ebook Wachmistrz
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 553)

Wachmistrz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 15.96
Audiobook - najniższa cena: 17.96
wciąż za drogo?
15.96 złpremium: 7.98 zł Lub 7.98 zł
-34% 15.91 zł
-54% 17.96 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
33.52 zł
34.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Krew, zdrada i tajemnica. Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukułki. Rasowy thriller kryminalny z najwyższej półki. Literacka uwertura do bestsellerowej serii z radcą Abellem.

Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę - wachmistrza Kukułkę.
Obaj policjanci są tak różni od siebie jak woda i ogień. Początki współpracy nie są więc łatwe. Zwłaszcza, że w tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Chodzi o obsesyjny seks, seryjne morderstwa, handel żywym towarem - a może o coś więcej?

Gdzie szukać klucza do rozwiązania zagadki? Członkowie tajnej sekty, oszalali naukowcy eksperymentujący z ludzkim ciałem, zakonnice, które minęły się z powołaniem, szmuglerzy trzęsący gdańskim portem… Kto skrywa prawdę? A może jest ona bardziej okrutna niż podejrzewa Abell? I czy może w pełni zaufać Kukułce?
Na drugim planie sugestywny obraz miasta walczącego o przeżycie oraz pieczołowicie oddany klimat tamtych niezwykłych lat.

O e-booku Wachmistrz blogerzy napisali:

Bochus ma lekkie pióro, swobodny styl, które w komplecie z ciekawą i spójną historią muszą tworzyć imponujący efekt finalny. I tworzą. Bo taki właśnie jest Wachmistrz. -  Tylko skończę rozdział Anna Sukiennik 

Jak ja czekałam na tę książkę! Zagadka kryminalna wodzi czytelnika za nos, podejrzenia snują się od osoby do osoby, a faktyczne rozwiązanie zaskakuje. Bardzo polecam! -  CzytAśka - Joanna Onysk

Wachmistrz od Krzysztof Bochus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kryminał retro z doskonałym klimatem, który spowija czytelnika i wciąga w bezdenną głębinę ludzkiej podłości i bezwzględności.

Grudzień 1929 rok. Wolne Miasto Gdańsk. Giną młode, piękne kobiety. Wszystkie pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi radca Abell, któremu dowództwo Kripo przydzieliło wachmistrza Kukulke. Zważywszy na temperament i bezkompromisowość Kukulki początkowo współpraca nie układa się pomyślnie. Tym bardziej, że Abell ma podejrzenia, że Kukulka gra nieczysto... Tymczasem giną kolejne kobiety. Zakonnice, handel żywym towarem, eksperymenty na ludziach, sekta - zbyt wiele wątków, które trafiają na ślepe uliczki... Czy policjantom uda się uratować kobiety i odkryć prawdę?

Fenomenalny kryminał, który odsłania prawdziwe oblicze ludzkiej podłości i megalomanii. W Wachmistrzu znajdziemy wszystko, co składa się na doskonałą powieść kryminalną. Ciekawi, niejednoznaczni bohaterowie, wartka akcja pełna zwrotów i zakrętów, wstrząsające zbrodnie i spektakularny finał. To wszystko w tle biedy, układów i prób radzenia sobie w powojennej rzeczywistości.

Pan Bochus ma lekkie pióro, swobodny styl, które w komplecie z ciekawą i spójną historią muszą tworzyć imponujący efekt finalny. I tworzą. Bo taki właśnie jest Wachmistrz.

Nie ma nic lepszego niż świadomość, że właśnie przeczytało się doskonałą powieść będącą pierwszym tomem serii.

Polecam bardzo. Od siebie dodam, że pan Krzysztof Bochus to nie tylko wspaniały pisarz, ale także człowiek o wielkim sercu, który zaangażował się w pomoc dla chorej Sandruni. Jestem przeszczęśliwa, że jeden z moich ulubionych pisarzy jest też tak po prostu dobrym człowiekiem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Jak ja czekałam na tę książkę! Dlaczego? A dlatego! Na początek trzy cytaty z moich recenzji książek o radcy Abellu:

A wachmistrz Kukulka jest moim ulubieńcem! Co za gość! - Martwy błękit K. Bochus, z 27.01.2019

Niezrównany jest wachmistrz Kukulka. Postać drugoplanowa, ale pierwszorzędna. Cóż to by było z naszym radcą, gdyby nie on. Jego oddanie dla Abella jest niesłychane! - Szkarłatna głębia K. Bochus z 29.01.2019

Pomaga mu niezastąpiony Kukulka, mądry, sprytny, uczciwy ale i brutalny, gdy wymaga tego sprawa. - Miasto duchów K. Bochus 28.08.2020

Historia w której to Kukulka gra pierwsze skrzypce była dla mnie zatem fantastycznym prezentem. To postać, która zasługiwała na swoją książkę.

Trafiamy do Gdańska, w listopadzie 1929 roku. Mroczny czas wielkiego kryzysu daje się we znaki ubożejącym mieszkańcom miasta. Każda praca jest na wagę złota. Nędza zmusza do życia na krawędzi. Szara strefa, rosnąca przestępczość, pogłębiająca się przepaść między biednymi a nieustająco bogatymi.

W krótkim czasie do policji trafiają informacje o zaginięciu kilku młodych, ładnych kobiet. Blondynki, z nizin społecznych, pozbawione rodzin, które mogłyby ich poszukiwać. Jedno z zawiadomień składa kolejna piękna, młoda blondynka. Trafia na zniecierpliwionego i zmęczonego życiem wachmistrza Kukulkę. On bagatelizuje jej zgłoszenie.
Sprawę zaginięć będzie prowadził młody radca Abell, któremu do pomocy przydzielono właśnie Kukulkę, zatem wachmistrz zagłębia się w sprawę. I szybko orientuje się, że błędem było jej lekceważenie.

Wachmistrz jest zgorzkniały, nadużywa alkoholu, brutalnie traktuje podejrzanych i kieruje się własnym kodeksem, gdyż nie lubi czekać, i nie wierzy w skuteczność wymiaru sprawiedliwości.

W sprawie pojawia się wiele tropów, zarówno przemyt, handel żywym towarem, prostytucja i czerpanie zysków z niej.
A we wszystko wmieszane są konkurencyjne gangi przemytnicze i obywatele ze śmietanki towarzyskiej Gdańska. Radcy, naukowcy, lekarze, donatorzy lokalnych organizacji dobroczynnych a nawet przeorysza klasztoru.

Radca Abell jest zwolennikiem chłodnej dedukcji i analizy zgromadzonych faktów. Wachmistrz Kukulka emocjonalnie podchodzi do ofiar, świadków i sprawców. Różni i nie darzący się sympatią, ale szanujący prawość i uczciwość drugiego.
Czy odnajdą zaginione kobiety? Czy zdążą odnaleźć je żywe?

Jak zwykle u Autora, otrzymujemy klimatyczny obraz Gdańska, jego paskudnych, szemranych zaułków, zrujnowanych portowych doków czy lochów w twierdzy Wisłoujście, ale też widzimy dobrobyt i przepych w jakim nurzają się bogaci i rządzący miastem. Jak lekceważą zwykłych ludzi, jak żyją w przeświadczeniu, że są lepszą kastą i powszechne reguły ich nie dotyczą.

Mnogość przypisów wskazuje na staranny research i dokładne zbadanie wszystkiego przez autora, a końcowe wyjaśnienia pokazują nam koszmar jaki faktycznie miał miejsce tam i wtedy. I który zapewne stanowił inspirację…

Zagadka kryminalna wodzi czytelnika za nos, podejrzenia snują się od osoby do osoby, a faktyczne rozwiązanie zaskakuje.

Kukulka zyskał w moich oczach, lubię go jeszcze bardziej i tym bardziej mam nadzieję, że Autor będzie jeszcze do tej postaci wracał.

Nie trzeba znać cyklu o Abellu aby mieć przyjemność z tej książki, ale po Wachmistrzu sięgnięcie po Czarny Manuskrypt, Martwy Błękit, Szkarłatną Głębię, i Miasto Duchów, będzie fantastycznym rozwinięciem! Bardzo polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć