ebook Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi
3.22 / 5.00 (liczba ocen: 100)

Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.99
Audiobook - najniższa cena: 20.37
wciąż za drogo?
25.11 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
-35% 17.55 zł Lub 15.80 zł
27.00 zł
27.00 zł Lub 24.30 zł
13.99 zł
21.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Kiedy tłumaczka Sonia przeprowadzała się do osady Białe, leżącej w Kotlinie Kłodzkiej, spodziewała się ciszy i spokoju. Stary dom oczarował ją atmosferą, a dziki ogród dawał iluzję harmonii z przyrodą. Jednak już kilka dni później okolica zaczęła odkrywać przed nową mieszkanką swoje sekrety.

Karina to młoda policjantka, która po znajomości dostała pracę w kłodzkim wydziale kryminalnym. Trafia do zespołu niezbyt pracowitych samców alfa. Jeden z nich postanawia zawładnąć jej życiem.

Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi. Bo nie wszystkie historie mają dobre zakończenie.

Nieoczywiste rozwiązania fabularne, zaskakujące zwroty akcji i kontrowersyjna bohaterka – wszystko to sprawia, że książka jest świetnym debiutem. Polecam serdecznie, ale uprzedzam, że tej lektury nie da się odłożyć, dopóki nie doczyta się do ostatniej strony. - Hanna Greń

Kotlina Kłodzka pełna sekretów, pełna tajemnic... Ina Nacht z niezwykłą wrażliwością i wnikliwością połączyła tradycyjny kryminał z opowieścią o najgorszej możliwej przemocy. Polska kryminałem stoi, a ten smakowity debiut jest tego najlepszym przykładem! - Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Rodzinne sekrety, pogańskie rytuały i przeklęty hotel w dziczy Kotliny Kłodzkiej. Polecamy! - Magazyn literacko-kryminalny POCISK

Ina Nacht (właściwie Ilona Gniadek-Czaińska) - autorka lifestylowego bloga marudazewsi.pl. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu i zamiłowania psycholog. Prywatnie mama, miłośniczka psów i wędrówek. Mieszka w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Przeprowadziła się w góry w poszukiwaniu spokoju i harmonii, ale odnalazła tu również mroczną inspirację do swoich książek.

Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi jest pierwszym tomem serii z Kotliny Kłodzkiej. Jej głównymi bohaterami są policjanci kłodzkiego wydziału kryminalnego, Karina i Aleks, którzy razem rozwiązują zagadki kryminalne, choć ich własne dusze również skrywają mroczne emocje i tajemnice. Zbrodnie, góry oraz okrucieństwa namiętności tworzą mieszankę wybuchową, której trudno się oprzeć! Już wkrótce kolejny tom serii pod roboczym tytułem: Dziewczyny nienawidzą kobiet.

Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi od Ina Nacht możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Synonimem dobrej książki od jakiegoś czasu pozostaje dla mnie Wydawnictwo Stara Szkoła. Niedawno wpadła mi w ręce, a raczej na czytnik kolejna książka przez nich wydana – Mroczna Seria z Kotliny Kłodzkiej Iny Nacht Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi. Ina Nacht to początkująca pisarka, ale wystartowała z całkiem wysokiej półki.

Bohaterki książki

Kaja i Sonia to dwie dziewczyny, partnerki, które po śmierci ciotki tej pierwszej, przenoszą się do osady Białe w Kotlinie Kłodzkiej. Kaja jest artystką malarką, a Sonia zajmuje się tłumaczeniem literatury w języku angielskim. Sonia nigdy wcześniej nie mieszkała z dala od miasta, więc dla niej mieszkanie w osadzie, w której znajduje się zaledwie jeszcze kilka innych domów jest czymś wyjątkowym. Sam dom jest dla niej magiczny, czarujący i niesamowity. Jednak po paru dniach, kiedy Kaja musi wyjechać w związku ze swoją pracą, a Sonia zostaje sama, okazuje się, że dom kryje przed nią tajemnice, niekoniecznie miłe… Znalezisko w ogródku sprawia, że Sonia zaczyna się zastanawiać nad sensem mieszkania na takim pustkowiu.

Równolegle poznajemy Karinę, młodą policjantkę, która po znajomości dostała pracę w dochodzeniówce w Kłodzku. Stoi przed nie lada wyzwaniem – musi udowodnić kolegom z pracy, że nadaje się na to stanowisko i ma coś więcej niż ładną buzię i zgrabną figurę. Samce alfa jej tego nie ułatwiają, wręcz przeciwnie, robią wszystko, żeby jej udowodnić, że nie nadaje się do tej pracy. Szczególnie z jednym będzie jej nie po drodze. Ale Karina tak łatwo się nie poddaje. Jej determinacja i upór sprawią, że Sonia odkryje prawdę o znalezisku w ogródku. Prawdę, która jest przerażająca…

Niedokończona historia

Książkę trudno zaliczyć do jednego gatunku. Dla mnie to pomieszanie kryminału, thrillera i powieści obyczajowej. Mamy tu wątek nie tylko kryminalny, ale również społeczny, rodzinny, miłosny. Akcja rozgrywa się w kilku płaszczyznach czasowych. Poza współczesnością, mamy też retrospekcje. Narracja jest pierwszo i trzecioosobowa. To bardzo ciekawy zabieg, bo patrzymy na wydarzenia z dwóch perspektyw.

Pomimo tego, że autorka nie zwlekała z rozwiązaniem zagadki kryminalnej, nie przeszkadzało mi to w czerpaniu przyjemności z lektury. Zostawiła jeszcze tyle niedokończonych historii bohaterów, że z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z tej serii. Sami bohaterowie są niejednoznaczni, nie pokazali się jeszcze w swojej pełnej krasie. Myślę, że każdy z nich skrywa jeszcze wiele sekretów, które dopiero się przed nami odkryją.

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić na jesienne wieczory, a właściwie wieczór, bo trudno się od niej oderwać.

Ocena: 5/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Uwaga spoiler!!!

    Niestety książka mi się nie podobała - sprawa rozwiązała się praktycznie sama i w ogóle nie była skomplikowana, nie było więc dreszczyku emocji czy rozsmakowywania się w szukaniu dalszych tropów. W książce wiele rzeczy mi się nie podobało, niektóre mnie zaszokowały np. sceny wymuszania seksu i posłuszeństwa na policjantce prowadzącej śledztwo przez jej partnera w sprawie (niestety ten wątek nie zakończył się w książce bo okazuje się, że dowiemy się wszystkiego w kolejnej części...).

Warto zerknąć