ebook Precedens
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 1722)

Precedens
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.27
Audiobook - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
19.14 zł Lub 17.23 zł
20.90 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
-43% 16.27 zł
19.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Precedens to już dwunaste spotkanie z mecenas Joanną Chyłką. Takich bohaterów nigdy dość. Jeden z najpopularniejszych autorów, Remigiusz Mróz szykuje dla swoich czytelników kolejne chwile przyprawiające o palpitację serca.

Fabuła:

Popularna aktora i celebrytka. Alina Karaś telefonuje do Joanny Chyłki i informuje ją, że będzie potrzebowała jej usług w sprawie morderstwa, które za chwile zostanie dokonane. Chwilę po zakończonej rozmowie, morduje mężczyznę, a całe zdarzenie na żywo transmituje w Internecie. Dysponująca twardymi dowodami policja nie ma żadnych wątpliwości kto w tej sprawie jest winien i wskazują jako sprawcę Alinę Karaś. Ta jednak nie chce przyznać się do winy, a swoich obrońców zapewnia, że popełniła zbrodnię doskonałą, a jej wina nigdy nie zostanie udowodniona. Żaden sąd nie wyda skazującego wyroku.

W tym samym czasie kancelarię Chyłki zaczynaj nawiedzać niezapowiedziane kontrole, a jej dom zostaje uznany za zbudowany niezgodnie z prawem budowalnym. Czy te dwie sprawy się łączą, czy kancelaria będzie w stanie przetrwać kolejną zawieruchę? Najważniejsze zdają się jednak być pytania, czy tę sprawę można wygrać i czy w ogóle istnieje przestępstwo doskonałe?

Precedens to Chyłka w jej najlepszy wydaniu. Cięty język i jej riposty – za to pokochali ją czytelnicy. Doskonały pomysł na fabułę, wszystko dopięte na ostatni guzik a rozrzucone elementy wskakują na swoje miejsce w odpowiednim momencie. Mróz jak zawsze mistrzowsko.

Precedens od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Czy zbrodnia doskonała istnieje?

Do mecenas Joanny Chyłki zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Alina Karaś chce, by prawniczka podjęła się jej obrony po tym, jak kobieta popełni przestępstwo. Mecenaska nie traktuje jednak tej wiadomości poważnie. Przynajmniej do czasu transmitowanego w mediach społecznościowych morderstwa brutalnie dokonanego przez aktorkę.

Wszystkie dowody niepodważalnie świadczą o winie podejrzanej, ta jednak z całą stanowczością zapewnia swoich obrońców, że nie zostanie skazana. Czy możliwe, że zbrodnia doskonała jednak istnieje?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Jak wspominałam Wam już parokrotnie, śledzenie serii Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką jest trochę jak uzależnienie. I jak to z seriami bywa, jedne jej części podobały mi się bardziej inne mniej ale i tak z jakiegoś powodu, nadal po nie sięgam. Gdzie w tym rankingu wpisuje się najnowszy tom? Moim zdaniem to jedna z ciekawszych historii tej serii. Dzięki temu czytelnik dostaje do ręki nie tylko kultową już po części relację duetu Chyłka i Zordon ale także a właściwie przede wszystkim ciekawy thriller prawniczy.

Na szczególną uwagę zasługuje bowiem właśnie sprawa kryminalna opisana w tym tomie. Nie mogę wam za wiele zdradzić ale główna sprawczyni całego procesu Alina Karaś, naprawdę namiesza. Z tego powodu całkiem sporo w tej części się dzieje a zwroty akcji są dość konkretne. Dzięki temu też tę książkę czytało mi się nie tylko lekko i przyjemnie ale również z ogromnym zainteresowaniem. Wydała mi się też zwyczajnie realistyczna, bo niektórym tomom trochę tego realizmu zabrakło.

Nieustannie podobają mi się celne i błyskotliwe uwagi autora na temat otaczającej nas rzeczywistości. Lubię te odniesienia. I jak ostatnio trochę narzekałam na to w jakim punkcie znalazła się relacja Chyłki i Zordona tak teraz była ona jak dla mnie w punkt a może zwyczajnie trochę się już przyzwyczaiłam. Choć i tak ja osobiście najbardziej lubię te ich podchody.

Komu polecam?

Precedens to raczej pozycja dla długodystansowych wielbicieli serii z Joanną Chyłką. Można co prawda przeczytać ten tom bez znajomości poprzednich a jednak całkiem sporo się na tym straci. Zastanawiacie się czy warto te tomy nadrabiać? Moim zdaniem tak, bo na tę serię składają się powieści z ciekawymi prawniczymi zagwozdkami i to w polskich wydaniu a poza tym można obserwować jak rozwijała się relacja głównych bohaterów i dowiedzieć się co ich spotkało, że znaleźli się tu gdzie są teraz. Ale uwaga! Chyłka naprawdę uzależnia!

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Na samym początku książki możemy przyjrzeć się Chyłce, która próbuje powrócić do zdrowia, a jedną z rzeczy o których marzy jest praca.... Jej marzenie szybko się spełnia, trafia się jej nietypowa sprawa do prowadzenia. Zgłosiła się do niej jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Powiadomiła Joannę, że zaraz popełni przestępstwo i chce żeby prawniczka ją broniła. Zanim Chyłka cokolwiek zrobi, w mediach społecznościowych jest transmisja brutalnego morderstwa popełnianego przez wyżej wymienioną aktorkę.

Sprawa z góry wygląda na przegraną: jest nagranie, ślady DNA. Aktorka jednak nie przyznaje się do winy, tłumacząc że popełniła zbrodnię doskonałą.... I w sumie coś w tym jest...

- To będzie najgłośniejsza sprawa w historii polskiego prawa karnego - dodała Alina - Więc chcę, żeby prowadziła ją najlepsza prawniczka.

Kto lubi Chyłkę? Ja, bardzo, mimo jej ciętego języka, troszeczkę znużenia już tą serią, czekam na każdy kolejny tom z ciekawością.

Tym razem znów autor mnie zaskoczył, ale nie relacjami między Chyłką a Zordonem, a sprawą, którą oni prowadzili. Fabuła miała kilka zaskoczeń, proces nie był sztampowy, był poruszony temat o którym nie słyszałam do tej pory. Książka gruba, ale czyta się bardzo szybko, ze względu na ciekawe momenty i niepewność co do fabuły. Jak zwykle zakończenie jest takie, że .... chce się czytać dalej. Jeden z lepszych tomów serii.

Nic na to nie poradzę, że będę czytać tę serię do końca, nawet jeśli autor wyśle Chyłkę... w kosmos. To oczywiście żart, ale w sumie kto wie? Troszkę zazdroszczę tym, którzy są na początku całej serii... Aha i ważna rzecz - serialu nawet nie da się porównać do książki.... Warto czytać, naprawdę.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć