Carrie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.91 / 5.00
liczba ocen: 400623
cena polecana: 14.90
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-6% 14.90 zł
-23% 17.86 zł
19.43 zł
19.72 zł
23.20 złpremium: 13.92 zł
Pozostałe księgarnie
-40% 14.39 zł
19.21 zł
19.42 zł
19.49 zł
19.54 zł
20.88 zł
21.00 zł
23.20 zł
23.20 zł
23.20 zł
Opis:

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetą o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

CYTATY:
W stadzie kur osobnik najsłabszy zawsze jest ostatni w kolejności dziobania: jeśli upadnie, jego współtowarzysze bynajmniej nie pomagają mu się podnieść - raczej dobijają go szybko i bezlitośnie.
Przypominało to zamiatanie podłogi. Podnieść dywan podświadomości i wmieść pod spód wszystkie brudy.
Tylko że żal jest jak plaster na zranione uczucia. Możesz powiedzieć, że jest ci przykro, kiedy wylejesz kawę albo kiedy spudłujesz podczas gry w kręgle. Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.
Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.
Ludzie z wiekiem nie stają się lepsi, stają się tylko sprytniejsi. Kiedy jesteś starszy i mądrzejszy, to wcale nie przestajesz obrywać skrzydełek muchom, po prostu potrafisz wymyślić lepsze powody, żeby to usprawiedliwić.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zacząłem czytać Kina właśnie od tej książki i jestem pod wielkim wrażeniem. Książka super poza jednym drobnym "problemem". Trochę drażniły mnie wstawiane myśli, które wrzucane były w środku zdania i były pozbawione znaków interpunkcyjnych.

 • Awatar

  Bardzo dobry horror. Naprawdę robi wrażenie

 • Awatar

  Czegoś mi brakuje po przeczytaniu.

 • Awatar

  Klasyka wczesnych książek Kinga - książka świetnie napisana, niezauważalnie angażująca czytelnika w fabułę, straszna jak na porządny horror/triller przystało.
  Ma wszystkie te cechy, których brakuje mi w najnowszych powieściach Kinga.

 • Awatar

  Choć jest jedna z pierwszych książek napisanych przez Kinga (jak nie pierwsza) to w moje ręce wpadła dość późno. Wcześniej oczytałem sporo innych tytułów jego autorstwa, aczkolwiek żadna nie podziałała na mnie tak jak "Carrie". Historia dręczonej dziewczyny jest na tyle naturalna, że dość mocno można wczuć się w jej skórę. Dręczenie, poniżenie, wszystko to co może nas spotkać w świecie realnym, uderza w nas bezpośrednio ze stron książek. Ukazuje dzięki temu do czego możne doprowadzić taka niby błaha rzecz jak dręczenie innych osób. Aczkolwiek ciężko w świecie realnym o osobę ze zdolnościami TK i zakończenie takie jak w tej książce, ale.. Mimo wszystko prowadzi nas to do dość poważnej refleksji nad życiem i tym co zdziałać mogą nasze słowa i czyny - w końcu, nikt z nas nie chciałby znaleźć się na miejscu Carrie.

 • Awatar

  Jedna z tych książek w które się wczujesz i nawet nie zauważysz że już się skończyła. Doskonały horror.

 • Awatar

  Książka jest bardzo wciągająca, czyta się ją szybko. Jest bardzo dobrze napisana. Każdą scenę można sobie dokładnie wyobrazić oraz poczuć emocje targające bohaterów. Zdecydowanie lepsza niż film.

 • Awatar

  Z jednej strony koszmar, a z drugiej marzenie każdego gnębionego nastolatka - zemścić się na wszystkich, którzy do tej pory wyżywali się na tobie. I szczerze mówiąc - wcale nie musisz żałować ofiar...
  Bardzo sugestywna dla wyobraźni i wciągająca lektura. W sam raz na wakacje - z dala od szkoły

 • Awatar

  Zemsta dręczonej nastolatki w najstraszniejszym wydaniu. Owszem, nie jest idealnie - ale jak na debiut, książka jest więcej, niż "wystarczająco" dobra. Czyta się ją z przyjemnością i szybko - to chyba jej główna wada: jest za krótka. Ale w sumie dobrze, bo inaczej byłaby "przegadana."

 • Awatar

  Postanowiłem, że zanim pójdę na ten film do kina, przeczytam książkę. Przyjemnie spędziłem z tą lekturą czas, czytało się ją bardzo szybko. Fabuła jest niezbyt skomplikowana, nie mniej jak to King - potrafi wzbudzić zainteresowanie.

  Cała historia dotyczy pewnej na pozór normalnej nastolatki, która pochodzi z radykalnie chrześcijańskiej rodziny. Wszystko, co nie jest związane z Bogiem to grzech. Wiąże się to z tym, jak Carrie jest widziana i traktowana przez swoich rówieśników. Jednak ta młoda kobieta, nie jest całkowicie bezbronna, o czym dowiedzieli się praktycznie wszyscy mieszkańcy Chamberlain.

  Książka zbudowana jest na zasadzie powieści epistolarnej - zawiera zeznania świadków w formie listów, wywiadów, zeznań przed komisją badającą opisane przez autora wydarzenia, jak i opis owych z pierwszej ręki - czyli głównego bohatera.

  Z całą pewnością nie jest to majstersztyk jak Dr. Sleep, ale jak dobrze wiemy jest to debiutancka książka Stefana. Polecam wszystkim miłośnikom literatury grozy. Buaaaaaaa

Inne proponowane
Warto zerknąć