ebook Láska nebeská (II rozszerzone wydanie)
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 2104)

Láska nebeská (II rozszerzone wydanie)
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 14.99
wciąż za drogo?
23.90 zł
23.99 zł Lub 21.59 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
-13% 25.90 zł
26.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Drugie – rozszerzone – wydanie książki, która jest wielką gratką dla czechofilów. Pierwotnie „Laska nebeska” zrodziła się z inspiracji czeskim kanonem literackim i filmowym. W nowym wydaniu Mariusz Szczygieł oddaje hołd legendzie czeskiej fotografii, Josefowi Sudkowi.

Kultura czeska – moja „láska nebeská”, mawia Mariusz Szczygieł.

Książka powstała na marginesie przeczytanych przez autora lektur i bardzo szybko zdobyła popularność. Kiedy wydano ją w Czechach, jeden z tamtejszych recenzentów napisał: „Godne podziwu jest, jak w rozumieniu nas Szczygieł daleko zaszedł”. W nowym polskim wydaniu po ośmiu latach reporter oddaje hołd legendzie czeskiej fotografii Josefowi Sudkowi, o którym dopisał szkic.
Sudka fascynuje to, co widzi, Szczygła to, co czyta.
Josef Sudek przez ponad 50 lat przemierzał ulice czeskiej stolicy w proletariackim odzieniu, z zarośniętą twarzą i wielkim aparatem na ramieniu. Nie chciał opuszczać Pragi. Wpadłem w nią po uszy, mówił. Najbardziej lubił fotografować zarośnięte ogrody, katedrę św. Wita i własne okno. Dokumentował je przez wiele lat, a zaczął podczas hitlerowskiej okupacji, jakby w ciężkich czasach tylko to okno go interesowało. Pan Sudek nic nie sfotografował bez miłości, mówi Mariusz Szczygieł, dlatego bardzo chciałem, żeby znalazł się właśnie w tej mojej książce.

Láska nebeská (II rozszerzone wydanie) od Mariusz Szczygieł możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć