ebook Długa noc w Paryżu
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 1301)

Długa noc w Paryżu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.94
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
29.74 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
27.22 zł
28.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Były szpieg izraelskiego wywiadu przedstawia jeden z najbardziej realistycznych thrillerów ostatnich lat. Numer jeden na liście bestsellerów magazynu „Times”, najlepszy thriller szpiegowski Daily Telegraph Best Books of 2019 i Zwycięzca Międzynarodowego Sztyletu CWA.

Kiedy izraelski technik znika z lotniska Charlesa de Gaulle’a z kobietą w czerwieni, logika dyktuje, że to przejaw młodzieńczej niedyskrecji. Niemniej jednak Izrael jest w stanie wysokiej gotowości. Pułkownik Zeev Abadi, nowy szef Sekcji Specjalnej Jednostki 8200, właśnie przyleciał tym samym lotem co zaginiony.
Komisarz Léger z paryskiej policji wszystkie zbiegi okoliczności uważa za podejrzane. Kiedy drugi młody Izraelczyk z samolotu zostaje porwany z pokoju hotelowego, podejrzenia zostają potwierdzone – nadchodzi kryzys dyplomatyczny. Gonitwa w celu identyfikacji ofiar i poznania przyczyn porwań nasila się, tajna chińska drużyna komandosów obserwuje z dachów, a kostnica z godziny na godzinę otrzymuje coraz więcej świeżych ciał z całego Paryża. To może okazać się długa noc w Mieście Świateł.

„Zapiera dech” – Marcel Berlins, „The Times”

„Bardzo przyjemny thriller szpiegowski” – Jake Kerridge, „Daily Telegraph”

Długa noc w Paryżu od Dov Alfon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od niedawna thrillery szpiegowskie wywierają na mnie pozytywne wrażenie. I teraz ponownie postanowiłem sięgnąć po ten gatunek. Tym razem autorstwa zagranicznego pisarza, Dova Alfona. A dokładnie byłego oficera izraelskiego wywiadu.

Przyznam szczerze, że Długa noc w Paryżu podtrzymała we mnie sympatię do książek o tematyce szpiegowskiej. Co prawda nie ma tu polskich akcentów, lecz międzynarodowy konflikt, który wisi w powietrzu, dostarcza podczas czytania ekstremalnych przeżyć.

A wszystko zaczyna się w momencie zaginięcia menedżera z jednej z izraelskich firm technologicznych. Yaniv Meidan ostatni raz widziany był na lotnisku Charles’a de Gauelle’a w towarzystwie tajemniczej kobiety w czerwieni. Czy to ona stoi za zniknięciem mężczyzny? Tym samym samolotem, którym podróżował zaginiony mężczyzna, do Paryża przyleciał Zeev Abad, nowo mianowany szef sekcji specjalnej jednostki 8200 izraelskiego wywiadu. To właśnie on zajmie się sprawą tajemniczego zaginięcia Meidana. Abad będzie mógł liczyć na wsparcie Oriany Talmor, jego zastępczyni. Sprawa komplikuje się w momencie, gdy dochodzi do kolejnego porwania. Tym razem z pokoju hotelowego zaginął drugi Izraelczyk podróżujący tym samym samolotem co Meidan. Akcja nie zwalnia tempa, wszystko zmienia się z godziny na godzinę. Każda chwila jest na wagę złota. Napięcie podsyca fakt, że całej sprawie przyglądają się chińscy komandosi. Zatem międzynarodowe relacje postawione są na ostrzu noża. Jeden niewłaściwy ruch doprowadzić może do tego, że w każdej chwili wybuchnąć może dyplomatyczny kryzys.

Sięgając wieczorem po Długą noc w Paryżu możecie być pewni, że będzie to długa noc, gdyż nie oderwiecie się od tej książki choćby na chwilę. Tu każda chwila dostarcza nam nowych faktów, podkręcających emocje. I nie dziwi fakt, że książka według Daily Telegraph Best Books uznana została za najlepszy thriller szpiegowski roku 2019. Myślę, że również polski czytelnik doceni książkę Dova Alfona.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wszystko idzie dobrze do 90% książki. Czyta się jak "starego, dobrego" Ludlum'a ... niestety ostatnie 10% książki jest napisane trochę na zasadzie "już kończę, już kończę ..." i to mocno wpływa na wrażenia po skończeniu książki. Szkoda, ale ... może autor czegoś się nauczy i w kolejnych książkach będzie lepiej. Ocena 3+/5

Warto zerknąć