ebook Zaczytana i bestia
4 / 5.00 (liczba ocen: 1084)

Zaczytana i bestia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 23.28
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-27% 23.28 zł 10 zł na konto
25.52 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
25.50 zł
27.12 zł
27.43 zł
28.90 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Kochasz porywające książki i tajemnicze biblioteki? Najpiękniejsze baśnie opowiedziane na nowo? W takim razie „Piękna i Bestia” w wersji Ashley Poston to dla ciebie absolutny „must read”!

Rosie Thorne czuje, że wszystko idzie nie tak – nie potrafi napisać eseju rekrutacyjnego na studia, nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, którego poznała na ExcelsiConie, a już najmocniej dokucza jej smutek po stracie matki. Tymczasem Vance Reigns, odkąd pamięta, jest gwiazdą Hollywood i cieszy się wszystkimi możliwymi przywilejami, do szczęścia brakuje mu tylko prywatności. Kiedy wybucha skandal, jest zmuszony ukryć się w miejscu, w którym paparazzi na pewno nie będą go szukać: w małym amerykańskim miasteczku. Snując się po przypominającym zamek domu, odkrywa ogromną bibliotekę

Kiedy ścieżki Rosie i Vance’a krzyżują się, a drogocenna książka zostaje przypadkiem zniszczona, Rosie musi odpracować dług. I chociaż większość zagorzałych wielbicieli Starfield ucieszyłaby się z szansy, by pracować w pobliżu samego Vance’a Reignsa, Rosie wie jedno: gość jest dupkiem i trudno go znieść. Ale to dopiero zapowiedź nadchodzących kłopotów.

Zaczytana i bestia od Ashley Poston możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Piękna i Bestia to jedna z moich ukochanych historii i kiedy tylko trafiam na kolejny jej retelling, od razu muszę mieć go na swojej półce. Ashley Poston urzekła mnie swoją interpretacją baśni o Kopciuszku, więc kiedy usłyszałam, że w serii pojawi się też współczesna wersja Pięknej i Bestii, wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Oczekiwania miałam bardzo wysokie, ale czy książce udało się je spełnić?

Nie będę rozwodzić się na temat fabuły. Ona - miłośniczka książek z małego miasteczka, on - rozpuszczony gwiazdor. Ich ścieżki nie powinny w ogóle się przeciąć, a jednak wskutek pewnego wypadku zmuszeni są spędzić ze sobą trochę czasu. A że każdy zna oryginalną baśń, to łatwo można się domyślić, do czego to prowadzi.

Zaczytana i bestia to jeden wielki ukłon w stronę wszystkich nerdów, geeków i moli książkowych - pełno w niej nawiązań do popularnych fandomów i oczywiście do stworzonego przez autorkę fikcyjnego uniwersum Starfield. Poston pięknie pisze też o miłości do książek, o tym, co znaczą dla głównej bohaterki - widać, że po prostu jest jedną z nas.

Sama historia jest urocza, choć bazuje na popularnych, dość już oklepanych motywach: hate to love relationship i sławny bad boy plus szara myszka. Niestety zdecydowanie zabrakło mi w tej powieści klimatu Pięknej i Bestii. Pomimo tego, że nawiązań do baśni (a raczej jej disneyowskiej wersji) jest sporo, to jednak większość uświadamiałam sobie dopiero po pewnym czasie, w trakcie czytania nie miałam wrażenia, że trzymam w rękach retelling ulubionej historii. O wiele ciekawiej wyszło to autorce w Geekerelli, gdzie - pomimo współczesnej oprawy - baśniowy klimat był zachowany od początku do końca.

Na pewno nie była to zła książka - znajdziemy w niej wielu ciekawych bohaterów, sporo humoru i kilka chwytających za serce momentów, ale jednak nie urzekła mnie tak bardzo, jak pierwszy tom serii. Ot, lekki romansik na lato, luźno kojarzący się z popularną baśnią.

Ocena: 4/6
©Tea Books Lover
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć