ebook Stowarzyszenie Umarłych Poetów
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 47927)

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 10.40
Audiobook - najniższa cena: 21.83
17.58 złpremium: 11.34 zł Lub 11.34 zł
14.74 zł Lub 13.27 zł
18.90 zł Lub 17.01 zł
-8% 10.40 zł
13.42 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i... nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga grał Robin Williams.


N. H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, była dziennikarką i redaktorką. Pisze powieści na podstawie znanych scenariuszy filmowych.

Stowarzyszenie Umarłych Poetów od Nancy H. Kleinbaum możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Hmmmm, nie prawdą było by powiedzieć, że książka mi się nie podobała ale nie prawdą byłoby również, że mnie porwała...
  Nie pamiętam w sumie filmu, żeby dokonać porównania, ale osobiście nie lubię czytać wierszem.
  W każdym razie książka przedstawia losy młodych uczniów (Charlie, Knox, Todd, Neil, Meeks, Pitts, Cameron), którzy zaczynają naukę angielskiego pod okiem profesora Keatinga (absolwenta tej szkoły). Profesor w zupełnie inny sposób przeprowadza lekcje co zbliża uczniów do wykładowcy.
  Chłopcy odnajdują księgę pamiątkową, w której znajdują zdjęcie swojego profesora a pod nim nie wiele im mówiący napis "Stowarzyszenie umarłych poetów". Dowiadują się co to było, i można powiedzieć, "reaktywują" spotkania stowarzyszenia.
  Spotkania z poezją otwierają chłopców na świat, stają się mężniejsi, szybciej dorastają intelektualnie, szybciej od rówieśników wiedzą czego chcą od życia.
  Ich dążenie do własnego zdania, do własnego ja, doprowadza do tragicznej śmierci jednego z chłopców, za co oskarżany jest profesor - Kapitan. W każdym razie resztę doznań jakich dostarcza książka należy doszukać się samemu zagłębiając się w lekturę :) nie należy wszystkiego zdradzać nowym czytelnikom, nie mieliby frajdy z czytania :)

 • Awatar

  Początkowo książka ta wydawała mi się nudna, chociaż czyta się ją szybko. Jestem za tym, żeby najpierw obejrzeć film a dopiero potem książkę.

Warto zerknąć