ebook Spadające anioły
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Spadające anioły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.82
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.82 zł Lub 22.34 zł
29.90 zł
24.82 zł
25.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Maleńka Vassey traci rodziców i trafia do domu dziecka, a potem do antypatycznej ciotki. Zahukana i nieśmiała nie potrafi odnaleźć się w świecie, aż pewnego dnia poznaje w szkole cudownego chłopaka, który wydaje się jak ze snu.

Jednak czy to przypadek, że pojawia się on po tym, jak wtargnęła w tajemnicze miejsce kultu, znajdujące się w lesie, przed czym ostrzegał ją zaprzyjaźniony gajowy? Kim jest ów chłopak? Pragnie jej miłości czy może... zguby?

Spadające anioły od Agata Ginter-Bienias możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Historie nasączone smakiem fantastyki nie są dla każdego. Z pewnością trudno w nich o rzetelność danych oraz zachowanie pełnej autentyczności, ale jednocześnie mają w sobie coś, co przyciąga żądnych wrażeń czytelników. Tym haczykiem niezaprzeczalnie jest ich klimat – magiczny, osobliwy i niecodzienny. To dzięki nim można oderwać się od ziemi i korzystając z usług własnej wyobraźni, przenieść się do zupełnie innego świata. Nawet, jeżeli sceneria tego świata łudząco przypomina znane nam realia. Właśnie taką fabułę proponuje Agata Ginter-Bienias w swojej debiutanckiej powieści Spadające anioły.

Tło tej historii już od początku zdaje się być mocno dramatyczne. Mała Vassey Camarillo traci rodziców, na skutek czego najpierw trafia do domu dziecka, a następnie do domu bezuczuciowej ciotki. Dziewczynka zupełnie nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji, nie rozumie też, czemu ciotka traktuje ją z pogardą i wyraźną srogością. Każdy dzień to koszmar w oczach młodej bohaterki. Nieustanne zakazy ze strony ciotki i brak jakichkolwiek przyjaciół niosą za sobą nie tylko smutek i samotność, ale też trudną do opanowania bezradność. Życie Vassey zmienia się, gdy mimo ostrzeżeń ze strony przychylnego jej gajowego, wkracza na naznaczony tajemniczą legendą teren, a następnie nieoczekiwanie poznaje cudownego chłopaka. Nowo poznany zdaje się być ideałem, chętnie opiekuje się dziewczyną i wspiera ją w najtrudniejszych chwilach. Zauroczona Vassey zauważalnie odzyskuje wigor i cieszy się z nowej znajomości, ale czy będący zawsze we właściwym miejscu chłopak na pewno jest tym, za kogo się podaje? Czy na pewno prowadzi Vassey w kierunku szczęścia?

W tej powieści nic nie jest oczywiste. Można mieć różne myśli i rozmaite wyobrażenia, a jednak historia toczy się swoim osobliwym torem. Autorce z pewnością udało się wtopić w nią odpowiednią dawkę magii – na tyle dużą, aby zainteresować fanów lekkiej fantastyki, ale jednocześnie na tyle stonowaną, aby nie zniechęcić miłośników bardziej realnych klimatów. Historia młodej bohaterki nie jest przyjemna, dużo w niej smutku, bolesnych przeżyć i sączących się z oczu łez, ale trzeba przyznać, że zarysowany słowem pokaz emocji okazuje się naprawdę wiarygodny i przekonujący. Równie przekonujący wydaje się zastosowany przez autorkę styl literacki – niezaprzeczalnie lekki, prosty i tym samym łatwy w odbiorze.

Spadające anioły to w mojej opinii taki tytuł, którym warto zapełnić sobie pustkę nadciągających jesiennych wieczorów.

Ocena: 4/6
©Mozaika Literacka
Magiczny debiut

Debiuty literackie mają to do siebie, że albo podążają w utartym już kierunku, bazując na istniejących trendach, lub też wytaczają nową drogę, pokazują nową jakość i są dla czytelnika źródłem nowych fascynacji. Bez wątpienia Spadające anioły Agaty Ginter-Bienias wpisują się w tę drugą opcję. Owszem powstało wiele książek z magią w roli głównej. Lecz debiut Pani Agaty jest wyjątkowym zaproszeniem do tego świata. Jest ciekawym i jakże pochłaniającym naszą wyobraźnię ukazaniem historii bohaterki, pięknej młodej dziewczyny. Vassey Camarillo poznajemy w momencie, gdy z radością odliczała chwile do upragnionego wyjazdu na wakacje. Jednak niestety w drodze na Majorkę doszło do wypadku, w którym jej ukochani rodzice zginęli. W jednej chwili wymarzone wakacje zmieniły się w koszmar, który wywrócił życie małej dziewczynki do góry nogami. Vassey trafia do domu dziecka, by następnie trafić pod opiekę antypatycznej ciotki. Nowe okoliczności nie pozwalają dziewczynce odnaleźć się w otaczającym ją świecie. Rozpacz po utracie rodziców, przeplata się z trudnościami w relacji z ciotką. Pewnego dnia zdaje się, że los się do niej uśmiecha. W szkole poznaje chłopaka, który jest dla niej wręcz ideałem.

Czy ta znajomość okaże się dla niej szansą na radość z życia? Czy może jednak będzie ona początkiem kolejnych trudności w życiu młodej dziewczyny? Spadające anioły podzielone są na dwie księgi, a każda z nich wręcz kipi magią i tajemniczością, które w pełni ogarniają nasze emocje. Nie ukrywam, że już od pierwszych stron dałem porwać się w nurt fabuły. A co również ważne nurt ten z każdą stroną wciągał mnie jeszcze głębiej. Zdecydowanie zachęcam do poznania tej jakże magicznej historii, która jeszcze długo rozbrzmiewać będzie w Waszym sercu i umyśle. A ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom z Vassey Camarillo w roli głównej. Muszę przyznać, że debiut Pani Agaty Ginter-Bienias jest debiutem magicznym, a Spadające anioły pozwolą wzbijać się autorce w rankingu Najlepszych Interesujących Książek. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć