ebook Troskliwa
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 12309)

Troskliwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
19.99 zł

Matka nigdy o tobie nie zapomni. Córka nigdy ci nie wybaczy.

Rose Gold przez osiemnaście lat swojego życia myślała, że jest nieuleczalnie chora. Poruszała się na wózku, była karmiona przez rurkę i cierpiała w samotności, z dala od rówieśników.

U progu pełnoletności dziewczyna odkryła szokującą prawdę: do choroby doprowadzała ją jej ukochana mama Patty, której tak ufała. Kiedy okrutny proceder wyszedł na jaw i Patty trafiła do więzienia, Rose zaczęła układać sobie życie.

Gdy Patty wyszła na wolność, ogromnie się zdziwiła, że córka przyjęła ją pod swój dach. Zamieszkały razem z malutkim Adamem, synem Rose. Wszystko wskazywało na to, że obie starają się znowu być rodziną. Napięcie między nimi jednak z dnia na dzień rosło…

Podążaj za wstrząsającą tajemnicą.

Rewelacja! Dwie główne bohaterki sprawiają, że ta opowieść ma ogromną siłę rażenia. Nie zapomnisz ich. - Lee Child

Ta książka ma wszystko: zabójczy styl i pomysł, zawiłą fabułę i przekonujące bohaterki. Absolutnie doskonały thriller!- JP Delaney

Znakomita książka. Mroczna, prawdziwa i totalnie wciągająca. Jestem zachwycona.- Lisa Jewell

Groźny pojedynek psychologiczny. Wciąga! - „Sunday Times”

Poczucie zagrożenia rośnie z każdym zwrotem akcji… - „Daily Mail”

Inteligentny i wyjątkowo niepokojący thriller. - „Literary Review”

Troskliwa od Stephanie Wrobel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zapraszam na recenzję książki, która bardzo wniknęła w moją głowę i nie pozwala o sobie zapomnieć. Skończyłam ją czytać ponad tydzień temu, a nadal pamiętam fabułę bez żadnego problemu.

Historia, która nigdy nie powinna się wydarzyć.

Rose Gold w wieku osiemanstu lat dowiaduje się, że całe jej dotychczasowe życie było jednym wielkim kłamstwem. Dziewczyna odkąd pamięta wiecznie czas spędza w szpitalu, jeździ na wózku, karmiona jest przez rurkę i spędza czas tylko z matką. Prawda, jaką odrywa jest szokująca i bulwersująca - do choroby doprowadzała ją jej ukochana matka Patty. Kiedy wszystko wyszło na jaw, dziewczyna nie ma oporu być świadkiem w sądzie, wskutek czego matka trafia do więzienia.

Wzorzec był zawsze taki sam. Mama znajdowała nowego lekarza i zawsze przed wizytą goliła mi głowę. Mówiła, że w poczekalni mogę siedzieć w peruce, ale w gabinecie muszę ją zdjęć, bo pan doktor musi zobaczyć, jaka jestem chora.

Rose próbuje poradzić sobie sama w dorosłym świecie, co nie jest łatwe, bo całe życie była w zamknięciu. Wyniszczona ciągłymi wymiotami ma bardzo paskudne zęby, które wzbudzają obrzydzenie, więc musi pamiętać, żeby się nie uśmiechać. Nie umie nawiązywać kontaktów....

Mimo traumatycznych przeżyć odbiera własną matkę z więzienia po odsiedzeniu kary i daje jej...dach nad głową. Mieszkają razem wraz z maleńkim synkiem Patty i patrząc z boku wydawałoby się, że próbują naprawić relacje ze sobą. Przecież czas leczy rany, a już minęło kilka lat.

Nic bardziej mylnego. Do czego zdolne są te dwie kobiety?

Książka przypominała mi stylem moją ukochaną Dianę Chamberlain, lubię takie niebanalne historie. Jest to thriller, ale taki bez krwawych opisów, bardziej dający do myślenia do czego matka jest zdolna. Historia trochę przewidywalna, ale szczerze mówiąc, nie przeszkadza to w niczym. Książkę czyta się lekko, szybko, dosłownie pochłonęłam ją na raz. Obie główne bohaterki to bardzo rozbudowane postaci o ciekawych osobowościach, do końca nie wiadomo komu wierzyć, kto tu jest ofiarą? Zaskakujące zakończenie, bardzo dobre i lekkie pióro, niebanalna fabuła - sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie, aż szkoda :) Lubię takie mroczne, dziwne i toksyczne klimaty rodzinne.

Książka wzbudziła moją ciekawość od samej okładki, poprzez opis - na szczęście środek jest tak samo mocno satysfakcjonujący. Także polecam!

Idealna pozycja dla tych, co myślą, że thrillery są nie dla nich. Spróbujcie, a gwarantuję, że się wam spodoba. Bardzo dobra książka akurat na wakacje.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć