ebook Musisz mi uwierzyć
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1571)

Musisz mi uwierzyć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 25.00
Audiobook - najniższa cena: 21.03
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
32.90 zł 20% rabatu
25.06 zł
25.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Thriller psychologiczny autorki „Idealnego życia”. Każdego dnia Dove Damiani przejeżdża obok swojego dawnego domu, w którym jej eks mieszka z jej psem i jej byłą instruktorką jogi, obok dawnych sąsiadów i dawnego życia, które kiedyś opisywała z czułością jako „idealne”. Dove nienawidzi swojego byłego męża. Czy to jednak znaczy, że pragnie jego śmierci?

Ludzie uważają Dove za zgorzkniałą i zawziętą. Po rozwodzie została praktycznie z niczym.
Kiedy ciało jej byłego męża zostaje znalezione w brzozowym zagajniku przed mieszkaniem Dove w dniu, w którym obchodziliby piątą rocznicę ślubu, śledczy czynią z niej główną podejrzaną. Przysięga, że tego nie zrobiła. W ciągu całego swojego trzydziestoczteroletniego życia nie skrzywdziła nawet muchy.
Jednak gdy dowodów świadczących przeciwko niej przybywa, Dove zaczyna kwestionować swoją pamięć, poczytalność i – w końcu – swoją niewinność…

Musisz mi uwierzyć od Minka Kent możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Minka Kent ponownie sprawiła, że uwierzyłem w jej talent do budowania napięcia, zasiewania niepewności o losy bohaterów swych thrillerów psychologicznych. Musisz mi uwierzyć to czwarta książka w dorobku pisarki. I co ważne nie odbiega ona poziomem od wcześniejszych. Choć muszę przyznać, że jest nieco inna. Lecz to jest na plus, gdyż pokazuje, że Minka Kent ciągle udoskonala swój pisarski warsztat.

W tej historii nie tylko wątek kryminalny jest zagadką, lecz miłość odgrywa tu ważną rolę. A gdy dodam, że chodzi o zranione uczucie, to tylko podsyca chęć sięgnięcia po tę książkę.

Poznajemy Dove Damiani, która niegdyś kochała swojego męża, a dziś czuje do niego nienawiść. Kobieta nie potrafi wybaczyć mu, że ten ulokował swoje uczucia w jej byłej instruktorce jogi, z którą wiedzie sielankowe życie w jej byłym mieszkaniu. Gdy pewnego dnia ciało mężczyzny odnalezione zostaje nieopodal mieszkania Dove, wszystkie dowody wskazują, że to ona dokonała morderstwa. Chęć zemsty, zazdrość mogły być motywem zbrodni. Ale czy Dove zabiła swojego eks-męża?

Jak już wspomniałem ta książka jest całkiem inna od wcześniejszych. Jeśli przyzwyczailiście się do stylu z Idealnego życia, Perfekcyjnego kłamstwa czy Złego miejsca, to Musisz mi uwierzyć daje nam odmienny ładunek emocjonalny. Co najważniejsze ładunek, który nie pozwoli Wam oderwać się od poznawania tej historii. I choć akcja nie osiąga maksymalnych prędkości, to sposób jej ukazania przykuwa naszą uwagę. Możemy dzięki temu dokładnie przyjrzeć się wszystkim elementom, których połączenie będzie odpowiedzią na wciąż pojawiające się pytania. Kto zabił i jaki miał motyw?

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Dove dokonała zbrodni. Jednak kolejne przekładane strony nie do końca wskazują, że tak właśnie mogło być. Autorka doskonale manewruje fabułą, dzięki czemu czytelnik prowadzi w swej głowie śledztwo, którego zakończenie widoczne jest na ostatnich stronach książki.

Kryminał, thriller psychologiczny i warstwa obyczajowa zawarte w tej książce są jej ogromną wartością. Minka Kent zmienia swe oblicze, dba o to, aby czytelnik mógł czerpać z czytania jak najwięcej przyjemności. Czyni to w sposób lekki, subtelny. Historię poznajemy z perspektywy głównej bohaterki oraz Kirstem wspomnianej instruktorki jogi.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Wiem, że każdy thriller reklamowany jest tym samym hasłem: czyli zaskakującym zakończeniem. Nie zawsze to się udaje, ale mimo to czytam wiele książek z tego gatunku. Dzisiaj opiszę pokrótce swoje odczucia po przeczytaniu najnowszej książki Minki Kent.

Zabawne. Ludzie spodziewali się, że po rozwodzie cię znienawidzę. Myśleli, że jestem rozgoryczona. Mówili, że mam pełne prawo być na ciebie wściekła, przeklinać swoje imię i wszystko dookoła. Trzeba jednak czegoś znacznie więcej niż świstka papieru i pozbawionego obrączki palca, żeby m przestała kochać mężczyznę, który uczynił ostatnie dwadzieścia lat mojego życia możliwie najlepszymi, a wręcz - przerażająco idealnymi.

Rozwód. To zawsze jakiś rodzaj niepowodzenia, a często bólu, przynajmniej z jednej strony. Dove po rozwodzie wygląda na zgorzkniałą i zawziętą, tym bardziej że jej eks dalej mieszka w ich domu, wraz z jej byłą instruktorką jogi i jej psem. Dove każdego dnia przejeżdża obok nich po to by zajrzeć w ich okna, to jej taki rytuał. Po rozwodzie kobieta została z niczym i nie ułożyła sobie życia na nowo.

Pewnego dnia ciało jej byłego męża zostaje znalezione w brzozowym zagajniku przed mieszkaniem Dove, na dodatek w dniu kiedy obchodziliby piątą rocznicę ślubu. Nic w tym dziwnego, że kobietę od razu wzięto na przesłuchanie, a śledczy bez wyroku już uznali ją za winną i szukają na nią tylko dowodów. Dove przysięga, ze tego nie zrobiła, niemniej pojawia się coraz więcej dowodów, które ją obciążają, a kobieta wskutek stresu zaczyna kwestionować swoją pamięć i poczytalność....

Fabuła poprowadzona jest dwutorowo: z perspektywy Dove oraz obecnej parterki jej eksmęża - Kirstem. Tak pisane książki mają to do siebie, że czyta sie to rewelacyjnie, a czytelnik czuje się jakby sam rozwiązywał zagadkę.

Fabuły książek tej autorki zawsze rozwijają się bardzo powoli. Z każdym rozdziałem pojawiało się więcej niewiadomych, różnych motywów, podejrzeń... autorka umiejętnie bawiła się z czytelnikiem wprowadzając go na manowce. W miarę czytania podejrzewanych o morderstwo przybywało. Mamy tutaj różne emocje: od miłości po obsesję, tajemnice rodzinne, a w końcu nienawiść. Dużo w niej powieści obyczajowej, wiec czyta się to przyjemnie. Podoba mi się, że autorka na końcu zostawia pytania dotyczące fabuły - to świetny pomysł na omawianie książki np. na dyskusyjnych klubach.

Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła swoją fabułą i uknutą intrygą, mimo iż tej książki nie zaliczyłabym do tych tak zwanych mocnych. Niemniej sprawdzi się ona jako idealna książka, dla tych czytelników, którzy chcą sprawdzić jak czyta się im ten gatunek literacki. To dobra lektura na jeden wieczór, niemniej polecam! Może nie zostanie w mojej głowie na dłużej, ale czas spędzony z tą powieścią uważam za udany i nawet relaksujący. Wiem, że następną książkę autorki też przeczytam.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć