ebook Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury
4.61 / 5.00 (liczba ocen: 13357)

Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.39
wciąż za drogo?
20.39 zł

Głos naszej planety, za którego wysłuchanie jesteśmy odpowiedzialni

Posłuchaj opowieści o kobiecie, która przybyła z nieba. Zwierzęta ofiarowały jej błoto z dna morza, a ona stworzyła ląd. Kiedy tańczyła, ląd się rozrastał.

A gdy ofiarowała ziemi nasiona, dzikie trawy, kwiaty i drzewa rozprzestrzeniły się wszędzie.

Tak powstała Ziemia – dzięki współpracy człowieka i przyrody.

Dziś jednak trudno nam usłyszeć jej wołanie. Jako ludzie Zachodu zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz dom. Ale nie jest jeszcze za późno.

Posłuchaj pieśni Ziemi.

Robin Wall Kimmerer, profesor botaniki i członkini plemienia Potawatomi, pokazuje, że nie jest za późno, by naprawić relację z otaczającym nas światem. Łącząc obszerną wiedzę naukową z rdzenną mądrością przodków, przypomina o lekcjach naszego najstarszego nauczyciela – natury.

Zebrane w pięciu rozdziałach opowieści o wspólnych korzeniach ludzkości i planety pokazują, czego nauczyć mogą nas indiańskie dialekty, historia Skywoman i powstania świata oraz magiczne cykle przyrody.

Ponadczasowa opowieść dla tych, których zachwyciła Biegnąca z wilkami Estes Pinkoli Clarissy.

Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury od Robin Wall Kimmerer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Myślałam że Pieśń ziemi to zwyczajna książka. Ale czytając zdałam sobie sprawę, że jest to zbiór esejów. Oczywiście wszystkie są ze sobą połączone. W książce znajduje się ich aż trzydzieści dwa. Lub trzydzieści dwa rozdziały, jeśli ktoś chce spojrzeć na to w ten sposób. Autorka Robin Wall Kimmerer opowiada legendy rdzennych Amerykanów oraz opisuje ich zrównoważony sposobu życia. Wspomina także o swojej rodzinie, rdzennych amerykańskich korzeniach, o tym, jak zaczęła studiować botanikę i biologię oraz o tym, jak została naukowcem, o swoich doświadczeniach w badaniach i nauczaniu. dzieli się również przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Porusza kwestie środowiskowe, które są dziś ważne, jak dotarliśmy do tego miejsca, w którym jesteśmy teraz, co należy zrobić, aby naprawić i ulepszyć sytuację. Wplata rdzenną mądrość, którą zebrała dzięki członkom swojej rodziny i amerykańskiej starszyźnie w trakcie pracy nad książką. To publikacja, którą trudno sklasyfikować - po części jest pamiętnikiem, ale i powieścią. Autorka opowiada o botanice i przyrodzie, po części o naukach o środowisku, ale też historii rdzennych Amerykanów, języku, kulturze, legendach. Wszystkie tematy połączyła spójnie w jedną całość. Rozległa, piękna, mądra lektura.

Książka jest również przeznaczona dla współczesnego czytelnika - możesz wybierać eseje, które chcesz przeczytać. Publikacja ta osiąga idealną i subtelną równowagę między dyskretnością a ciągłością - łącząc wszystkie eseje w spójną, harmonijną całość. I w dodatku ta olśniewająca okładka. Bardzo, ale to bardzo mi się podoba!

Polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć