ebook Gambit królowej
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 3556)

Gambit królowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.95
wciąż za drogo?
15.95 zł Lub 14.36 zł
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
-22% 22.33 zł Lub 20.10 zł
24.36 zł
27.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia. „Niezwykła powieść – inicjacyjna, psychologiczna, społeczno-obyczajowa, a nawet polityczna, gdy na horyzoncie pojawiają się rosyjscy mistrzowie szachów. Kto by się spodziewał, że to tak fascynujący sport” – Marcin Kube, „Rzeczpospolita”

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.
Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.

Gambit królowej od Walter Tevis możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kto myśli, że szachy są nudne niech sięgnie po tę książkę. Autor opisując rozgrywane partie stopniuje napięcie jak w dobrym thillerze. Brawa dla Autora I Tłumacza za efektowne opisanie niezbyt przecież dla laika widowiskowej gry.
    PS. Kto nie oglądał serialu, niech najpierw przeczyta powieść.

Warto zerknąć