ebook Syn siodlarza
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 318)

Syn siodlarza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 26.19
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
26.19 zł Lub 23.57 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
30.08 zł 10 zł na konto
26.24 zł
27.20 zł
27.28 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Po bestsellerach „Syn pszczelarza” i „Syn biskupa” przyszedł czas na kolejną historię z malowniczej wioski amiszów. Rebeka Lantz czuje się jak w więzieniu na skutek okoliczności, którym nie jest winna. Tobias jest pogrążony w żalu. Czy dwoje małych uciekinierów z drugiego krańca świata nauczy ich, jak uzdrawiającą moc ma rodzina?

Rebeka nie jest podobna do siostry, która porzuciła wiarę amiszów, ale czujny wzrok rodziny i małej, zżytej społeczności sprawia, że czuje się oceniana i gorsza. Mężczyźni jej unikają, kobiety szepczą za jej plecami. A ona tylko pragnie takiej samej szansy na zostanie żoną i matką, jaką mają jej przyjaciółki.
Tobias Byler chce uciec przed uczuciem do kobiety, do której nigdy nie powinien był się zbliżyć. Przeniesienie rodziny do odludnego Bee County w stanie Teksas wydaje się najlepszym sposobem na zerwanie z dawnymi błędami. Jednak nawet przeprowadzka na drugi koniec kraju nie potrafi wymazać przeszłości, która towarzyszy każdej jego myśli.
Niespodziewane spotkanie z dwojgiem na wpół zagłodzonych dzieci zmusza Rebekę i Tobiasa do wspólnego działania, aby pomóc siostrze i bratu, którzy pokonali tysiące kilometrów w poszukiwaniu życia w spokoju i radości.
Rebeka i Tobias odkrywają, że klucz do zapomnienia przeszłości to jednocześnie klucz, który otworzy drzwi miłości i przyszłości, jakiej oboje pragną.

„Jeśli szukacie czegoś zupełnie innego w dziale romansów lub nie wiecie nic o amiszach, zdecydowanie sięgnijcie po książkę Kelly Irvin. Bardzo polecam!” – Beata Woźniak, SłowemMalowane.blogspot.com

„Jeżeli chcesz poznać niecodzienny świat, w którym czas stanął w miejscu 100 lat temu i liczą się w nim prawdziwa miłość, rodzina, szacunek do Boga, przyrody i najprostszego życia, warto sięgnąć po sagę Kelly Irvin opisującą życie amerykańskich amiszów. Wydaje się, że to lepsze niż Grey…” – „Chwila dla Ciebie”

„Nie jest mdło… nie jest ckliwie… nie jest schematycznie… Na kartach powieści toczy się prawdziwe życie, w którym nie brak bólu i upadków. I za to właśnie cenię sobie prozę Kelly Irvin i dlatego też gorąco polecam waszej uwadze jej powieści” – MagicznyŚwiatKsiążki.pl

„Poczułam się wśród bohaterów jak w domu. Tam było tak spokojnie. Może i nie mieli dostępu do najnowszych technologii, dzieci rodziły się w domach, ale było w tym coś magicznego. I niebezpiecznego zarazem (…). Bardzo chętnie znajdę się znów w tym świecie. Jeśli szukacie spokojnej, ale dającej do myślenia opowieści, a przy okazji chcecie poznać społeczność, z którą raczej się nie spotykamy na co dzień, polecam tę książkę” – Maria Derejczyk-Zwierzyńska, Czytelnia-mola-książkowego.pl, o „Synu pszczelarza”

Syn siodlarza od Kelly Irvin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Syn siodlarza to już trzecia część cyklu o społeczności amiszów, zamieszkujących Bee Country w Teksasie.

Trzeba przyznać, że sztuką jest napisać, unikając schematów i powtórzeń, kolejną, frapującą opowieść o ludziach mieszkających w małej, odizolowanej od pełnego komercji świata miejscowości, których sposób życia dyktowany jest ściśle określonymi regułami i zasadami.
Autorka udowadnia jednak, iż jest to możliwe. Co więcej, koleje losu, które przygotowała dla bohaterów tej części, są wyjątkowe, i nie powielają akcji z poprzednich dwóch opowieści. I choć dylematy czasem bywają podobne, sposób ich rozstrzygania, radzenia sobie z kłopotami przez poszczególne jednostki jest odmienny

Kelly Irvin z każdą kolejną częścią serii wprowadza do życia mieszkańców Bee Country nowy motyw, element, który zaskakuje czytelnika i sprawia, iż poszczególne tytuły cyklu, mimo oczywistych podobieństw (miejsce akcji, klimat, tryb życia amiszów), znacznie się od siebie różnią.

Tym razem śledzimy losy Rebeki Lantz, której losy splecione zostają z nowo przybyłą do wspólnoty, liczną familią Leviego Bylera.
Po opuszczeniu rodziny przez Leilę, Rebeka, będąca pod ciągłą obserwacją nie tylko najbliższych, ale i całej społeczności amiszów, podejrzewających ją o podobne zamierzenia, nie ma zbyt wielu szans na ułożenie sobie życia, czuje się gorsza i na każdym kroku oceniana.
Z każdym dniem jej nadzieje na założenie rodziny, której tak bardzo pragnie, bledną. Nie potrafi nie winić za ten stan swojej siostry. Żal, tęsknota, trud wybaczenia i zapomnienia, są emocjami, z którymi zmaga się na co dzień.

Codzienność nabiera dla niej nowych barw, gdy do wioski przybywa rodzina Tobiasza. Młodych połączy nie tylko więź, trudna przeszłość, obawy o przyszłość, ale też wspólna walka o dobro dwójki małych uciekinierów z Salwadoru, których oboje pokochali całym sercem.

Kelly Irvin po raz kolejny podarowała czytelnikom piękną, pełną miłości powieść o społeczności, o której w dzisiejszych czasach nadal niewiele wiemy. O wspólnocie, której reguły mogą dziwić, jednak trzeba przyznać, iż ich wybory życiowe, pełne trudów i poświęceń budzą szacunek. Szacunek, który autorka w każdej powieści tego cyklu amiszom oddaje.

Syn siodlarza to podróż do gorącego Teksasu wraz z bohaterami, których każdy czytelnik z pewnością obdarzy sporą sympatią. Ich emocje przeradzają się w opowieść o radzeniu sobie z bólem straty, który przybiera postać paraliżującego lęku przed przywiązaniem.
To również historia o odwadze, której wymaga stawienie czoła pragnieniu miłości oraz o ogromnym poświęceniu w imię dobra całej wspólnoty.
Z każdej strony tej opowieści wyziera dążenie do szczęścia, głód miłości i bliskości. Chęć zrozumienia postępowania drugiego człowieka i wybaczenia mimo wszystko. To wspaniała seria, polecam ją Wam gorąco!

Ocena: 5/6
©Miłość do czytania …
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć