ebook Pokora - audiobook
3.78 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2366)

Pokora - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 25.20
Audiobook - najniższa cena: 22.69
wciąż za drogo?
-30% 22.69 złpremium: 13.61 zł Lub 13.61 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
24.78 zł
27.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Długo wyczekiwana powieść Szczepana Twardocha w wersji audio. „Pokora” to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Pożądanie. Władza. Uległość.
Co stracisz, walcząc o godność?
Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.
La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.
Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe…

Pokora - audiobook od Szczepan Twardoch możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Są pisarze, którzy umiłowali sobie dany region Polski, ludzi tam mieszkających i przez to często wracają do jego historii tkając osobliwe opowieści. Jednym z takich autorów jest Szczepan Twardoch, który w najnowszej powieści zatytułowanej Pokora, ponownie wraca na Śląsk.

Kilka słów o fabule

Tym razem na świeczniku stoi Alois Pokora, chłopiec pochodzący z wielodzietnej górniczej rodziny. To postać na wskroś tragiczna, która samotnie, z cierpieniem, dąży do odnalezienia swojej tożsamości. Pokora jest dzieckiem jednym z wielu. Uczniem zmagającym się z prześladowaniem. Studentem, potem żołnierzem. W końcu mężczyzną pracującym i mężem, ale nadal poszukującym. Jest człowiekiem próbującym przez całe życie określić siebie, narysować swoją postać grubą, wyraźną kreską i dążącym do odnalezienia sensu życia.

Kilka słów o wrażeniach

To co urzeka w powieści Szczepana Twardocha, to niebywały rozmach historyczny i pokoleniowy. Przez pryzmat życia Aloisa jesteśmy świadkami zmian dokonujących się w Europie, w Polsce i na Górnym Śląsku. Ten historyczny szlif jest niezwykle precyzyjny i niebywale ciekawy. Każdy wątek, każda płaszczyzna fabularna, doskonale do siebie pasują. Czytelnik może docenić kunszt pisarza oraz dbałość o detale nadające historii realizmu.

Z ogromną przyjemnością śledziłam losy głównego bohatera i na nowo (można napisać, w sposób nowatorski) uczyłam się historii regionu.

Audiobook to złoto

Pokorę wysłuchałam w formie audiobooka, w interpretacji doskonałego Michała Żurawskiego. Bardzo polecam tę formę poznawania powieści. Szczepan Twardoch – jak to ma w zwyczaju – wtrąca do swoich książek śląski i niemiecki. W ustach lektora, te właśnie fragmenty brzmiały fantastycznie. Jako osoba nieznająca gwary śląskiej, dziękuję autorowi, że tym razem przetłumaczył je na język polski. Dzięki temu cały tekst powieści był dla mnie zrozumiały.

Słowem podsumowania

Najnowsza powieść śląskiego pisarza, to naprawdę świetna proza. Fani autora nie będą zawiedzeni. Ja jestem na tak!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć