Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 39.99
wciąż za drogo?
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
35.00 zł
39.99 zł
39.99 zł
19.90 zł
24.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Można nie kochać futbolu, ale warto wiedzieć, jak wpływa na ludzi. Można nie być kibicem, ale warto zobaczyć, jak kibicowanie daje ludziom głos. Czasem to głos rozpaczy, bólu, złości, a czasem politycznej przynależności, akceptacji albo zwykłego szczęścia.

Przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach.

Dotarliśmy tam, gdzie normalnie trudno jest dotrzeć, pytaliśmy o to, o czym często normalnie się nie mówi. Rozmawialiśmy z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami, z chodzącymi legendami, których nazwiska to marka.

To nie jest książka tylko dla kibiców piłkarskich, ale dla wszystkich, którzy potrafią łączyć kropki. Piłka nożna tłumaczy świat. To nie banał, to fakt.

Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka od Michał Kołodziejczyk, Anita Werner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Są miejsca na świecie gdzie czas się zatrzymał, chociaż to gruba nieścisłość jest, czas ma taki obowiązek, z którego wywiązuje się zawsze i w stu procentach. Dostał zadanie by płynąć i płynie nieustająco. Nie ma na tym świecie takiej mocy, która ma władzę nad czasem. To, że panta rhei zauważył już Heraklit, podobno w Efezie mu się to przydarzyło. Nam maluczkim gościom na planecie należy przyjąć to do wiadomości i płynąć wraz z nim. Zazwyczaj wraz z upływem czasu postępuje rozwój, ludzie się bogacą, żyją dostatniej, podejmują nowe wyzwania, pojawiają się nowe technologie ułatwiające rozwój państw czy lokalnych społeczności. Niestety są miejsca gdzie prawa natury zdają się nie działać i tam czas za sprawą człowieka stanął w miejscu, ba, człowiek potrafi go nawet cofnąć. Dzieje się to wszędzie tam gdzie górę bierze nienawiść, bandytyzm, wyzysk, często przyjmuje to znamiona strukturalne, poprzez decyzje na poziomie państwa, lub lokalnych bogaczy. Ludzie giną, nienawiść zwycięża, brak perspektyw, masowa emigracja za chlebem. Nie ma niczego i niczego nie będzie. Wbrew wszystkiemu jest jednak coś co pobudza ludzi do chęci zmiany, zmiany na lepsze. To piłka nożna, ta piłka na nizinach, na najniższym poziomie, piłka u podstaw. Oczywiście piłka nożna to tylko pretekst i można go użyć jak noża, do zabicia i do ukrojenia kromki chleba. Można jej użyć do wzbudzenia szowinizmu, rasizmu, wrogości, ale można też użyć jej do pojednania, braterstwa, przebaczenia. Są takie biedne miejsca na świecie i w podróż po tych miejscach zabierają nas Anita Werner i Michał Kołodziejczyk. Przeczytałem ten reportaż jednym tchem z przerwami na obowiązki, których ominąć nie było mi dane. Świetnie się czyta, kilka razy oczy mi się spociły. Football to jednak piękna sprawa jest i można go używać do naprawdę dobrych celów, może i malutkich ale budujących i wkładających nadzieję w przegrane serca.

  • Awatar

    super

Warto zerknąć