ebook Mama umiera w sobotę
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 52)

Mama umiera w sobotę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.10
wciąż za drogo?
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
22.10 zł Lub 19.89 zł
25.00 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
25.00 zł
22.20 zł
22.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Mama umiera w sobotę to zbiór siedmiu na pierwszy rzut oka bardzo różnych opowiadań, które łączą w sobie wielki temat relacji rodzinnych z elementem nieznanego.

Obserwujemy tu m.in. skomplikowane relacje pomiędzy: piękną żoną a mężem garbusem-zazdrośnikiem, dorastającym w dusznej atmosferze rodzeństwem, tajemniczym dziadkiem a jego nieletnim podopiecznym, przyziemnym ojcem a synem-marzycielem, małżeństwem w patriarchalnej społeczności.

Niemczyk, zupełnie nie przejmując się zalecaną debiutantowi ostrożnością, żongluje sceneriami: osadza swoich bohaterów to pod budką z piwem na polskim blokowisku, to w pachnącej kwiatem lotosu willi w Bombaju. Misternie konstruuje przedstawione światy, nie boi się niedopowiedzeń i symboliki.

W jego opowiadaniach często czai się trudna do sprecyzowania groza rodem z Miasteczka Twin Peaks. Coś tajemniczego i niepokojącego bez przerwy wisi w powietrzu, czyha za rogiem i wyciąga włochatą łapę. Po bohaterów. I czytelników.

Mama umiera w sobotę od Rafał Niemczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć