ebook Dziki łubin
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 531)

Dziki łubin
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.99
wciąż za drogo?
20.99 zł
Inne proponowane

Trzecia Rzesza, rok 1938.  W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą się liczyć z represjami. Za chwilę oblicze Europy i całego świata się zmieni, ale młodziutka Belle Lombard nie interesuje się polityką. Ma ambitne plany, marzy o zostaniu gwiazdą filmową i związaniu się z mężczyzną swojego życia. Czas pokaże, czy to właściwy kandydat…

Felicja, matka Belle, bardziej niż córką zajmuje się fabryką i rozważa podjęcie współpracy z nazistami. Kiedy w jej życiu pojawiają się Alex i Maksym, musi stawić czoła rodzącym się na nowo uczuciom. Na którego z mężczyzn będzie mogła liczyć w tych trudnych czasach?

Powieść "Dziki łubin" przedstawia dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich, bohaterów "Czasu burz". Ta fascynująca historia to jednocześnie barwny obraz najbardziej niespokojnej epoki XX wieku…

Dziki łubin od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Morze zmienia swoje kolory, chmury swoje kształty, los ma nagle inną twarz. Życie jest na tyle niedoskonałe, że nie należy próbować zgłębiać, kto pisze jego wątki.
Marzenie, które się nie spełnia, powinno się kiedyś pogrzebać, bo trąci się na nie zbyt wiele czasu. Trzeba umieć wyrzucić jedno za burtę, żeby móc zacząć coś innego od nowa.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Dziki łubin to powieść przedstawiająca dalsze losy rodziny Degnelly, których czytelnicy mieli przyjemność poznać dzięki lekturze powieści Czas burz.

Rok 1938, Trzecia Rzesza, czas ogromnych i przerażających zmian, które pod rządami Adolfa Hitlera zachodzą w ówczesnym państwie niemieckim. Szerzący się antysemityzm, represje, nadciągające wielkimi krokami widmo wojny zdają się nie interesować młodziutkiej Bell Lombard. Dziewczyna pragnie zostać wielką gwiazdą filmową i poślubić wymarzonego mężczyznę. Tymczasem matka dziewczyny musi zająć się rodzinnym interesem i rozważa współpracę z nazistami. Do tego w jej życiu ponownie pojawiają się Alex i Maksym. Który z nich okaże się wsparciem dla Felicji w tych strasznych czasach? Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę powieść.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Dziki łubin to wielowątkowa, wartka i emocjonująca opowieść umiejscowiona w jednym z najbardziej koszmarnych okresów w dziejach świata. To co niezmiennie zachwyca mnie w tej serii to spojrzenie na czas II wojny światowej z perspektywy zwykłych obywateli III Rzeszy, ich postawy, ogromne dylematy zarówno te światopoglądowe jak również osobiste. Do tego niewyobrażalne dramaty nierozerwalnie związane z czasem wojennej zawieruchy. To wszystko autorka podaje w spójny, dobrze rozplanowany i wyważony sposób. Jej słowa wywołują emocje, ale nie epatują nimi.

Po pierwszej części cyklu, niestety nie polubiłam się z bohaterami tej serii i muszę się Wam przyznać, że nawet zastanawiałam się czy sięgnąć po kontynuację. Bardzo się cieszę, że to zrobiłam. Tym razem bohaterowie wydali mi się bardziej prawdziwi. Bez względu na to czy są pozytywni czy nie. W ogóle ta część wydała mi się bliższa, bardziej na mnie oddziaływała, wywoływała we mnie wiele skrajnych emocji od zachwytu aż po wewnętrzny bunt.

Niestety, ja z sagami bardzo często mam tak, że w pewnym momencie jestem lekko znużona natłokiem wydarzeń, postaci, rozmachem. Tak też było również w tym przypadku. Niektóre wątki ciągnęły mi się niemal w nieskończoność, ale ja jestem typowym książkowym krótkodystansowcem. Wielbiciele sag powinni być tym natłokiem zachwyceni.

To co zdecydowanie wynagradzało te moje oczekiwanie na finał, to styl pisania autorki. Charlotte Link napisała już wiele książek i jej styl zdaje się być wyrobiony, sprawny i plastyczny. Co prawda obyczajowo-historyczna strona autorki nadal stanowi dla mnie niemałe zaskoczenie, muszę przyznać jednak, że tę powieść czyta się po prostu dobrze.

Komu polecam?

Dziki łubin to książka przede wszystkim dla wielbicieli sag rodzinnych i historii obyczajowych osadzonych w realiach wojennych. Co typowe dla tego gatunku znajdziecie tu rozmach, wielość wydarzeń i bohaterów. Nie zabraknie też emocji, ale również miejsca na rozważania.

Jako że powieść stanowi drugi tom cyklu muszę Wam zaznaczyć, że tym razem warto zacząć lekturę od jego początku. Pewnie nie mielibyście większego problemu w rozeznaniu się w fabule, mam jednak poczucie, że pierwszy tom pozwoli wam spojrzeć na postawy bohaterów w szerszej perspektywie.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć