ebook Demon w maszynie: Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 275)

Demon w maszynie: Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 27.45
49.90 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
35.93 zł Lub 32.34 zł
46.91 zł 10 zł na konto
47.40 zł Lub 42.66 zł
27.45 zł
38.15 zł
42.42 zł
42.42 zł
42.42 zł
49.90 zł
49.90 zł
Inne proponowane
Życie przypomina magię, a jego tajemnice zakrywa całun nieprzeniknionej złożoności. Ogromny postęp, jaki dokonał się w biologii w ciągu ostatnich dziesięcioleci, jeszcze bardziej pogłębił tę zagadkę. Co sprawia, że żywe istoty posiadają ową iskrę, która odróżnia je od innych układów fizycznych i sprawia, że są tak niezwykłe i wyjątkowe?

Demon w maszynie to zapierająca dech w piersiach podróż przez krajobraz fizyki, biologii, logiki i informatyki. Słynny fizyk, Paul Davies, prowadzi nas od mrocznych początków życia ku mikroskopijnym silnikom napędzającym komórki naszych ciał. Łącząc ze sobą nowotwory i świadomość, dwugłowe robaki i ptasią nawigację, odkrywa, w jaki sposób organizmy biologiczne gromadzą i przetwarzają informacje, by wyczarować porządek z chaosu i tym samym otworzyć okno na tajemnicę życia.

Ta książka łamie schematy! - "Nature" 

Wielka idea polega na tym, że zrozumienie przepływu informacji w organizmach może być brakującym elementem naszej naukowej układanki. – "The Guardian”

Poszukując odpowiedzi na jedną z najstarszych kwestii - czym jest życie? - Paul Davies przekracza granice poznania, odkrywa miejsca jeszcze nienazwane. - "New Scientist"

Demon w maszynie: Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia od Paul Davies możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć