ebook Współczesna historia Królestwa Nepalu
4 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Współczesna historia Królestwa Nepalu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.88
wciąż za drogo?
34.41 złpremium: 22.20 zł Lub 22.20 zł
30.34 zł Lub 27.31 zł
37.00 zł
37.00 zł Lub 33.30 zł
-7% 19.88 zł
20.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Przedstawiona tu historia ostatnich 50 lat himalajskiego Królestwa Nepalu zaczyna się od obalenia autokratycznych rządów dziedzicznych premierów rodziny Ranów. Królestwo powoli otwiera się na świat. Zmiana systemu politycznego w Nepalu nie tylko nadaje prawa polityczne całym grupom społecznym niegdyś ich pozbawionym, lecz także wywołuje konflikt między partiami politycznymi i pałacem królewskim, zakończony maoistowską rebelią ostatnich lat.
Książka ukazuje przebieg wewnętrznej gry politycznej i strategię najważniejszych aktorów, jak również uwarunkowania polityczne i gospodarcze nepalskich przemian. Analizuje także politykę sąsiadujących Indii i Chin wobec Nepalu.
Czy słabo rozwinięty kraj, o niskim poziomie wykształcenia, zależny od potężnych sąsiadów, może wprowadzić i z powodzeniem utrzymać system demokracji parlamentarnej? Jest to istotne pytanie nie tylko w odniesieniu do Nepalu, ale również wielu innych państw wkraczających na drogę demokracji.

Współczesna historia Królestwa Nepalu od Krzysztof Dębnicki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć