bicia serca. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Ta powieść dosłownie złapała mnie za serce i nie puściła do samego końca. Ta historia ma w sobie coś, czego nie sposób zapomnieć. Zdecydowanie zostanie ona we mnie na dłużej. Jej czytanie sprawiło mi prawdziwą przyjemność.

Komu polecam?

Spotkajmy się po wojnie to lektura wręcz obowiązkowa dla wielbicielek powieści obyczajowych z wojną w tle. Nie mogę napisać, że jest to lekka i przyjemna książka. Nie. Czasem podczas jej lektury aż ściska się serce z żałości. Mimo to zdecydowanie warto po nią sięgnąć, bo jest zwyczajnie przewspaniała.

Jako, że ta powieść stanowi kontynuację dwutomowego cyklu pada pewnie w Waszych myślach pytanie czy można po nią sięgnąć bez znajomości tomu pierwszego. Uważam, że można, jednak naprawdę warto w tym przypadku poznać tę historię od jej początku inaczej wiele się traci.

Mam nadzieję, że swoją recenzją choć trochę zachęciłam Was do sięgnięcia po tę książkę oraz jej poprzedniczkę, ponieważ uważam, ze zdecydowanie warto. Ja wpisuję ten cykl na moją prywatną listę ulubionych historii.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Dwie rodziny spotkały się po wojnie. Dwie rodziny spotkały się przy jednym stole. Mieli celebrować nowy związek, będą celebrować… prawdę. Rozpoczną żmudną, ale potrzebną drogę. Drogę do wyjścia z labiryntu tajemnic, który pozostał zamknięty kilkadziesiąt lat.

Przyjęcie zaręczynowe nie przebiegło zgodnie z planami Ani i Marcina. Owszem, ich rodziny poznały się, ale nie w taki sposób, jak oczekiwali. Okazało się, że drogi ich dziadków skrzyżowały się jeszcze w czasach wojny… Spotkanie po wojnie – spotkanie po latach – jest pełne emocji i uczuć. Radość miesza się z gniewem. Wzruszenie ustępuje miejsca zazdrości. Pojawia się mnóstwo pytań, a ci, których Ania i Marcin bezgranicznie kochali, okazują się nie być bez wad… Czy z przedmałżeńskiej próby wyjdą zwycięsko? Czy małżeństwa dziadków przetrwają burzę, która rozpętała się nad dwiema rodzinami?

Agnieszka Jeż po raz drugi rozkochała mnie w swoim piórze. Spotkajmy się po wojnie to bezpośrednia kontynuacja książki Miłość warta wszystkiego. Książki, która podbiła moje serce. Powieści o miłości i o wojnie – połączeniu, które literacko kocham najbardziej. Niczym gąbka chłonęłam każde słowo. Słowo, które kreślono z najwyższą starannością. W tej historii nie ma miejsca na zbędne dialogi czy przydługie opisy. Wszystko jest przemyślane i potrzebne. Każde słowo, każde zdanie… Czytelnik czuje także to, co niewypowiedziane… Autorka czaruje, choć tej opowieści daleko do magii…

Dostałam prawdziwy świat. Ze wszystkimi blaskami i cieniami. Ludzi z zaletami i wadami. Postaci z przeszłością. Raz po raz ocierałam łzę wzruszenia. Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie, jednocześnie nie chcąc rozstawać się z bohaterami.

Spotkajmy się po wojnie to spotkanie przyjaciół, spotkanie kochanków, spotkanie przeszłości z teraźniejszością. Kłamstwa, przemilczenia, sekrety – to, co chowane przez lata, wychodzi na jaw. Ale jest też miejsce na miłość. Miłość, która jest warta wszystkiego…

Czy możliwe jest wybaczenie po latach? Spotkajmy się po wojnie to odpowiedź na to pytanie. To także podróż do przeszłości, która pomoże porządkować teraźniejszość i nakreślić ścieżki przyszłości. Ania i Marcin oraz ich dziadkowie zawsze będą obecni w literackiej części mojego serca. Ich historia jest niezwykła. Bo niezwykłe są ludzkie osy. Losy, które naznaczyła wojna.

Zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po książki Agnieszki Jeż. Miłość warta wszystkiego i Spotkajmy się po wojnie to pozycje, które powinny znaleźć się w biblioteczkach fanów Czasu honoru, Stulecia Winnych i Sagi Dobrzyńskich Gabrieli Gargaś. Jeśli należycie do tego grona, nie wahajcie się ani chwili. Agnieszka Jeż ma dla Was wyjątkowe historie, które rozdzielił czas. Jak je łączy? Sprawdźcie!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Ciąg dalszy losów Ani Matkowskiej i Marcina Zielińskiego. Młodzi planują wspólne życie, wszystko się zmierza w dobrym kierunku. W czasie zaręczynowego obiadu dowiadują się jednak o pewnej tajemnicy.... Młodzi za wszelką cenę chcą się dowiedzieć co stało się dawno temu w czasie wojny i jak ich rodziny są ze sobą połączone. Nawet nie mają pojęcia jakie sekrety są skrywane w ich własnych domach...

Wzruszyła ją ta scena. Niby nic takiego, podanie żony herbaty. Ale to, jak dziadek ostrożnie ją nalewał, jak ładnie przed babcią postawił, jego spojrzenie, jej gest, to, że najpierw pomyślał o niej, dopiero potem zapełnił swoją filiżankę. Drobiazg, okruch codzienności, ale przecież z takich drobiazgów składa się życie.

Bałam się tej kontynuacji, to ogromna sztuka napisać dalszy ciąg bestsellera. Na szczęście autorka świetnie sobie poradziła i stworzyła niezwykłą historię, dopracowaną, autentyczną, z wieloma emocjami. Przy tej książce nie da się nie wzruszyć. Polecam fanom powieści obyczajowych oba tomy - idealna na prezent dla mamy, babci....

To powieść o rodzinnej tajemnicy, która objawia się w niespodziewanym momencie zmieniając życie obu rodzin. Historia zapisana na kartach pokazuje, że decyzje naszych przodków mają wpływ także na teraźniejszość. Piękna w prostocie opowieść o rodzinie, która musi się pozbierać na nowo. To także książka o wybaczaniu, o tym, że nie można chować w sercu urazy. Książkę skończyłam czytać ze łzami w oczach.

Dziękuję autorce za cudowną serię. Polecam z całego serca.

Są miłości, które trwają całe życie, wbrew wszystkiemu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć