ebook Teściowa
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 63807)

Teściowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.40
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-30% 22.40 zł 20% rabatu
24.64 zł Lub 22.18 zł
29.44 zł Lub 26.50 zł
24.62 zł
26.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Powieść w sam raz dla wielbicieli „Wielkich kłamstewek”. W rodzinie Goodwinów każdy coś ukrywa. Jedno jest jednak pewne: te pilnie strzeżone sekrety prędzej czy później ujrzą światło dzienne…

Relacje Lucy i jej teściowej Diany od początku nie układały się najlepiej. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej idealnego syna. Któż jednak winiłby matkę za wygórowane oczekiwania? Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa, orędowniczka sprawiedliwości społecznej, a przy tym wolontariuszka, niosąca pomoc potrzebującym. Zawsze miła, przyjazna, szczodra. Nikt nie ma powodu powiedzieć o niej złego słowa. Nikt, prócz Lucy.
Kilka lat po ślubie syna Diana odbiera sobie życie. W liście pożegnalnym mowa o nieuleczalnej chorobie, jednak autopsja wcale jej nie potwierdza. Inne elementy układanki też do siebie nie pasują. Czy ktoś mógł się przyczynić do śmierci Diany? Cień podejrzeń pada na najbliższych, spośród których to Lucy zdaje się mieć najsilniejszy motyw.

Teściowa od Sally Hepworth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rodzina, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Gdy zajrzeć jednak pod skórę, widać pierwsze ogniska zapalne, pierwsze drobne urazy, pierwszą gorącą krew. Obszarów zagrożonych robi się coraz więcej. Stopniowo narasta napięcie, a my drobnymi kroczkami zmierzamy ku przesileniu. Jedno jest pewne: obsesja oznacza prawdziwe kłopoty. Czy to dystans się zemścił? Czy zasady okazały się przysłowiową iskrą? Co komu wyszło na dobre? Zdecydowanie warto sięgnąć po książkę, by otrzymać odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania.Ocena: 4/6
©Opowiedziane.pl
Słowo teściowa wywołuje różne uczucia i skojarzenia. Te uczucia mogą obejmować całe spektrum - od miłości, przywiązania, szacunku i czci po obojętność, pogardę, lęk, niechęć, a nawet nienawiść. Dynamika jest fascynująca i podstępna.

Teściową i synową Łączy ze sobą osoba, którą kochają wzajemnie. Dla Lucy i Diany jest Ollie. sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy Diana nieoczekiwanie umiera.

Ta historia jest opowiadana z dwóch perspektyw - Lucy i Diany - w teraźniejszości z retrospekcjami. Diana dla wielu ludzi to: żona, matka, przyjaciółka, filantrop, córka i siostra. Lucy jest postacią z zewnątrz, która próbuje zostać zaakceptowana, ale raz po raz kończy się to niepowodzeniem. Jednak Diana nie jest typową złośliwą teściową i to właśnie sprawia, że ​​ta historia jest tak dobra. Chciałam jej nie lubić, ale była dziwnie ujmująca i rozumiałam jej motywacje.

Autorka mogła wybrać inną postać do drugiej perspektywy, ale myślę, że perspektywa synowej Lucy nadaje tej historii świeże, nowe spojrzenie i jest wręcz genialne. Dziewczyna jest poza najbliższą rodziną i ma inny pogląd na te same wydarzenia. To sprawia, że ​​fabuła jest bardzo nietypowa.

Teściowa to książka o miłości, rodzinie, tajemnicach, pieniądzach, małżeństwie, urazie i oczywiście o różnych związkach. Zagłębia się również w dynamikę relacji między mężami i żonami, rodzeństwem, rodzicami i dziećmi oraz przyjaciółmi. Sytuacje i relacje te są typowe i nim się obejrzysz zaczniesz myśleć o swoich własnych związkach.

Teściowa przypomina mi książki Liane Moriarty. Styl jest znakomity, fabuła pełna humoru i wnikliwości, a jest to bardziej studium postaci niż kryminał. Historia miała kilka niespodzianek, a zakończenie ładnie podsumowuje. doskonała lektura, która wyróżnia się wciągającą fabułą, złożonymi postaciami oraz śmiercią otoczoną tajemnicą skomplikowanych relacji międzyludzkich. Serdecznie polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Teściowa. Kto nigdy nie miał chęci zamordowania teściowej, niech pierwszy rzuci kamieniem. Lucy nie ma ochoty zamordować teściowej, ale od pierwszego spotkania ma wrażenie, że się nie polubią. Diana jest chłodną i zdystansowaną kobietą i nawet nie próbuje udawać sympatii do przyszłej żony syna. Cóż, w końcu Lucy nie wychodzi za Dianę. Jakoś sobie da radę. Mijają lata, bohaterka ma już trójkę dzieci. A stosunki z teściową, choć poprawne, nie należą do przyjacielskich.

Teściowa to powieść o specyficznej narracji. Narratorkami są bowiem postacie dramatu. Dzięki temu niektóre wydarzenia czytelnik poznaje z dwóch perspektyw. I widzi, że tak naprawdę nic w życiu nie jest czarne ani białe. Diana Goodwin jest nie tylko żoną, matką i teściową, ale także działaczką organizacji pomagającej imigrantom. Wielu ludzi wiele jej zawdzięcza i Lucy kiedyś zdziwi się jak bardzo Diana jest doceniana i lubiana przez nich.

Narracja powieści jest nielinearna i dlatego już w pierwszych rozdziałach dowiadujemy się, że teściowa Lucy nie żyje, a policja ma wiele wątpliwości związanych z jej śmiercią. O skomplikowanych relacjach w rodzinie Goodwinów dowiadujemy się w miarę czytania. Ta powieść skłania do przemyśleń, bo choć rozgrywa się na drugiej półkuli, opowiada o problemach bardzo życiowych.

Sally Hepworth jest ciekawą australijską pisarką młodego pokolenia, która chwalona jest za szczególny dar opowiadania rzeczywistości z kobiecego punktu widzenia. Jej książki przetłumaczono na piętnaście języków. Ta powieść to doskonała lektura nie tylko na wakacje. I nie tylko dla pań.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Nie oceniaj ludzi po pozorach

Moi kochani czy pamiętacie dzień, kiedy po raz pierwszy mieliście poznać rodzinę swojego przyszłego męża, bądź przyszłej żony? Większości z nas ten moment przywodzi na myśl towarzyszące nam wówczas podekscytowanie, ale również stres i obawy o to, jakie wrażenie wywrzemy na najbliższych naszego ukochanego i jak zostaniemy przez nich przyjęci. Co prawda mówi się, że nie powinniśmy przejmować się tym, co rodzina wybranka o nas pomyśli, bo przecież wychodzimy za mąż z niego, a nie za jego krewnych, ale nie jest to do końca prawda. Życie niejednokrotnie pokazuje, że nasze wzajemne z nimi relacje mogą mieć duży wpływ na naszą wspólną z nimi przyszłość. Wszak chcąc nie chcąc, stajemy się jej częścią.

Powyższe refleksje i spostrzeżenia nie są wynikiem moich osobistych doświadczeń, a powstały po lekturze najnowszej książki Sally Hepworth Teściowa, o której chcę Wam dziś opowiedzieć.

Zapewne zgodzicie się ze mną, że to teściowe, o których powstało już setki historii, anegdot i dowcipów cieszą się największą atencją, a także budzą największy może nie tyle strach, ile respekt. Nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze w związku mamy już jakieś swoje wyobrażenie osoby teściowej. Taką swoją wizję idealnej teściowej miała również Lucy, główna bohaterka powieści. Kiedy jej chłopak Ollie Goodwin postanawia przedstawić ją swoim rodzicom, dziewczyna ma nadzieję, że w jego matce odnajdzie ciepłą i serdeczną kobietę, która stanie się namiastką matki, którą ta straciła bardzo wcześnie. Wyobraża sobie, że kobieta przyniesie stare zdjęcia i wspólnie w miłej atmosferze będą wspominać czasy dzieciństwa Olliego. Niestety bardzo szybko przekonuje się, że jej pragnienia okazują się płonne, gdyż jedyne czego tego dnia doczekuje się ze strony Diany na swój temat, to zaledwie zdawkowo rzucone dwa słowa „może być”.

Wspomnienie tamtych chwil jest już dla naszej bohaterki przeszłością. W momencie, kiedy my czytelnicy zaczynamy poznawać historię opisaną na kartach książki, kobieta wiedzie spokojne stabilne życie u boku Olliego, wychowując dwójkę dzieci. Jeszcze nie wiedzą, że za chwilę dwójka policjantów, którzy zjawiają się w ich domu, przekaże im wiadomość, która nie tylko wstrząśnie ich życiem, ale przede wszystkim sprawi, iż uświadomią sobie, że choć są rodziną, to właśnie teraz okazuje się, jak mało o sobie wiedzą. Diana nie żyje. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, ale w miarę tego, jak postępuje śledztwo, okoliczności śmierci teściowej Lucy nie są już takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Kto i dlaczego mógłby chcieć śmierci tak zacnej kobiety?

Nie bez powodu używam określenia zacna, gdyż Diana była kobietą oddaną rodzinie, i niosącą pomoc drugiemu człowiekowi. Tak właśnie postrzega ją świat zewnętrzny. Jaka naprawdę była zmarła, wiedzą tylko jej najbliżsi. Ale czy na pewno? Jak to zwykle bywa, dochodzenie rozpoczyna się od najbliższego otoczenia ofiary. Niemalże od samego początku lektury czujemy, że atmosfera w rodzinie Goodwinów jest bardzo gęsta. Wszyscy doskonale wiedzą, że synowa z teściową nie żywiły względem siebie zbyt ciepłych uczuć i można by pomyśleć, że to ona mogła mieć motyw, by zabić. Nie dajcie się jednak zwieść, ponieważ tu nic nie jest takie, na jakie wygląda, i mało tego żaden z bohaterów nie jest kryształowy. Każdy ma swoje tajemnice i problemy. Każdy coś ukrywa.

Musicie wiedzieć, że Diana była kobietą trudną w obyciu. Jej stanowczość i zasadniczość oraz twarde stąpanie po ziemi nie każdemu odpowiadało, a nawet często przeszkadzało. Ona nigdy nikomu nie podawała niczego gotowego na tacy, choć będąc osobą zamożną, miała taką możliwość. Nie stosowała taryfy ulgowej nawet wobec swoich dzieci. Ollie i jego siostra Nettie wiedzieli, że matka ich kocha i służy wsparciem, ale jasno określa granice.
Czy sposób bycie i postępowania jest wystarczającym powodem, aby pozbawić kogoś życia?
Mam nadzieję, że czujecie się zaintrygowani i będziecie chcieli dociec prawdy, która na pewno Was zaskoczy.

Autorka podzieliła fabułę na rozdziały opisywane z perspektywy Diany, opisujące jej przeszłość i te widziane oczami Lucy opisujące bieżące wydarzenia od momentu śmierci Diany. Obie te perspektywy doskonale się ze sobą łączą, ukazując dramat rodzinny, która żyła przez lata przygnieciona ciężarem wielu tajemnic pragnień, a nawet obsesji.

Muszę przyznać, że autorka w perfekcyjny sposób wykreowała postacie bohaterów swojej książki. Zrobiła to w taki sposób, abyśmy już na wstępie jednoznacznie ich ocenili, po to, żeby za chwilę pokazać nam, jak bardzo mocno możemy okazać się niesprawiedliwi w swoich osądach. Dała nam bardzo cenną lekcję życia, by nie oceniać ludzi zbyt pochopnie, ponieważ za każdym z nas kryje się przeszłość, która nas kształtuje, a której inni nie muszą przecież znać.

Z tym tymi słowami Was zostawiam i zachęcam do ich głębokiego przemyślenia. Książkę oczywiście serdecznie polecam. Jeśli lubicie historie rodzinne, sekrety i tajemnice, to zapewniam Was, że decydując się na lekturę Teściowej, dokonacie dobrego wyboru. Autorka posługuje się bardzo lekkim i przystępnym językiem, co sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Wszystko, o czym w niej przeczytamy, jest bardzo mocno angażujące, a tym samym lektura książki staje się wspaniałą rozrywką. Prawda, że brzmi ciekawie? Nie zwlekajcie dłużej. Połóżcie się wygodnie na leżaku z lampką wina i oddajcie się przyjemnością czytania.

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć