ebook Legendy zamków sudeckich - audiobook
3.8 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 5)

Legendy zamków sudeckich - audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 20.02
Audiobook - najniższa cena: 22.21
wciąż za drogo?
22.21 zł Lub 19.99 zł
24.90 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
22.41 zł
24.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Legendy zamków sudeckich” to księga ludowych i literackich podań pióra Bartłomieja Grzegorza Sali przedstawiająca 30 najciekawszych zamczysk Sudetów, m.in. zamek w Prudniku, Ząbkowicach Śląskich, Gniewoszowie, Zagórzu Śląskim, Bolkowie czy Czocha w Leśnej.

Publikacja poświęcona jest warowniom wyrosłych przed wiekami w głębi gór, w śródgórskich kotlinach lub w najbliższej okolicy sudeckich wierchów; obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Autor przedstawia pokrótce dzieje każdego zamku, a następnie związane z nim legendy. Na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie i dzielni junacy, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy.

Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. Książka ma charakter zarówno popularnonaukowy, jak i edukacyjny, zachowując przy tym literackość przekazu.

Legendy zamków sudeckich - audiobook od Bartłomiej Grzegorz Sala możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć