ebook Krypta Hindenburga - audiobook
3.21 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 56)

Krypta Hindenburga - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 17.90
Audiobook - najniższa cena: 26.24
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
32.00 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
26.24 zł Lub 23.62 zł
32.00 zł
26.32 zł
32.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kto strzeże tajemnicy najmroczniejszego miejsca na Warmii i Mazurach?

W styczniu 1945 roku z powierzchni ziemi zmiecione zostało mauzoleum Paula von Hindenburga. Po wielu latach okazało się, że w budowli, upamiętniającej też żołnierzy poległych podczas bitwy pod Tannenbergiem w sierpniu 1914 roku, poza trumnami marszałka i jego żony przechowywano coś jeszcze. Wygląda na to, że ludzie, którzy dziś tego szukają, nie cofną się przed niczym, by zdobyć tajemniczy artefakt. Gotowi są porywać, torturować, a nawet zabijać… Redaktor Tomasz Horn trafia w sam środek tego niebezpiecznego zamieszania.

To drugi z trzech opowiadań o przygodach Tomasza Horna. Doczekaliście się zdecydowanie polskiego Dana Browna, czytany przez cenionego Piotra Grabowskiego.

Krypta Hindenburga - audiobook od Krzysztof Beśka możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Krzysztof Beśka ponownie zachwyca. Zachwyca intrygującą fabułą, wątkami historycznymi oraz akcją, która narasta z każdym odkrywanym szczegółem sprawy, którą rozwiązujemy wraz z dziennikarzem Tomaszem Hornem. Krypta Hindenburga to druga część trylogii. Autor zabiera nas na Warmię i Mazury. Ponownie otrzymujemy ogromny zastrzyk emocji, które rozkręcać będą się z każdym poznawanym wątkiem.

Autor umiejętnie łączy wątki historyczne z kryminalną intrygą. Dzięki temu do naszych rąk trafia kryminał historyczny, który przejdzie do historii jako jedna z Najlepszych Interesujących Książek, po które mieliśmy możliwość sięgnąć. A czytając ją sięgamy do wydarzeń stycznia 1945 roku, kiedy to grobowiec Paula von Hindenburga został zmieciony z powierzchni ziemi. Ale nie tylko ten wątek elektryzuje.

Tomasz Horn uczestniczy w rozwiązaniu sprawy dotyczącej tajemniczych artefaktów. Dziennikarz wplątany zostaje również w międzynarodowy skandal dotyczący zabójstwa ukraińskiej prostytutki, morderstwa niemieckiego emeryta oraz zaginięcia kamiennego lwa. W morderstwo prostytutki zamieszany jest kolega Horna, europoseł żywo uczestniczący w pracach związanych z restytucją mienia niemieckich właścicieli. Z pomocą dziennikarzowi przychodzi dobrze znana z pierwszej części archeolożka Ewa Rimmel oraz niemiecka policjantka Joanna Klose.

Czeka nas zatem odkrywanie bardzo ciekawej i zawiłej zarazem zagadki. Krzysztof Beśka nie tylko utkał ciekawą kryminalną historię, lecz serwuje nam również wiele historycznych wątków, które będziemy chcieli zgłębić. I takie właśnie powieści uwielbiam. Nie tylko mogę śledzić kroki podejmowane w celu rozwikłania zagadki. Mogę również poznać ciekawe wydarzenia historyczne. Zatem Krzysztof Beśka zapewnia nam emocjonalną zagadkę oraz uczy historii.

Hitlerowskie tajemnice, pościgi, porwania i morderstwa to doskonała mieszanka, która sprawi, że nie oderwiecie się od Krypty Hindenburga. A zaraz po zakończeniu ochoczo sięgniecie po trzecią część przygód z Tomaszem Hornem. I zapewniam Was, że niebawem podzielę się z Wami moimi emocjami z lektury Konstelacji zbrodni. Mogę tylko zdradzić, że to spotkanie, jest również nasycone emocjami i historycznymi zagadkami.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć