ebook Kuszenie świętego Antoniego
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 2625)

Kuszenie świętego Antoniego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  SAGA Egmont
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 7.43
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
7.43 złpremium: 4.79 zł Lub 4.79 zł
7.99 zł
7.99 zł Lub 7.19 zł
7.99 zł
14.90 zł Lub 13.41 zł
7.50 zł
7.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Przykład literackiej syntezy form zawierający elementy dramatu, poematu i powieści. Flaubert pracował nad nim ponad dwadzieścia lat, utwór stanowi dzieło jego życia. Święty Antoni zostaje wystawiony na próbę. Na skutek oszałamiających wizji pełnych pokus pustelnik mierzy się z zachwianiem pewności co do własnej wiary i wiedzy. W barwnym korowodzie majaków przewijają się liczne bóstwa, potwory, fantastyczne stworzenia, a także przedstawiciele rozmaitych wyznań, którzy opowiadają o własnych wyobrażeniach na temat Boga i świata duchowego.

Gustave Flaubert (1821-1880) - francuski powieściopisarz, prekursor naturalizmu, jego książki "Pani Bovary" i "Salambo" widniały w indeksie ksiąg zakazanych. Bywalec literackich salonów paryskich, na stałe mieszkał w domu matki w Croisset. Pokaźny spadek po ojcu pozwolił mi rzucić studia prawnicze i oddać się bez reszty pisarstwu. Utrzymywał przyjacielskie relacje z największymi artystami swoich czasów, w jego towarzyskim gronie znajdowali się m.in. Wiktor Hugo, Emil Zola, Iwan Turgieniew, George Sand.

Kuszenie świętego Antoniego od Gustave Flaubert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć