ebook Likwidacja
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 157)

Likwidacja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 29.55
Audiobook - najniższa cena: 28.83
wciąż za drogo?
32.50 złpremium: 20.97 zł Lub 20.97 zł
29.55 zł Lub 26.60 zł
34.95 zł
34.95 zł
30.05 zł
30.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Plan spędzenia upojnych chwil z mężczyzną bierze jednak w łeb, kiedy Daniel przyznaje się dziewczynie, że ma żonę. Randka okazuje się niewypałem, ale weekend na szczęście nie – wieczorem w klubie Kaja poznaje Monikę, znajomą Daniela. Między kobietami od razu zaczyna iskrzyć. Spotkanie staje się początkiem przyjaźni. A może nawet czegoś więcej…

Kiedy Kaja dowiaduje się, że jej przyjaciółka ma problemy z byłym mężem, oferuje jej pomoc. Jak się okazuje – nie za darmo. Wkrótce Monika odkrywa, że została wplątana w zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach intrygę…

Likwidacja od Nadia Szagdaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dzisiejsze czasy są takie, że często poznajemy ludzi przez Internet i jeśli chcemy- w końcu musi dojść do spotkania na żywo. Kaja, główna bohaterka, poznała Daniela przez aplikację randkową. Po wielu rozmowach decyduje się spotkać z nim w Opolu i liczy na upojne chwile, do których przygotowywała się kilka miesięcy. Niestety Daniel na samym początku spotkania przyznaje się, że ma żonę, więc wieczór kończy się całkowicie inaczej. Mimo niewypału - Kaja wieczorem wybiera się do klubu, gdzie poznaje znajomą Daniela - Monikę. Kobiety od samego początku czują jakąś więź między sobą, wydaje się że jest możliwa między nimi ogromna przyjaźń. Monika proponuje Kai nocleg i mają czas na rozmowę ze sobą. Kaja dowiaduje się o problemach Moniki z byłym mężem, na dodatek policjantem, więc ofiaruje jej pomoc. Tylko czy Monika domyśla się w jaką intrygę została wplątana? Czego chce od niej Kaja?

Było w tej kobiecie coś, co nie dawało Monice spokoju. Jak niegdyś w Danielu.

Od czego mogę zacząć? Może od tego, że nie spodziewałam się tak pokręconej i ciekawej fabuły. To jest książka, o której myślałam, kiedy nawet nie czytałam. Autorka serwuje nam wiele zwrotów akcji. Każdy bohater: Kaja, Monika, czy Daniel są na tyle ciekawi, że trudno oderwać się od czytania. W pewnym momencie sama nie wiedziałam już komu kibicuję w tej całej układance. Książka dosłownie mnie pochłonęła, właśnie takiej lektury ostatnio potrzebowałam: mocnej i trzymającej w napięciu. Motyw zemsty jest niesamowity, bardzo dobrze przemyślany, a zakończenie zaskakujące. Czego chcieć więcej?

Poza tym autorka zaskoczyła mnie bardzo dobrze napisaną sceną erotyczną, to był prawdziwy ogień.

Po przeczytaniu takiego thrillera strach się bać nowych znajomości! Naprawdę, ogromne zaskoczenie na plus, ciekawa fabuła, niespodziewane zwroty akcji. Nadia Szagdaj udowadnia, że polskie autorki potrafią pisać świetne thrillery. Nie mogę się doczekać następnego thrillera autorki, a Likwidację polecam fanom tego gatunku.

Ocena: 5+/6

©Matka książkoholiczka
Zawsze wydawało mi się, że sporo wiem o naturze kobiety. Nie tylko jako kobieta, ale również jako obserwatorka życia. Nadia Szagdaj swoją nową książką Likwidacja pokazała, że wiem niewiele, a moja wyobraźnia w porównaniu z jej wyobraźnią wydaje się dopiero kiełkować.

Kiedy Monika pomaga Kai dojść do pobliskiego klubu, nikt nie spodziewa się, co wydarzy się dalej. Można byłoby uznać to za dość sztampowe stwierdzenie, ale w przypadku wspomnianej książki rzeczywiście wszystko, co dzieje się później, wymyka się wyobraźni. Nie od dziś wiadomo, że przypadkowe znajomości niosą ze sobą sporą niewiadomą, jednak u Szagdaj takie przypadki składają się na niewyobrażalnie wciągającą lekturę i powodują całą serię wydarzeń wywołujących u czytelnika wrażenia podobne do tych, które towarzyszą początkującemu narciarzowi podczas zjazdu ze stoku o dużym nachyleniu – nigdy nie wiadomo, jak to się skończy, choć każdy ma nadzieję, że dobrze. Autorka Likwidacji nie po raz pierwszy pokazuje, że czytelnik może w głowie układać ciąg dalszy, ale to zawsze minie się z jej pomysłem na fabułę.

O czym jest Likwidacja? W pierwszym momencie można byłoby stwierdzić, że o przyjaźni, oddaniu, kobiecej lojalności. Jednak wszystko to pozory, choć Szagdaj wcale nie stara się utrzymywać ich zbyt długo. Zaczynając historię od klasycznego wątku nieudanej randki z poznanym przez Internet mężczyzną, uspokaja trochę naszą czujność, wywołując przekonanie, że nie zdarzy się tu nic, czego byśmy nie przewidzieli. Powoli odsłania przed nami coraz więcej prawd na temat głównej bohaterki, pozwalając jej wprowadzać czytelnika w swoisty stan hipnozy, z którego trudno nam się wydostać. Miałam wrażenie, że poddałam się jej tak, jak poddawały się inne kobiety, choć ja – w przeciwieństwie do nich – od niemal początku mogłam zobaczyć, do czego jest zdolna.

Przyznam, że czytając tę książkę kilka miesięcy temu, myślałam o czytelnikach, którzy będą czytać ją za jakiś czas. Wyobrażałam sobie ich emocje, poziom oburzenia, może nawet bunt przeciwko czasami nieco brutalnym scenom, dla niektórych pewnie lekko perwersyjnym, w których to kobieta wiedzie prym, a mężczyźni stają się tylko narzędziem i dodatkiem. Zastanawiałam się, jak wiele osób może to rozdrażnić, komu się spodoba i kto przyzna się do tego. Bowiem prawda jest taka, że bohaterki thrillerów Nadii Szagdaj to bardzo silne i zdecydowane kobiety, które wiedzą czego chcą i wiedzą, jak to osiągnąć. Ze słabością zdecydowanie nie jest im po drodze. Pisarka dowiodła tego w To nie jest amerykański film i robi to w Likwidacji”. I choć niektóre sceny mogą wydawać się nieco nieprawdopodobne, to ja pozostaje pod wrażeniem autorki i stwierdzam: no i co z tego, to przecież książka. Fani gatunku na pewno będą bardzo usatysfakcjonowani.

Ocena: 5+/6
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć