ebook Medicus - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Medicus - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 17.45
wciąż za drogo?
-50% 17.45 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
26.18 zł Lub 23.56 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
34.90 zł
25.07 zł
34.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Przeniesiona na ekrany kin, słynna powieść o pomocniku średniowiecznego wędrownego balwierza, który – odkrywszy w sobie wielki talent medyczny – podporządkuje swoje życie jednemu pragnieniu...

Londyn XI wiek, młody Rob Col zostaje osierocony, trafia pod opiekę objazdowego balwierza i wyrusza z nim w nieznane. Od tego momentu chłopiec wraz ze swoim opiekunem przemierza Anglię rozbawiając tłum, żonglując przed widownią, sprzedając ciekawskim „lekarstwo” na wszystko, ale też faktycznie pomagając chorym. Przy tych zajęciach Rob odkrywa w sobie dar – potrafi przewidzieć, czy dana osoba przeżyje, czy też umrze. W końcu spotyka na swojej drodze prawdziwego medyka. I to zmienia wszystko, bo w chłopaku budzi się pragnienie bycia „uzdrowicielem”, ale nie szamanem, czy  zwykłym znachorem. Nie jest to jednak takie proste… Bo prawdziwe szkoły dla medyków są w odległej Persji, i co więcej chrześcijanie nie mają do nich dostępu.
„Medicus” to nie tylko opowieść o sztuce leczenia,  o zderzeniu różnych kultur, o wpływie religii na postępowanie ludzi, ale przede wszystkim to pasjonująca historia jednego człowieka, który chciał zmienić świat na lepsze. Monumentalna powieść Gordona Noaha trafiła na listę Bestsellerów New York Times’a i została zekranizowana w 2013 roku.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Filipa Kosiora.

O audiobooku Medicus blogrzy napisali: 

Medicus to bardzo dobra książka, opowiadająca o losach młodego mężczyzny, który pragnie zostać lekarzem w XI-wiecznej Anglii. W formie audiobooka, czytanego przez Filipa Kosiora, historia jeszcze żywiej przemawia i nie sposób się od niej oderwać. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Medicus - audiobook od Noah Gordon możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Medicus jest taką książką, jaką ją zapamiętałem, kiedy po raz pierwszy czytałem powieść Noaha Gordona ponad 10 lat temu. To dobrze napisana i przemyślana historia o młodym chłopcu, który zrządzeniem losu trafia pod opiekę wędrownego balwierza i odkrywa w sobie dość niezwykły talent. Pragnie leczyć i pomagać ludziom w cierpieniu. Jednak aby to osiągnąć musi zaryzykować własne życie i udać się w daleką podróż, aż do dalekiej i egzotycznej Persji. W książce autor barwnie i żywo oddaje realia XI-wiecznej Anglii, sytuację polityczną tam panującą, ale również ówczesny, tragiczny stan europejskiej medycyny. Z czasem poznamy także perską oraz żydowską kulturę i religię. Dowiemy się również jak wyglądała kultura na styku trzech religii, czy jak wysoko rozwinięta była perska medycyna, o wiele przewyższającą tę w Europie.

Medicus jest nie tylko dobrze i pięknie napisaną powieścią obyczajowa o przygodach młodego mężczyzny, który pragnie był lekarzem, ale również książką pełną ciekawostek, ukazującą jak odmiennie rozwijała się medycyna w Europie i Persji. To także interesujące spojrzenie jak różny był świat zachodu i wschodu w XI wieku oraz jak wiele było różnic kulturowych, społecznych i religijnych. Medicus jest powieścią o ogromnej odwadze w dążeniu do własnych celów, nawet jeśli do ich osiągnięcia potrzeba czasu, ale także o tym, aby nigdy się nie poddawać, pomimo wielu przeciwności losu.

Medicus to bardzo dobra książka, opowiadająca o losach młodego mężczyzny, który pragnie zostać lekarzem w XI-wiecznej Anglii. W formie audiobooka, czytanego przez Filipa Kosiora, historia jeszcze żywiej przemawia i nie sposób się od niej oderwać.

Ocena: 5+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć