ebook Wycieczka do Tindari
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 272)

Wycieczka do Tindari
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 14.29
18.00 złpremium: 10.80 zł Lub 10.80 zł
14.29 zł Lub 12.86 zł
16.20 zł Lub 14.58 zł
18.00 zł 10 zł na konto
14.39 zł
15.30 zł
16.05 zł
16.20 zł
16.50 zł
18.00 zł
18.00 zł
Inne proponowane

Wycieczka do Tindari  inicjuje publikacje kryminałów Andrei Camilleriego w nowej szacie graficznej i małym formacie. Staraliśmy się, aby oddawała ona kryminalny charakter tych książek, i jednocześnie niepowtarzalny klimat sycylijskiego miasteczka, gdzie rozgrywa się ich akcja.

Teraz już nie będzie można się rozstać z komisarzem Montalbano!

A w Vigacie znowu sporo się dzieje. Przed bramą domu na ulicy Cavoura zastrzelono młodego mężczyznę. Wkrótce potem zaniepokojony Davide Griffo zgłasza zaginięcie rodziców. Okazuje się, że mieszkali oni w tej samej kamienicy, przy której popełniono morderstwo. Czy to nie przedziwny zbieg okoliczności? Lecz co mogło łączyć mrukliwych, stroniących od ludzi staruszków z młodzieńcem, który w pełni korzystał z uroków życia? Komisarz Montalbano głowi się nad tą zagadką, gdy otrzymuje zaproszenie do posiadłości Balduccia Sinagry. Sędziwy mafioso zwraca się do policjanta z osobliwą prośbą...

 

Andrea Camilleri, znany włoski pisarz i reżyser teatralny, urodził się w 1925 roku w Porto Empedocle, małym miasteczku na Sycylii; od dawna jednak mieszka w Rzymie. Przez wiele lat głównym obszarem jego działalności twórczej był teatr. Ponad sto realizacji scenicznych, wśród których znaczną część stanowią sztuki Pirandella i De Filippa, a z autorów zagranicznych Becketta, Ionesco, Strindberga i Eliota, przyniosło mu środowiskową sławę wybitnego reżysera, mistrza klasycznej realizacji i zaowocowało profesurą w ważnych włoskich akademiach sztuki teatralnej i filmowej. Jako pisarz debiutował wierszami na początku lat czterdziestych. Na tych pierwszych dokonaniach zakończył jednak swoje poetyckie próby i od tej pory powszechnie cenioną pracę reżysera łączył z eksperymentami prozatorskimi. Pierwszą powieść Il corso delle cose (Bieg rzeczy) opublikował w wieku pięćdziesięciu trzech lat. Zmęczony poszukiwaniami na poziomie języka i kompozycji, postanowił radykalnie zawęzić formę i skupić się na strukturze powieści kryminalnej, opartej na nienaruszalności związków logicznych, czasowych i przestrzennych. Od czasu publikacji w 1994 roku Kształtu wody, pierwszej powieści detektywistycznej Camilleriego, jego popularność i poczytność we Włoszech stale wzrasta, od kilku lat zasługując na miano fenomenu czytelniczego.

Wycieczka do Tindari od Andrea Camilleri możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dwie sprawy, których pozornie nic nie łączy oprócz miejsca zamieszkania. Zaginięcie małżeństwa aspołecznych staruszków i zabójstwo 20-latka.

  Długie i skomplikowane znajdowanie nikłych powiązań zajmuje Montalbano mnóstwo czasu. Jaki związek może mieć zbiór pornograficznych listów i filmów, dziwaczna powieść i romans młodego człowieka z dwojgiem starych ludzi nie posiadających żadnych przyjaciół i znajomych?
  Związek jest zaskakujący a rozwiązanie całej zagadki okropne.

  Tym razem mniej żartobliwości, mniej smakołyków w tle. Jest poważniej.
  Zmiana tłumacza cyklu wprowadziła mnie w lekką konsternację. Znany mi jako pan Mlekko, szef gabinetu kwestora, teraz ma włoskobrzmiące nazwisko Lattes

Warto zerknąć