ebook Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 8.96
15.92 zł Lub 14.33 zł
18.90 zł Lub 17.01 zł
19.90 zł
19.90 zł 10 zł na konto
8.96 zł
15.91 zł
16.92 zł
16.92 zł
18.75 zł
19.90 zł
19.90 zł
Inne proponowane

Opowieść o Powstaniu – tragicznej determinacji, która musi przynieść klęskę. Od samobójczej decyzji o jego wybuchu, po ostateczne konsekwencje – katastrofę miasta. Poruszający obraz, wyłaniający się z indywidualnych zapisów zebranych przez KARTĘ.

„Dla wielu śmierć miasta to wzmianka w ko­munikacie albo z dala oglądany słup czarnego dymu. Dla tych, co przez to przeszli, dla nas, co tam byliśmy – to projekcja makabrycznego filmu. Ja taki film o śmierci mych bliskich, o śmierci mych kolegów, o śmierci miasta oglądałem z rzę­dów, gdzie obowiązywało opanowanie. Lecz rze­czywiście – bardziej nas przeraża jeden płonący dom niż cała płonąca dzielnica. Do dziś mam w oczach obraz spalonego przez „krowę” mężczy­zny, gdy spokojnym głosem prosił o papierosa. On już wtedy wiedział – tak jak my uświadomiliśmy to sobie nieco później – że ratunek nie przyjdzie”. - Olgierd Sawicki

Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania od Praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Powstanie Warszawskie z "lotu ptaka" wygląda na 63 dni chwały, jednak gdy rozbić je na atomy pojedynczych wspomnień ujawnia swoją niezmierzoną głębię rozpaczy i tragedii. Dlatego polecam te staranie wybrane przez redaktorów Wydawcy wspomnienia jego uczestników - świadków.

Warto zerknąć