ebook Tylko szeptem
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 110)

Tylko szeptem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 25.83
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
31.90 zł
19.90 zł
24.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu. Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku. Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się. Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co jednak kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka? Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?

Tylko szeptem od Robert Kornacki, Lidia Liszewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Edyta to dojrzała kobieta, matka dorosłych dzieci, wdowa, pisarka, marzycielka. A o czym marzy? O wielkim uczuciu, na które jeszcze skrycie czeka. Kobieta wyjeżdża nad morze do własnego apartamentu popracować nad nową książką. I właśnie tam przypadkiem spotka Jacka, młodszego od siebie rybaka, który nie ułożył sobie życia do tej pory. Dzieli ich dosłownie wszystko. A mimo to nawiązuje się miedzy nimi więź, która tylko się pogłębia poprzez wspólne spacery brzegiem morza.

Czy związek z taką różnicą wieku i "w tą stronę" ma sens? Czy dadzą radę być razem mimo wszystko?

Nie flirtowała z nim, chociaż dostrzegała w jego spojrzeniu ten rodzaj zainteresowania, którego dojrzała kobieta nie jest w stanie pomylić z czymkolwiek innym.

Książka dla dojrzałych czytelników, którzy lubią zachwycać się słowem. Nie da się jej przeczytać szybko, warto delektować się opisami... Dziękuję autorom za to, że przenieśli mnie nad ukochany Bałtyk, na który w tym roku nie pojadę. Ze stron tej książki czuć morską bryzę, powiew wiatru, szum morza... Jest to przecudny opis miłości i to różnej, między kobietą, mężczyzną, między matką a dziećmi, między siostrą a bratem i między nawet...tą samą płcią.

Przede wszystkim ujęła mnie historia Edyty i Jacka pokazująca, że miłość nie patrzy na metrykę i potrafi zaskoczyć na każdym etapie naszego życia. Nie wiem jak autorzy to robią, ale wychodzi im ten duet znakomicie. Bohaterowie od razu zyskali moją sympatię, temu czytało mi się dużo łatwiej. Autorzy pięknie opisują miłość, tak jak chyba nigdy dotąd nie czytałam...

Z nieba nie posypały się iskry, a ich pocałunki nie ruszyły bryły z posad świata, ale gdyby z wielu słów na określenie tej chwili wybrać miała tylko jedno, to byłaby to czułość, ze wszystkimi jej odcieniami; począwszy od subtelnej jedności i troski, a kończąc na cichej, zmysłowej serdeczności.

Nie ukrywam, że nie umiem opisać wrażeń po przeczytaniu. Na pewno warto zaznaczyć, że nie jest to romansidło, nie obawiajcie się jeśli nie lubicie, to dobry obyczaj. To książka, która jest niebanalna, jednocześnie życiowa, przepięknie oddająca klimat nadmorskiej miejscowości. Po raz chyba pierwszy zachwyciły mnie opisy przyrody, można przenieść się choć w wyobraźni nad morze...

Powietrze wypełniały lekki, wilgotny wiatr, niosący ze sobą zapach mokrego piasku, i falujące w ciepłym powietrzu krzyki mew.

Bardzo się cieszę, że będzie kontynuacja... Szczególnie po takim zakończeniu.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Szanowni państwo autorzy tak się nie robi! Nie kończy się książki w taki sposób! Moje serce krwawi i natychmiast domaga się kontynuacji tej historii!

Tylko szeptem spowodowało, że moje serce pękło na pół, że płaczę nad losem Edyty i Jacka, ich prawem do kochania i bycia kochanym, a zamkniętym w jakichś głupich konwenansach... Ta historia jest taka prawdziwa, taka chwytająca za duszę, że długo będę miała ją w pamięci... Taka, o której można mówić tylko szeptem... Bo głośno wypowiedziane uczucia mogą powodować ból, nie tylko samych zainteresowanych. Jakże dobrze czytało się tę książkę w takich okolicznościach przyrody! Pochłaniałam ją z wypiekami na twarzy, tak pięknie autorzy umieją malować słowem. Jest to moje pierwsze spotkanie z ich twórczością i żałuję, że dopiero teraz się poznaliśmy. Oj coś czuję, że szybko muszę poznać ich poprzednie książki.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć