ebook Láska nebeská (II rozszerzone wydanie) - audiobook
3.66 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1906)

Láska nebeská (II rozszerzone wydanie) - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 19.50
Audiobook - najniższa cena: 19.99
wciąż za drogo?
19.99 zł Lub 17.99 zł
24.99 zł
Inne proponowane

Drugie – rozszerzone – wydanie książki, która jest wielką gratką dla czechofilów. „Laska nebeska” zrodziła się z inspiracji Mariusza Szczygła czeskim kanonem literackim i filmowym, a w wersji audio mamy dodatkowo szansę posłuchać felietonów w interpretacji samego autora.

Mariusz Szczygieł przez 17 tygodni realizował projekt literacko-dziennikarski: do 17 książek z serii „Literatura Czeska” i ich filmowych adaptacji, wydawanych przez Wydawnictwo Agora, tworzył felietony, inspirowane tymi dziełami. Jak sam stwierdza:
„Z książek zapamiętuję tylko pojedyncze zdania i potem zaczynają one żyć w mojej głowie własnym życiem”.
Felietony te są więc tylko improwizacją na temat danej książki, swoistym jam session, gdzie pojawiają się czasem zupełnie nieoczekiwane motywy: niepochowane urny, walka męża Heleny Vondraczkovej o godność żony, kochanka prezydenta Havla, najsławniejsze czeskie napisy klozetowe, produkcja sztucznego Boga czy rola hemoroidów w kulturze literackiej.
„Láska nebeská” zawiera nie tylko pełny zestaw felietonów, ale także materiały dodatkowe: szkice o wybitnych Czechach, takich jak sławny Świrus – Ivan Martin Jirous, legenda czeskiego undergroundu czy opowieść o Leonardzie Da Vinci znad Wełtawy – Jarze Cimrmanie. Autor przyznaje się wreszcie, dlaczego naprawdę nie zrobił wywiadu z siostrzenicą Franza Kafki.
„Láska nebeská” – z czeskiego, w dosłownym tłumaczeniu znaczy „miłość niebiańska”, ale ponieważ nie musi mieć nic wspólnego z Bogiem, autor woli tłumaczenie „miłość nie z tej ziemi”. Jest to związek dwóch słów, które dzięki swojemu brzmieniu i skojarzeniom mogą wprowadzić Polaka w dobry nastrój, nawet gdy nie wie, że chodzi o miłość. „Zresztą mam czasem wrażenie – pisze Mariusz Szczygieł – że po to właśnie zostali wymyśleni Czesi. Żeby wprowadzać Polaków w dobry nastrój”.

Láska nebeská (II rozszerzone wydanie) - audiobook od Mariusz Szczygieł możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć