ebook Mesjasz Diuny
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 94713)

Mesjasz Diuny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 21.54
Audiobook - najniższa cena: 29.17
34.90 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
-40% 21.54 zł
27.20 zł
27.71 zł
29.67 zł
29.67 zł
29.67 zł
34.90 zł
Inne proponowane

Minęło kilkanaście lat odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.

Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy finał...

Nie ulega wątpliwości, że powieści o Diunie stanowią jedno z największych osiągnięć amerykańskiej i światowej SF i na zawsze pozostaną w historii tej literatury.
Lech Jęczmyk


Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios  i Twórców bogów. Sławę przyniósł mu jednak epokowy cykl Kroniki Diuny – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu.

Mesjasz Diuny od Frank Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie można opierać polityki na miłości. Ludzi nie obchodzi miłość,zresztą za dużo w niej bałaganu. Ludzie wolą despotyzm.Nadmiar wolności rodzi chaos. Chyba nie możemy na to pozwolić, prawda?
Istota, która przez całe życie tworzyła określone wyobrażenie swojej osoby, zginie raczej, niż stanie się antytezą tego wyobrażenia.
Jesteśmy tak bogaci w dobra i tak ubodzy w życie.
Dorastać znaczy stawać się bardziej nikczemnym.
...Wiarą można manipulować. Wiedza jest groźna...
A przecież kiedy zawodzą słowa, miecz jest zawsze pod ręką.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niestety po Diunie ta książka wydaje się bardzo słaba. Paul musi zmierzyć się z siłami politycznymi czyhającymi na jego tron, sam jednak ma wizje przyszłości w których wie jak potoczy się jego życie.

  • Awatar

    Druga część "Kronik Diuny" jest nie mniej porywająca jak poprzednia, jednak stanowi pewnego rodzaju wytchnienie - czytelnik jest już obeznany z sytuacją, a szczególnie z terminologią, może więc skupić się na akcji i intrygach. A są one wyjątkowo finezyjne...

Warto zerknąć