ebook Zakłamane życie dorosłych - audiobook
3.71 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4226) Ilość stron (szacowana): 216

Zakłamane życie dorosłych - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 36.91
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
36.91 zł Lub 33.22 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Najnowsza powieść uwielbianej na całym świecie autorki!

Giovanna dorasta w szczęśliwej inteligenckiej rodzinie w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i dalszą rodziną, z którą rodzice nie utrzymują kontaktu. Do tej pory tylko słyszała o istnieniu siostry ojca, Vittorii. Początkowo niechętni pomysłowi odnowienia kontaktu rodzice ulegają Giovannie i dziewczynka spotyka się z ciotką. Prowadzi to do zaskakujących odkryć. Kiedy w miarę dorastania Giovanna coraz bardziej przypomina zrzędliwą krewną, jak twierdzi jej ojciec, inaczej spogląda na siebie i otaczający ją świat. Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku.

W tej książce, w której prawda jest naprzemiennie ujawniana i ukrywana, a postacie budzą w równym stopniu miłość i nienawiść, głos Ferrante jest jednocześnie uspokajający, niepokojący, hipnotyzujący. La Stampa

Rekomendacje: 

Mając już całkiem spore doświadczenie z audiobookami stwierdzam, że powieści Eleny Ferrante idealnie do tej formy pasują. Jeśli, dodatkowo, czyta je Laura Breszka, to nie pozostaje nic innego, jak słuchać. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku 

Zakłamane życie dorosłych - audiobook od Elena Ferrante możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mając już całkiem spore doświadczenie z audiobookami stwierdzam, że powieści Eleny Ferrante idealnie do tej formy pasują. Jeśli, dodatkowo, czyta je Laura Breszka, to nie pozostaje nic innego, jak słuchać.

Kilka słów o fabule

O czym jest Zakłamane życie dorosłych? Dokładnie o tym, na co wskazuje tytuł powieści. W kotle rodzinnych burz, żyje Giovanna, młoda dziewczyna próbująca zobaczyć w swojej twarzy prawdę. Kim jest? Do kogo jest podobna? Czyja krew płynie w jej żyłach karmiąc poszukujące ciało? Dawno zapomniana, a raczej ukrywana i demonizowana ciotka pojawia się w życiu dziewczyny. Dzięki niej odkrywa inną rzeczywistość, inny Neapol. Fasada sztuczności i wytworności opada, a w jej miejsce pojawia się obraz bez aktorskich kreacji i trywialnej codzienności. To nowe spojrzenie na rodzinę, przyjaciół i miasto, obudzi w Giovannie chęć poszukiwania nowej siebie.

Kilka słów o wrażeniach

Jeśli czytaliście tetralogię Genialna przyjaciółka i przypadła Wam do gustu, to jest spore prawdopodobieństwo, że przy Zakłamanym życiu dorosłych będziecie się również dobrze bawić. Elena Ferrante powraca w progi rodziny, ale przede wszystkim świat nastolatków, w ich najburzliwszym okresie niewiedzy, buntu, chęci poznawania i doświadczania nowego, fascynacji i przyjaźni. Każdy z nas pamięta jaki to był niełatwy czas, kiedy większość wiedzy czerpało się z przeżyć koleżanek i kolegów, smakowania życia, a czasami skoków do płytkiej wody na główkę.

Elena Ferrante świetnie odnajduje się w takim środowisku, w rewirach okupywanych przez nastolatków, serwując dodatkowo wyjątkowy włoski klimat.

W tej powieści nie ma nic zaskakującego, ani nowatorskiego. Uważam, że jest fajną odskocznią od trudnych tematów i dającą chwile zapomnienia. Jeśli tylko czytelnik lubi opowieści o nastolatkach, z całym wachlarzem ich dylematów oraz, w tym przypadku, dorosłych, którzy nie ułatwiają im życia i nie zapewniają spokojnej przystani do popełniania własnych błędów, to ta powieść będzie dobrym wyborem. Forma audiobooka – jak wcześniej wspomniałam – jest wyjątkowa. Głosu Laury Breszki można słuchać godzinami.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć