ebook Córka nazisty
4.45 / 5.00 (liczba ocen: 28)

Córka nazisty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.40
32.90 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-7% 21.40 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
-7% 23.16 zł
24.68 zł
24.68 zł
25.00 zł
27.97 zł
32.90 zł
32.90 zł
Inne proponowane

Miłośnicy literatury Maxa Czornja wiedzą, że w gatunku thrillera autor czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie i po jego książki sięgają bez zbędnego zastanowienia. Tym razem autor serwuje swoim wiernym fanom zupełnie coś odmiennego, Córka nazisty to wspaniała powieść obyczajowa, w której autor udowadnia, że potrafi przykuwać uwagę czytelnika i odnajduje się także doskonale w innych gatunkach.

Fabuła:

Greta to kobieta doświadczona straszną chorobą – Alzheimerem – odzierającym ją powoli z godności, zabierając to co człowieka posiada najcenniejszego, wspomnienia. Jednak ta osiemdziesięcioletnia staruszka zmaga się nie tylko z chorobą, nie może pogodzić się ze swoją przeszłością i z czynami, których dopuścił się w czasie II wojny światowej jej ojciec Greta przeświadczona jest, że odziedziczyła po ojcu gen zła, a choroba, która ją wyniszcza, jest karą za winy ojca – Hauptsturmführera SS. Nieustannie trapią ją wyrzuty sumienia i aby uporać się z czarną przeszłością oraz złem, które rzekomo zagnieździło się także w niej, trafia na terapię.

Córka nazisty to historia, która wywiera ogromny wpływ na czytelnika. To do bólu przejmująca opowieść, która po zamknięciu ostatniej strony, jeszcze długi pozostanie w z czytelnikiem, prowokując go do nieustannych psychologicznych przemyśleń.

Rekomendacje:

Autor przekonał mnie o swoim geniuszu. Zabieg, którego dokonał świadczy o jego niebywałej umiejętności do mieszania uczuć podczas poznawania historii. Max Czornyj w finale książki rozłożył mnie na łopatki. Ostatnie strony ukazały tę historię z nieco innej strony, która kreowała się w mojej psychice. – Tomasz Kosik – Czyt-NIK

Córka nazisty od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Powieści grozy i thrillery psychologiczne to znak rozpoznawczy Maxa Czornyja. Córka nazisty to wyjątkowa powieść obyczajowa, która utwierdza mnie w przekonaniu, że pisarz posiada talent do przykuwania uwagi również tą twórczością. Dodałbym więcej to powieść obyczajowo-wojenna. Ci, którzy uwielbiają grozę oraz thrillery wychodzące spod pióra Maxa Czornyja powinni również po nią sięgnąć. A zapewniam Was, że będziecie zachwyceni historią, ukazaną na kartach najnowszej książki. Książki obrazującej wojenną historię, a raczej problemy z jakimi boryka się główna bohaterka.

Greta, to osiemdziesięcioletnia kobieta chorująca na Alzheimera. Żyje w ciągłym przeświadczeniu winy za czyny jakich dopuścił się jej ojciec. Nie da się ukryć, że przeszłość ojca, mocno wbiła się w psychikę kobiety. Greta przeświadczona jest o tym, że odziedziczyła po nim gen zła.

Czy w ogóle jest to możliwe? Czy możemy dziedziczyć takie geny? Czy jesteśmy w stanie temu zapobiec? I dlaczego płacimy cenę za przeszłość naszych rodziców? By móc poradzić sobie z trapiącymi ją problemami i wyrzutami sumienia, kobieta zapisała się na terapię.

Max Czornyj w ciekawy sposób łączy przeszłość i teraźniejszość, jak i również przedstawia historię z dwóch perspektyw. Przekaz wyraźnie wbija się w naszą świadomość, potęgując ładunek emocjonalny. Powieść napisana jest z dwóch różnych, jakże skrajnych poprzez doświadczenia perspektyw. Grety, głównej bohaterki. Anny, która w zapiskach pamiętnika notowała bolesne wspomnienia, jakie przeżyła podczas II wojny światowej. Czy pamiętnik pomoże pozbyć się demonów przeszłości, czy dzięki temu Greta zrozumie kim naprawdę jest?

Muszę przyznać, że nowe literackie oblicze Maxa Czornyja zasługuje na uznanie. Autor dotychczas poruszał nas mocnymi historiami, które elektryzowały grozą. Tym razem pisarz poruszył moje czułe struny od strony obyczajowej. Jednak nie brak w tej historii poczucia grozy, płynącej z koszmaru, który niosą za sobą historie zza obozowych murów. Zdecydowanie warto sięgnąć po najnowszą powieść autora, który ukazał swoje nowe, trzecie oblicze.

Podczas czytania tej książki na usta cisnęły mi się pytania – czy kolejne pokolenia Niemców powinny żyć w poczuciu winy, czy powinni pokutować za zło czynione przez ich przodków? Zadajmy sobie pytanie, jaki wpływ na nazistowskie zło mogły mieć małe nieświadome niczego dzieci? Dlaczego wciąż we współczesnym świecie, często słyszymy opinię, że Niemcy są źli? Na pytanie dlaczego, słyszymy, bo mój dziadek, pradziadek zginął z ich rąk! Dlaczego współczesne pokolenie miałoby pokutować za błędy przeszłości? Czy gen zła istnieje…?

Autor przekonał mnie o swoim geniuszu. Zabieg, którego dokonał świadczy o jego niebywałej umiejętności do mieszania uczuć podczas poznawania historii. Max Czornyj w finale książki rozłożył mnie na łopatki. Ostatnie strony ukazały tę historię z nieco innej strony, która kreowała się w mojej psychice.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć