ebook Tamta kobieta
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 51)

Tamta kobieta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.13
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
23.13 zł
24.68 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym? Jaką rolę w tej tajemniczej historii odegrała tamta kobieta?

Anna H. Niemczynow ponownie udowadnia, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda, a pozory potrafią mylić. Z wyczuciem kreśli obraz współczesnej kobiety podążającej za marzeniami. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię ich realizacji i czy to, co zwiemy sukcesem, daje gwarancję szczęścia?

Ta powieść na długo pozostaje w pamięci.

Tamta kobieta od Anna H. Niemczynow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pozorne niebo

Młodość ma to do siebie, że bardzo spieszy jej się do dorosłości i samodzielności. Zapewne wielu z nas pamięta ten etap swojego życia, kiedy nadszedł czas, aby wyfrunąć z gniazda i opuścić dom rodzinny. Pełni obaw, ale i nadziei z wiarą patrzyliśmy w przyszłość. Wierząc we własne siły oraz przychylność losu wkraczaliśmy w nowy etap swojego życia, pragnąc spełniać swoje marzenia. Gdybyśmy wtedy wiedzieli o życiu tyle, ile nauczyło nas ono potem, doświadczając niejednokrotnie bardzo mocno, zapewne chcielibyśmy na dłużej zatrzymać czas beztroskiego dzieciństwa. Wtedy jeszcze wszystko wydawało się takie proste. Przekonała się o tym główna bohaterka powieści Anny H. Nimczynow Tamta kobieta, z której recenzją dziś do Was przychodzę.

Zanim jednak przejdę do samej książki, warto podkreślić, że jej prolog mógłby być równie epilogiem, co w moim odczuciu jest bardzo ciekawym zabiegiem ze strony autorki. Jest on tak bardzo intrygujący, iż mimo że, wiemy, w jakim momencie swojego życia znajduje się obecnie główna bohaterka, to, jesteśmy niezmiernie ciekawi, co też wydarzyło się w jej przeszłości, że potoczyło się ono tak, a nie inaczej. Bo jak wiadomo, wszystko w życiu ma swoje konsekwencje.

I tak oto trafiamy do niewielkiej miejscowości Mała Wieś, w której poznajemy czteroosobową rodzinę Jasieńskich. W momencie, kiedy my czytelnicy zostajemy niejako zaproszeni w skromne progi ich domu, wspólne z nimi przeżywamy bardzo ważne chwile w życiu całej rodziny. Oto właśnie jedyna córka Haliny i Romana, a nasza główna bohaterka Roma spełnia swoje największe marzenie i rozpoczyna studia medyczne w Krakowie. Zarówno rodziców Romy, jak i jej dziadka przepełnia nieopisana duma, gdyż to właśnie ich jedyne dziecko, córka rolnika i fryzjerki skończy studia i to jakie studia.

Sama dziewczyna również bardzo się cieszy, gdyż wie, jak ciężko pracowała na to, aby jej marzenie mogło się spełnić. Nie chce zawieść rodziców. Moglibyśmy powiedzieć, że los jej sprzyja, ale niestety do czasu. Rzeczywistość, której musi stawić czoła przyszła pani doktor, nie wygląda już tak obiecująco, jak sobie to wyobrażała. Owszem zdawała sobie sprawę, że nowe życie w Krakowie w połączeniu z pracą i studiami na pewno nie będzie łatwe, ale to, co czekało ją już tam na miejscu, ma się nijak do tego, o czym ją zapewniano. O tym jednak musicie przeczytać już sami. Ja mogę Was tylko zapewnić, że łatwo nie będzie.

Ramona jest jednak ambitną dziewczyną i chce wyrwać się z tego koszmaru, w jakim się znalazła. I właśnie wtedy, pojawia się ktoś, kto oferuje jej pracę i życie, o jakim nigdy nawet nie śniła. Pracę, która ma nie tylko zapewnić Ramonie dostatnie życie, ale także pozwolić jej spokojnie studiować. Dziewczyna czuje, że znalazła się w swoim prywatnym niebie, ale za jaką cenę? Jeśli jesteście ciekawi, czy to niebo, po chmurach, którego teraz stąpa nasza bohaterka, nie jest tylko pozorne, a upadek nie okaże się bardzo bolesny, to serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę, bo ja już niczego więcej nie zdradzę.

Gdybym miała powiedzieć Wam w kilku słowach, o czym jest ta książka, powiedziałabym, że o dziewczynie, którą w pewnym momencie życia przerosły ambicje. W konsekwencji czego popełniła wiele błędów młodości, zatracając w pewien sposób siebie i tracąc z oczu swój cel. Podczas lektury książki, trafiamy na moment, w którym sama bohaterka zadaje sobie pytanie, czy w tym wszystkim, co teraz robi i dokąd zmierza jej życie, na pewno chodzi ciągle tylko o marzenia, a może już zupełnie o coś innego. Sprawdźcie to koniecznie kochani, bo macie moje słowo, że to, o czym przeczytacie, zaskoczy Was, a już na pewno skłoni do głębokich refleksji i przemyśleń.

Jednak to nie wszystko, na co chciałabym zwrócić Waszą uwagę w tej książce. Autorka bowiem w całą tę wspaniałą opowieść, od której wręcz nie mogłam się oderwać, wplotła piękny wątek przyjaźni Romy z Joanną, dziewczyną po przejściach, która przeżywa piekło, choć tak bardzo pragnie miłości i spokoju. Wydawać by się mogło, że obie są od siebie tak bardzo różne, jednak łączy je więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Bohaterki mają swoje demony, tajemnice i pragnienie, aby wieść spokojne, szczęśliwe życie. Ten wątek jest dla mnie bardzo wyjątkowy, ponieważ autorka uświadamia nam, że drugi człowiek i pomoc, jaką mu ofiarujemy, może stać się również nową szansą dla nas samych.

Jeśli szukacie książki, z którą nie tylko spędzicie wyjątkowy czas, ale także, a może przede wszystkim wyniesiecie z niej wiele dla siebie, a także dla dobra własnego życia, to jest to książka idealna dla Was. Czyta się ją niezwykle lekko i przyjemnie. Fabuła dostarcza nam wielu emocji, a chwilami nawet wzruszeń. Swoboda, i przystępność języka oraz stylu, którym posługuje się autorka, sprawia, że tę książkę czyta się bardzo szybko i zdecydowanie z ogromnym zaangażowaniem w następujące po sobie wydarzenia.
Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to początkowo dość irytujące zachowanie głównej bohaterki, ale myślę, że mógł być to celowy zabieg mający na celu podkreślenie tego, jak postrzegamy świat jako młodzi ludzie.

Tamta kobieta to bardzo życiowa, mądra i wartościowa książka, o której długo nie zapomnimy i do której na pewno będziemy chcieli niejednokrotnie wrócić, wówczas, kiedy po raz kolejny upadniemy na trudnej drodze, jaką jest życie. Historia opisana na kartach tej książki uświadamia nam, że miarą zwycięstwa każdego z nas nie jest ilość porażek i upadków, jakie poniesiemy przez całe życie, ale to, ile razy się z tych upadków podniesiemy, po to, aby mądrzejsi i silniejsi o nowe doświadczenia wyciągnąć wnioski i iść dalej z podniesioną głową. Z tą myślą Was zostawiam i całym sercem zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł.

Ocena: 5/6
©Kocie czytanie
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Pewnego dnia w drzwiach gabinetu doktor Romy Jasińskiej staje mężczyzna z małą dziewczynką u boku. Szukał lekarki od kilku lat a teraz gdy ją znalazł, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Co wydarzyło się w życiu obojga, że Roma musiała się przed nim ukrywać? I jaką rolę w ich historii odegrała „tamta kobieta”?

Kilka lat wcześniej Roma przyjeżdża z niewielkiej wsi do Krakowa by rozpocząć tam studia medyczne. Życie w dawnej stolicy jest drogie, więc dziewczyna by spełnić swoje marzenia musi podjąć pracę. Niestety, zarówno praca jak i pokój, który wynajmuje znacznie odbiegają od tego co dziewczyna sobie wymarzyła. Czy jednak gdy Roma już otrzyma od życia to czego chce będzie szczęśliwa?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Tamta kobieta to moje pierwsze powieściowe spotkanie z twórczością Anny H. Niemczynow. Wcześniej miałam przyjemność poznać kilka opowiadań tej autorki i bardzo przypadły mi one do gustu. Niezmiernie się cieszę, że zdecydowałam się w końcu poznać autorkę w jej dłuższej formie.

Tamta kobieta to powieść bardzo nieoczywista, w której prolog równie dobrze mógłby być epilogiem. Szalenie przypadł mi do gustu ten zabieg. Dzięki niemu do samego końca tkwiłam w ogromnym napięciu oczekując tego, co się jeszcze wydarzy. A muszę Wam przyznać, że dzieje się w tej powieści całkiem sporo.

Niestety, nie do końca polubiłam się z główną bohaterką. Podejmowane przez nią decyzje powodowały, że moja sympatia, którą czułam do niej na początku stopniowo topniała. To samo mogę powiedzieć o drugoplanowej postaci, którą była przyjaciółka Romy. Zresztą trzecioplanowi bohaterowie, też raczej nie wzbudzają cieplejszych uczuć.

Niemniej muszę przyznać, że Pani Anna stworzyła sylwetki swoich bohaterów w sposób wręcz fenomenalny. Mam wrażenie, że ta książka to istna galeria ludzkich ułomności współczesnego świata. Z drugiej strony nie sposób nie kibicować Romie ani tym bardziej Joannie. Tacy właśnie wszyscy przecież jesteśmy – mniej lub bardziej nieidealni.

W głębi swojej czytelniczej duszy jest mi jednak szalenie przykro, że autorka zakończyła tę powieść w tym a nie innym miejscu. W mojej wyobraźni, jeszcze wiele w uczuciowym życiu Romy się wydarzyło. To z kolei stanowi doskonały dowód na to, że historia stworzona przez Annę H. Niemczynow nie tylko pozostaje w pamięci ale także żyje w sercu czytelnika swoim życiem…

Do tego Pani Anna pisze ciekawie, prosto, lekko i niezwykle przystępnie. Bardzo spodobało mi się to, że autorka nie boi się trudnych tematów, jak na przykład w tym przypadku przemoc wobec kobiet. Przy tym jest w tej powieści ogromna siła, przez co staje się ona bliska czytelnikowi i daje nadzieję.

Komu polecam?

Jeśli szukacie nieoczywistej, pięknej ale także dającej do myślenia powieści na coraz dłuższe jesienne wieczory i nie tylko, sięgnijcie koniecznie po tę książkę. Znajdziecie w niej ciekawe, choć niekoniecznie wzbudzające sympatie kreacje bohaterów, dość znaczące zwroty akcji i szalenie intrygującą tajemnicę. Mnie osobiście ta powieść bardzo pozytywnie zaskoczyła i spędziłam z nią cudownie swój czytelniczy czas.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Anna H. Niemczynow jest znaną i lubianą pisarką powieści obyczajowych. Od niedawna również i ja zaliczam się do grona sympatyków jej twórczości. A to wszystko za sprawą powieści Tamta kobieta. To już ósma książka w dorobku pisarki.

Autorka ujęła mnie lekkością ukazania porywającej historii, która na dobre zapisała się w mej pamięci. A przede wszystkim w mym sercu. Pani Anna sprawiła, że dałem porwać się fabule, którą w bardzo ciekawy i ujmujący sposób kreśli na kartach swej powieści.

Główną bohaterką jest dr Roma Jasińska. Kobieta pochodzi z małej miejscowości koło Krakowa. Już od dzieciństwa swoje zawodowe plany wiązała z medycyną. Pragnęła zostać chirurgiem. Córka rolnika i fryzjerki w dążeniu do realizacji marzeń, zmuszona jest przejść długą drogę. Bez wątpienia Roma Jasińska jest wzorem współczesnej kobiety podążającej za swoimi marzeniami. Marzeniami, za które często przychodzi płacić wysoką cenę. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy ich realizacja zwieńczona sukcesem jest pełnią szczęścia?

To, co sprawia, że powieść nabiera autentycznego wymiaru, to jej bohaterowie. Choć różnorodni, są wiarygodni, dzięki temu tak łatwo możemy znaleźć w nich cząstkę siebie. Myślę tutaj również o mężczyźnie, który pewnego dnia wraz ze swoją córką zjawia się w gabinecie doktor. Czytelnicza ciekawość nabiera na sile, w momencie, gdy ów mężczyzna rozpoznaje w Jasińskiej kobietę, której szukał przez wiele lat. I tu rodzi się pytanie – dlaczego lekarce zależało na tym, by nikt nie mógł jej rozpoznać? Co ukrywa? Co takiego może łączyć ją z mężczyzną? Dodatkowo warto zadać sobie pytanie, kim jest TAMTA KOBIETA?

Powieść podzielona jest na trzy części, a każda z nich jest dawką wielu emocji. Anna H. Niemczynow skonstruowała ciekawą historię, wobec której nie można przejść obojętnie. I tak jak zapewnia wydawca powieść ta „na długo pozostaje w pamięci”. Książka nie tylko traktuje o marzeniach, lecz również uświadamia nas, jak ogromną moc ma wybaczanie. Trzymanie w sobie urazy, powoduje, że najbardziej ranimy siebie. Rozpamiętywanie nie służy niczemu dobremu. Tamta kobieta to nie tylko porywająca historia, to również, a może przede wszystkim książka przepełniona mądrościami, z których możemy czerpać pełnymi garściami. A ja nie mogę się już doczekać, gdy będę mógł trzymać w rękach kolejną powieść Anny H. Niemczynow.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć