Ręka mistrza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.87 / 5.00
liczba ocen: 63068
cena od: 18.72
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.72 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-25% 18.72 zł
25.58 zł
25.90 zł
31.20 zł
31.21 zł
Pozostałe księgarnie
31.20 zł
24.96 zł
25.10 zł
25.58 zł
25.83 zł
25.90 zł
26.52 zł
28.08 zł
28.08 zł
28.50 zł
31.21 zł
Opis:

Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! Ręka mistrza to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna.

Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake’ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle’a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.

CYTATY:
Życie toczy się kołem i wystarczy odpowiednio długo poczekać, a zawsze wróci do punktu wyjścia.
Wychowując dzieci, trzeba czasem podejmować dziwne decyzje i po prostu mieć nadzieję, że okażą się słuszne, a dzieci wyjdą na ludzi. Wychowanie młodego człowieka to wielka improwizacja, największa na świecie.
Talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości
Sztuka to magia, bez dwóch zdań, ale źródłem wszystkich dzieł sztuki, nawet tych najbardziej dziwacznych, jest szara codzienność.
Bóg karze nas za to, czego nie umiemy sobie wyobraźić
Zdolność do zadawania bólu to największa siła miłości.
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
Miasto nie jest wielkie, wszyscy gramy razem.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Osobiście byłem zachwycony tą książka, szczegółowe opisy, wartka akcja, opis szaleństwa i wracania do zdrowia Edgara jest naprawdę wciągający. Polecam.

 • Awatar

  Tym, którzy uwielbiają prozę mistrza Stephena Kinga, polecam jako lekturę „Rękę mistrza”. To książka przy, której smakuje się to co w wykonaniu autora jest najdoskonalsze. Znany zapewne wielu, niepowtarzalny i specyficzny styl powodował u mnie niepokój a zarazem ogromną chęć poznawania historii i wciągnął mnie w świat stworzony na kartach powieści do tego stopnia, że ciężko było mi przerwać jej lekturę. „Ręka mistrza” to powieść, którą należy się delektować i rozkoszować jej „smakiem”. Nagrodą jest w doskonały sposób stopniowane napięcie, które w kulminacyjnym momencie doprowadza do powstrzymywania oddechu i ukradkowego rozglądania się po pomieszczeniu, w którym oddajemy się literackie uczcie. Stephen King, jak przystało na niezrównanego twórcę i fachowca w swoim gatunku, świetnie ukazuje ludzki umysł, który doznał uszczerbku na skutek wypadku. Portret psychologiczny bohatera oraz sposoby jego postępowania jest literackim majstersztykiem. Czytelnik angażuje się bezgranicznie w poznanie wszelkich informacji, mających wpływ na losy głównego bohatera. W doskonałym odbiorze całości, niezmiernie pomaga niespiesznie prowadzona narracja, która potęguje doznania czytelnicze.
  Ta książka jest rewelacyjną pozycją na letnie upały, doskonale zmrozi nastrój i orzeźwi umęczone gorącem ciało.

 • Awatar

  King, jak zwykle, daje popis szczegółowej kreacji swoich postaci. Między wierszami można wyczytać informację o grubym dossier każdej z głównych postaci. Autor znów sprawia wrażenie, jakby pisał o sobie lub o kimś bardzo sobie bliskim - trochę tak, jakby zdradzał tajemnice swoich przyjaciół. Gdybym nie czytał jego wcześniejszych książek, zapytałbym sam siebie – po co? Po co ja to czytam i po co on to napisał? Co jest takiego niesamowitego w czytaniu o codziennych troskach ludzi, troszkę bogatszych, ale wciąż całkiem zwyczajnych? Czy nie można wymyślić czegoś bardziej ambitnego?

  Ale to jest King. Między słowami coś się kryje. Coś, co nie pozwoli się zignorować. Prawie beztroska przeszłość bohaterów kryje niespożyty potencjał niepokoju i mroku.

Inne proponowane
Warto zerknąć