ebook Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 184

Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.16
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
20.16 zł Lub 18.14 zł
30.00 zł
20.36 zł
21.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

"Rzeczy dzieją się w Warszawie" to trzecia książka z warszawskimi opowiadaniami wydana przez Muzeum Warszawy. Do współpracy przy tegorocznym projekcie zaprosiliśmy, jak w poprzednich latach, znakomitych autorów, którym powierzyliśmy napisanie szesnastu tekstów literackich inspirowanych zbiorami Muzeum.
Hasłem tegorocznego tomu opowiadań są NOWE LEGENDY MIEJSKIE.
Legenda to opowieść o miejscu łącząca wątki fantastyczne z lokalnym konkretem - historycznymi wydarzeniami, postaciami i elementami krajobrazu. Legendy, w odróżnieniu od bajek, umiejscowione są w rzeczywistej, dobrze znanej nam przestrzeni (choć zazwyczaj w niesprecyzowanym czasie w przeszłości). Często tłumaczą pochodzenie nazwy ulicy czy dzielnicy albo związanego z miejscem symbolu.
Współczesne wydania legend zwykle kierowane są do dzieci, jednak pierwowzory tych tekstów - opowieści - były przekazywane przez dorosłych i dla dorosłych, jako składnik potocznej wiedzy o rzeczywistości. Taki jest też nasz pomysł. Zaproszeni pisarze stworzyli alternatywne, fantastyczne, literackie historie na temat naszego miasta, jego dzielnic, konkretnych miejsc i postaci historycznych, bohaterów lokalnej wyobraźni i tych wyobrażonych na kartach książki "Rzeczy dzieją się w Warszawie".
Szata graficzna książki to dzieło dwojga artystów. Kuba Sowiński zaprojektował najprostszą, skrajnie minimalistyczną, "szwajcarską" w wyrazie książkę, a następnie zaprosił do współpracy ilustratorkę Aleksandrę Cieślak, która ten szlachetny, ascetyczny projekt "zepsuła" szalonymi rysunkami, jakie mogą powstać w wyobraźni znudzonego na szkolnej lekcji nastolatka. Pokryte ilustracjami okładki książki zostały zaprojektowane i wydrukowane przy wykorzystaniu specjalnego algorytmu tak, że całym nakładzie nie ma dwóch takich samych.

Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie od Błażej Brzostek, Wojciech Kuczok, Maciej Łubieński, Agata Passent, Monika Powalisz, Michał Walczak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć