ebook Dziennik hipopotama
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Dziennik hipopotama
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 30.68
-19% 30.68 zł Lub 27.61 zł
51.14 złpremium: 30.68 zł Lub 30.68 zł
43.47 zł Lub 39.12 zł
51.14 zł
35.80 zł
35.90 zł
41.33 zł
42.20 zł
43.47 zł
51.14 zł
Inne proponowane

Szczerze aż do bólu, ironicznie i z sarkazmem Krzysztof Varga kreśli portret własny i swego oglądu otaczającej nasz rzeczywistości. „Wychowany w cieniu traum narodowych, przygnieciony szantażem emocjonalnym, że mam się nieustannie utożsamiać […] ze swoim krajem, coraz bardziej zmęczony byłem Polską i jej […] emocjonalnym rozwibrowaniem, deficytem trwałości. Nic tu nie mogło się zakorzenić […]. Nawet jak już zaborcy, okupanci […] nie rozwalają wszystkiego, to demolują moi rodacy, ponieważ zaniechanie bądź destrukcja są im przynależne”.

„Zazdrościłem Francuzom ich dobrego samopoczucia, Niemcom ich samozadowolenia, dziedzictwa kulturowego Włochom, a oceanu Portugalczykom. Gdybym dziś był dwudziestoparolatkiem, to chciałbym na zawsze stąd wyjechać i rozumiem każdego, kto pragnie porzucić ten kraj, odciąć się od niego i stać się kimś innym. Za późno, za wiele lat tu żyję, na stałe już nie wyjadę, ale po raz pierwszy w życiu wyobrażam sobie, co by się stało, gdybym w 1988 roku został we Francji i nie wrócił do Polski na studia. Zapewne nie zostałbym pisarzem, redaktorem, felietonistą, nie poznałbym ludzi, których tutaj pokochałem i którzy stworzyli moje życie, ale przynajmniej nie byłbym już Polakiem” – Krzysztof Varga

Dziennik hipopotama od Krzysztof Varga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Istotą życia jest sztuka oraz prawdziwa, nieskłamana bliskość z drugim człowiekiem, innych postaci życia nie ma.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć